Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, a na to přišli až teď? To je fakt hrůza. Určitě je lepší zděný sklep než ta kóje. My máme také zděný sklep a to je vážně regulérní místnost, tam můžeš dát všechno možné. Do té klece se akorát práší, je tam vidět a lecos dalšího. Teď ale hlavně, ať ti správně změří kuchyni, ať pak všechno krásně sedí. S Matesem je to jak na houpačce, to jsem zvědavá, co ze mě nakonec vyleze. Ale pořád budu věřit spíše doktorovi s nějakou zkušeností než odhadu z průměrných tabulek. Já zrovna nemám standardní rozměry, tak ani moje dítě na to nepasuje.
Odpovědět
No, tak my buď vyměníme, nebo zaplatíme o milion více a nebo se budeme soudit o náš milion, neb odstoupíme od smlouvy. Jiné varianty nejsou. Stání máme vybraná víc, než dva roky!!! A stojí 300tis. kč ]-( Sklep jsem moc chtěla, neb klec je na hovno, tohle je zděnej sklep s masivníma dveřma ]-( No nic, já tam jedu, ale ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Kristi: Slevy budou, počkala bych
Odpovědět
Baru: ano, přišli na to včera. Bohužel se asi sklepa budeme muset vzdát, protože se nemůžeme vzdát stání na auto, nevešlo by se. Sklep má stát 100tis. kč, tak holt je budou muset sundat, jinak to nevidím ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
baru a mas vybrany naky pekny datum na Matese??? Evi, pockam, dik za radu. Stejne jeste nemame tu zastenu
Odpovědět
Profilova fotka
Kristi, no, 15.5. by bylo hezké, ne? Ale numerologicky jsem to nepropočítávala ;-) Hlavně, aby neměl 4 kila, jinak ať se narodí, kdy chce. Slevy určitě budou.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, dobre porid, i kdyz nevim, co je ve vasem pripade dobre ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojda holky, tak co Baru jeste 2v1. potrebuju od tebe radu, vim, ze bys tomu mohla trosku rozumnet. vybrala jsem si novy fotak, a doufam, ze dobre...http://www.oehling.cz/inshop/digitalni-canon/canon-powershot-sx200-is-cerveny-%5Bid-173982%5D.html vcera jsem i mluvila s panem v prodejne, jeste rikal, ze tenhle Panasonic ma lepsi naky ty ohniska nebo co... http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-di... zase je ale o 2tis. drazsi a ty ostatni veci ma lepsi ten Canon ja jsem pro Canona, co ty?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, pořád je Mates vevnitř. I když včera odpoledne a večer byly poslíčky už celkem vydatné, ale když jsem šla spát, tak to přestalo a Mates jen kope. K foťákům: v ohnisku mají jen rozdíl, že Panasonic má rozsah 25-300, zatímco Canon 28-336 (u Canonu píšou, že to je přepočet na kinofilm, ale u Panasonicu nic nepíšou, ale předpokládám, že to je stejně). Samozřejmě je lepší mít ten začátek co nejnižší, abys mohla fotit blízké předměty, ale tenhle rozdíl není zásadní. Já mám objektiv od 18 a to už rozdíl je, ale zda 25 nebo 28 bych neřešila. Světelnost mají velmi podobnou, jen ten Panasonic krapet lepší v nejdelším ohnisku, ale zase je to malý rozdíl, že to ani nepoznáš. Koukala jsem, že ten Panasonic má extrémní maximální ISO (6400), ale to je naprosto zbytečné, sice bys mohla fotit skoro ve tmě, ale bylo by to stejně hrozně zrnité, že by ty fotky byly nepoužitelné. Objektivy má jak Canon, tak Panasonic velmi dobré, tam se nemůžeš splést. Takže bych se asi hlavně rozhodla, který se ti lépe drží a ovládá, i podle ceny, ty 2 tisíce navíc ti moc nepřinesou. Já mám Canon, tak bych také vzala zase Canon.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem také vyfotila, jak to má Mates připravené. Dokonce i golfové hole už na něj čekají :-D :-D :-D Komoda je zbytek z mých předchozích pronájmů, teď bych si koupila Malm v dubové dýze, ale zatím vystačíme s tímto. Tím chci říct, ať mi to úplně nesprdnete :-) Postýlka je připravená v pokojíčku, ale předpokládám, že jí také velmi rychle přestěhujeme do ložnice.
Odpovědět
Profilova fotka
Baru,diky moc a moc, ja si taky myslela ze 25 nebo 28 uz neni takovy rozdil. Navic ten Canon uchovava vetsi fotky, no pro me jako pro normos uzivatelel co bude asi dostacujici, takze objedname Canona. jdu kouknout na fotky
Odpovědět
Profilova fotka
mne se to libi, ucelne, strizlive, zadny moc serepeticky - fakt pekne
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
http://forum.grafika.cz/read.php?47,2... to jen na ukázku, jak vypadají diskusní fora ohledně foťáků. Připadne mi, že ti chlapi si musí nutně exhibovat svoje ega, to je vážně neskutečné. Takže rozhledně se, Kristi, nijak nad tím netrap, třeba ten prodavač mohl být fanda do Panasonicu a pak ti bude říkat, jak ta jediná značka je ta nej. Každopádně, Canon i Panasonic budou dobré.
Odpovědět
Profilova fotka
teda Baru,t o je fakt mazec.... =-) moc tomu nerozumim,ale zrovna koukam na sample fotky a mne se to zda dobre
Odpovědět
Profilova fotka
myslim, ze je to dobry. Zvlast u toho Lumixe rikaji ze ty barvy nejsou tak dobre....
Odpovědět
Profilova fotka
Zrovna u těch barev je to hodně věc názoru a osobního vkusu - někdo má raději takové ty pohlednicové barvičky, které ale třeba nejsou úplně realné, někdo zase řekne, že je to kýč. Můj kamarád mi třeba nejdříve hrozně sprdnul toho mého Canon D450, že nedává realistické barvy, ale pak dělali s dalšíma foto nadšencema testovací fotky na několika zrcadlovkách Canon a Nikon (toho Nikona měli dokonce z vyšší třídy, poloprofesonálního) a ten 450 jim dopadl naprosto nejlépe. Serepetičky pro Matese teprve přibydou. Já jsem se zařekla, že nekoupím žádnou hračku (i ten kolotoč koupila máma), takže zatím nic nemáme, ale předpokládám, že nás náštěvy zazásobí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja si to vsechno upravuju stejne pak v Picassa, takze tam nandam eventuelne vic sytosti a je to :-D :-D :-D mne jde spis o ty portretove fotky, pekne fotky z dovolenych atd. hracky budou, o to se neboj. tak zitra rikas? zitra je opravdu pekne datum, no.
Odpovědět
Profilova fotka
Zítřek by byl ideální, ale hned dopoledne. Večer má Míra nějakou oslavu z práce, tak ideálně, ať už může Matese zapíjet. S odvážením do porodnice by to večer bylo horší. Jenže to dítě zlobí už teď a neposlouchá...
Odpovědět
Profilova fotka
no jo, priroda si stejne vsechno zaridi sama, ja treba nemela ani jednoho poslicka, proste vubec,sla jsem pak s prvnima bolestma trosku do kolen, ale dobry. Zase jsem netusila a nemusela se bat....
Odpovědět
ahoj holky! Takže jsem se rozhodla, dnes letím do Dublinu do pondělí a pak už pápá práci :-) Byla jsem na chatě, práce směle pokračují, jen jsem tam vzala kopáče, jestli by nám něco vykopal a je to vůl, takže asi bohužel budeme kopat sami, uááá
Odpovědět
Profilova fotka
ty nic nekopej, sbal si veci a poradne se prolet. A nepobli nikoho :-D :-D :-D
Odpovědět
nepobliju, dnes se držím :-) včera jsem bohužel pobl..... náš báječný koberec :-S jinak, máme jiné stání, místo sklepa sklepní kóji a sice nasraní, ale snad už konečně bude klid
Odpovědět
Profilova fotka
to je fakt desny, stejen jsem to nepochopila, ja bych chtela to,co mam ve smlouve
Odpovědět
kdybysme měli to, co máme ve smlouvě, tak výměra bude 122m2 a zaplatíme o 10% vyšší daň ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
a kua :-| no,tak hlavne ze aspon neco
Odpovědět
protože to totálně dojebali, že jo, jenže, co si na kom vezmu ]-( teď ještě zbývá poslední věc, cklep stojí 23tis./m2, tamten měl 4,19m a tenhle má 2,5m. Tudíž očekávám, že stáhnou kus ceny. Jestli ne, podpálím je a to všechny ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, to je docela palka za metr sklepa. Hlavne at bydlite, to je zasadni
Odpovědět
Tady u nich je pálka všechno ]-( už připravujou KS k podpisu, tak snad se to hne
Odpovědět
Profilova fotka
jo, celkove je to vsechno drazsi....je to prodany vsechno???
Odpovědět
všechno ještě ne, nemají prodanou tu samostatnou vilu, ale ani nevím, jestli už jí nabízejí, bylo to dřív blokované a pak jim zbývá pár drahých mezonetů, jinak my sousedy máme u nás nahoře
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?