Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, ja bych taky chrapala,ale neslo to. v noci jsem skoro nespala, jak jsem premyslela nad tim bytem, ze? hele, se me Roba vcera ptal, jak se bude prcek jmenovat????? stul je bozi, jak ma tu jednu nohu, sikovny
Odpovědět
Jmenuju se Eva ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
jezis, to jsem debil, promin.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
se stydííííííííííím
Odpovědět
odpuštěno, ale jen pro tentokrát ;-) prcek se bude jmenovat buď Adam, nebo Amálka možná nějakej takovej s jednou nohou by nebyl k zahození x-) x-) x-) se hlavně musíme v pondělí zeptat, na kdy to viděj, páč ještě musíme zrušit všechny kreditky, kontokorenty, založit účet u GE, pak můžem teprv do banky
Odpovědět
Profilova fotka
ufff, jsem si oddechlaa, dekuju...ja cumela vys a pisu jak pako, jsem dneska fakt unavena... jmena boziiiiiiiiii, krasny....obe. ;-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) jak GE? to mate hyposku pres ne nebo jak?
Odpovědět
Profilova fotka
jen podotykam, rekni si Adam dohromady s prijmenim tak 10x za sebou.....jsou tam dve stejne souhlasky....ale jde to, cloveks i musi zvyknout
Odpovědět
no, máme přes ně hypo, ale oni rozhodli, že jsme chudí a že tedy nám půjčí, ovšem musím ezrušit všechny kreditní karty a všechny kontokorenty, ještě jsme to neudělali, pak teprv můžeme předložit papíry k čerpání do toho si vyřizuju refinancování hypo u ČS, asi přejdu do KB kvůli úroku, jenže zas musím rychle, než budu brát nemocenskou, tzn, tento měsíc, nějak se to na nás valí...... a včera se rozhodlo, že se předělá chata, to se asi poděláme :-o jinak Amálka je jistá a Adam je skoro jistej, my se domluvili, že já vyberu pro holčičku a Petr pro chlapečka, jenže on předkládal nepřijatelný jména, tak jsem ho tak nějak ukecala na Adama, jen nevím, s tím příjmením, že budou dvě M vedle sebe, ale snad to nevadí
Odpovědět
Profilova fotka
mate to hezky rozdelene, tak snad ti do te holcicky nebude kecat, jsem dokonce videla nejakou maminu v 15tt na 4D utz a uz videla, co to bude, mazec... jezkovy voci, to oni si tedka davaji pozor, no. Ale lepsi to zrusit a mit klid. chata se bude predelavat na co? na vilu??
Odpovědět
amálka se mu moc moc líbí, takže souhlasil bezvýhrad, ale u kluka chtěl Honzíka, ještě tak se jmenuje tchán, takže to nikoliv, žádnej velkej a malej honza, daniel mi neprošel, ani lukáš, takže bude adam, 10x za sebou to snad říkat nebude no, my to máme ve smlouvě, že to zrušit musíme, takže si to pak založíme znovu a nebudeme je dráždit, myslím, že přehánejí, jako kontokorent na 10tis. jim vadí? nebo kredtika na 50? na které nikdy není žádný dluh???? vždycky všechno uhrazeno do 0? no, ale nekomentuju, zruším a hotovo z chaty vila úplně nebude, ale bude v ní snad sprcha, umyvadlo, dřez a záchod :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, to koukám, že vnáším mezi vás spory, to neeee ;-) Amálka je moc hezká, Adam se mi také líbí, ale chudák dítě by mělo svátek na Ježíška a pokud se narodí přelom listopadu/prosince, bude to všechno mít hodně u sebe.
Odpovědět
chudák dítě by mělo svátek s maminkou :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ještě se o svátek dělit :-D :-D :-D Fakt chudák...
Odpovědět
tak pak už jenom zbývá míti holčičku x-) x-) x-) to říkám furt
Odpovědět
Profilova fotka
Máš ještě narozdíl ode mě naději. Ne, já chci kluka a holku, takže zatím spokojenost, ale u druhého budu hodně nervozní. Co všechno vás na té chatě čeká? Voda, odpad, jak jsi říkala... co elektrika? Ta také? A pak asi nějaké zařizování, kuchyně a tak, co?
Odpovědět
bude se dělat vana, umyvadlo, záchod, nějakej ohřev vody, kuchyň, zateplení a sádrokartony. Taky septik, koupí se nová pec a tak................ začne se co nejdřív, tak v druhé půlce května, abysme to mohli využívat v létě ty jo jako kamarádka má tři kluky, masakr
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to si dáte, aby to do léta bylo. Ale pokud máte domluveného řemeslníka, to je nejdůležitější. No, já bych to asi raději už po druhém klukovi vzdala, než riskovat :-)
Odpovědět
řemeslníky máme domluvené, teď ještě sháníme kopáče, kterej vykope díry na trubky na odpad a septik. Ale už se to snad rýsuje, naštětsí je tam budu moct hlídat a zatím to naplánovali na 14 dní komplet hotovo. Pak jasně, ještě vymalovat, asi nějaký obklady, podlaha renovace a tak, ale to počká, je to papírová chata, tak s tím nechceme dělat nic moc, ale ta voda je potřeba, jak člověk dělá na zahradě a nemůže se osprchovat, je to běs... já byhc to taky vzdala, to je jistý! a ona chce furt tu holčičku, takže jde do čtvrtého, podle mě to bude zase kluk a o zábavu postaráno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
bre ranko, mne uz vcera muz nepustil k PC, tak jsem nereagovala. my bychom radi samy holky, tzn. 2 holky :-) dneska jedu do Ikei, jen na cumendu a pro kos na pradlo, kterej budu pouzivat na hracky, pac je super a takovej stylove peknejsi nez ten, se kterym si Mia hrala v cukrarne
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kristi, ty jsi dneska ranní ptáče, já byla v posteli do 8:30. Nějaký proutěný nebo vyplétaný koš na hračky budu chtít také, ale to ještě počká. My jsme včera doma měli zásadní debatu o uložení Mírových golfových holí, které jsou zatím překvapivě v dětském pokojíčku. Míra si představoval, že tam zůstanou nebo se dají do chodby, tak jsem se mu snažila vysvětlit, jak snadno se ty těžké hole můžou převhrnout na malého, až bude lozit a chodit. Do sklepa se je bojí dát, aby mu je neukradli, což i trochu chápu. Tak zatím nevím. No, našli jsme ještě nevyužitou část šatní skříně, tak asi zatím je dáme tam, ale úplně spokojená s tím nejsem. Já asi vyrazím do tržnice pro zeleninu na víkend, pak vyřešit ten sterilizátor do Dětského ráje a odpoledne ještě zkusím těhu cvičení. Třeba tím malého popoženu a už se vydá na svět :-)
Odpovědět
Kristi: ovšem, proutěnej si tak snadno na hlavu už nedá :-D :-D :-D to jsem musela vyprávět Petrovi, jak tam lítala s tou věcí na hlavě :-D :-D :-D Baru: tak to je jako naše věci na motorku. Ty hadry mají několik desítek kilo, musí být na speciálním ramínku a když do skříně, jednak jí půlku zaberou, jednak jsou na mě až příliš špinavý :-D :-D takže taky zatím řešíme, teď jsou u babičky, ale těžko tam zůstanou, když se odstěhujeme. Komoru nevedete? Ty jo, tak v pondělí přijedou řemeslníci na chatu, do té doby to musí být vyklizené =-) =-) =-) to bude mazec
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, bohužel komoru nevedeme. To bylo hlavní mínus na našem bytě, když jsme se rozhodovali o koupi. Jinak by hole už dávno byly v komoře. Uklízecí věci mám naskládané ve vestavěné skříni v předsíni a máme velikánský sklep, takže kufry a takové věci jsou tam. Řešení by byla ještě jedna vestavěná skřín v chodbě, prostor by na ní byl, ale jsou to další peníze. Takže o víkendu budete mít uklízecí brigádu? Ale to je zase super, že hned v pondělí řemeslníci začnou, takže si budete moci brzy chaty užívat.
Odpovědět
Baru: haha aha, to je pech :-o co místo na kočárek? my máme malou chodbu dost, sice komora je, ale kočárek tam asi nezajede...... ještě mě napadlo pod postel to strčit, jestli by to ovšem Míra přežil :-D no, ti řemeslníci mě popravdě teda zaskočili, připravení na to nejsme, musíme vyklidit kompletně celou chatu :-. jako petr říkal, že jo, ale my ty krámy můžem dát tak maximálně na zahradu..... a jako kdo to bude nosit, to teda netuším, Petr to sám neodnese a nevím, bych raději ty skříně moc nezvedala..... ale což, aspoň to bude hotové, ono se to nějak udělá..... udělají sádrokartony a vynechají místo pro instalace a ty pak dodělá instalatér až po 22.5., neb má dovolenou..... mezitím seženu umyvadlo, vanu a tak a mrknu se na kuchyň, asi zkusím sektor Oresi, chci jen cca 2 m vč. myčky, takže snad bych se mohla vejít do 7-8tis.?
Odpovědět
Profilova fotka
Kočárek bude zaparkovaný na chodbě, máme ji hodně širokou, takže se vejde bez problémů. A právě mezi kočárkem a holema je zásadní rozdíl - s kočárkem budeme jezdit každý den, bude se pořád používat, zatímco hole vytáhne Míra jednou za týden, pokud vůbec. Pod postel to moc šikovné není, asi by měly tendenci vypadávat z bagu a poškrábat podlahu, tak nevím. Zatím se vejdou do té skříně, tak budou tam a časem stejně asi ještě jednu vestavěnou skříň budeme stejně potřebovat, až přibudou věci pro malého. Na kuchyni můžeš zkusit i Ikeu, připadne mi o hodně lepší jak Oresi. Rozhodně nic netahej. Je to sice těžké se udržet, já to měla při stěhování, ale teď máš být chýčkána a ne dělat stěhováka.
Odpovědět
Vímn, že je Ikea lepší, ale bude dražší a přeci jen, je to chata. Si představuju, že tam dám jednu skříňku dřezovou a jednu nějakou otvírací a dvě horní a je to. Vyberu podle ceny, teď tam máme prkno, místo desky, kredenc a kýble, tak to bude tak i tak luxus :-) Jo, tak vy máte velkou chodbu, my tedy nikoliv, je úzká a malá..........no, nějak se to vymyslí, ještě by taky mohl stát v chodbě na záchodě, máme v bytě tři, tak by nechyběl :-) stěhovat nebudu, ale nějak to ven bude muset jít, nesmí tam zůstat nic :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Tři záchody to je opravdu luxus, tolik jich ani potřebovat nechtěla ;-) Já vyrážím na cvičení, uvidíme, jak se to bude líbit Matesovi.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, mrkni na tu Jena nabytek, tam maji ty kuch. bloky uplne za super ceny.
Odpovědět
Tak máme vystěhovanou chatu. Uf, zítra se začíná :-) na Jenu mrknu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Evi, zrovna jsem si sedla k počítači. To jste dobří s tou chatou. Já jsem se v podstatě celý víkend flákala, chodila na procházky, trošku poklidila doma. Dneska byl Míra na turnaji, tak jsem se nacpala na oběd k rodičům. Jak se daří jinak? Už lepší? Já jen pořád běhám na toaletu, bříško tvrdne a občas se i nějaká konktrakce objeví, ale hrozně slabá a nic z toho.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my jsme se dneska vratili, plni zazitku, pak nahodim fotky. chata super, to jste sikulove my jsme domysleli ten byt, zitra jde mama na prohlidku, snad to tedy dopadne. a byli jsme se cestou podivat u vas, Evi....moc hezky to vypada a mate tam super hriste... :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?