Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, nejdřív spláchnu z plínky zbylou "hmotu" a zaperu (namydlím, trošku promnu a vyždímám). Já mám žlučové mýdlo z DM a dobrý. Ty dva dny to v tom koši vydrží. Skladování v pračce dobrý nápad, ale to abys měla dvě pračky a mohla prát i normální prádlo :-D Puntíkatý koberec schválen, tak ho jdeme dneska koupit. Ještě jsem nesměle navrhla, že by se mi do obýváku líbil tenhle: http://www.voivo.cz/65-0-koberec-zebr... v hnědobéžové. Ale to už bylo na Míru asi moc :-D On nějak není na koberce. Tak ten třeba za rok.
Odpovědět
čeče, zebra dobrá! Tak mu ho kup jako překvapení ;-) ;-) ;-) Petr naštěstí na koberce je, ale zase až moc, máme několik malých koberečků, mně by ale stačil ten jeden do obýváku. Teď si tam dáme ještě ten, co máme doma, vypadá pěkně, jen je už "okoukanej" a pak koupíme nějakej novej, až budeme mít tu novou pohovku. V pračce jsem myslela ty dva dny, páč pak to stejně zapneš a můžeš prát i ostatní ;-) Tak snad to ty dva dny vydrží, plen jsem nakoupila dost, tak bysme to měli zvládnout. Když bude nejůř, dá se koš na balkon :-D My jdeme dneska do toho Bulbu v Jankovcový omrknout ty vybraný světla do kuchyně, když dostanu i já zelenou, v neděli je objednáme. A těším se na výstavu!!!! Řeším teď tv, internet a telefon, máte UPC? Zdá se mi, že platíme děsně moc, 1500 měsíčně :-S Uvažuju, že bysme zrušili tv a koupili si satelit a set top box, páč máme ještě tu klasickou velikou tv a nebudeme teď kupoovat jinou. Mně osobně stačej český programy, ale Petr chce CNBC a National Geographic. To jsou ale na druhou stranu jediné dva programy, na které koukáme a platíme za to asi 600 měsíčně ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Také jsem uvažovala, že bych tu zebru vzala jako k Vánocům. Ještě to rozmyslím do neděle. My máme UPC, ale jen internet a to je za 490. Na TV máme ten settopbox a stejně teď skoro na nic nekoukáme. Pevnou linku jsem sem vubec nezaváděla. Bulb je kousek od nás.
Odpovědět
K Vánocům dobrej nápad ;-) ;-) ;-) V Bulbu jsme teď byli, koupíme si světla do kuchyně a takovej ledkovej pás, že to bude večer svítit modře x-) x-) x-) A jako lustry tam maj parádní, ale to musí počkat, neb ještě nevíme, jak kde a co bude, ovšem škoda té slevy 30%. Tak to možná počká rok :-D Pevná linka zrovna drahá není, tu platíme 300, využívám to na večer volání zdarma, že voláme rodičům a tak a přes den je v rámci sítě UPC taky volání zdarma, tak to mají naši a babička. Ale jako za tv se mi nechce platit a net máme taky nějakej dražší, musím se na to podívat........... Jen zrovna teda UPC je firma, se kterou bych nejradši neměla nic společného, jsou neskutečně debilní ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Já s těma kobercema pořád nevím. Ty puntíky jsou hezké, ale strašně moc dominantní. To aby pak už v pokoji nebylo nic dalšího. Ještě uvažuji, že spíš bych vzala třeba zelený koberec a k tomu bude mít to malé autíčko z Ikea. A pak pro holčičku bychom dokoupili nějakou kytičku. Ale už jsme se domluvily s mámou, že koupíme tu zebru a dostaneme ji k Vánocům, na to nebude moci Míra nic říct :-D Nemáš odkaz na to světlo, cos vybrala? Jsem zvědavá. Já s UPC naštěstí nemám problém, internet jede jak má a nic víc nechci.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zebra taky ne. V reálu se mi zas až tak moc nelíbila. A ta naše podlaha je dost výrazná sama o sobě a bála bych se, že už by to bylo moc strakaté. Jenže zas čistě smetanový koberec se bojím, že Mates zlikviduje.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, co Tendence? Já to nedám. Zvládli jsme dneska Říhu a objednali jsme TV stolek - jak má Kristi, ale v běleném dubu a k tomu ještě také skříňky na stěnu - také 3krát 60cm - dvě jsou s dvířky a jedna je otevřená jako polička. Už se na to těším. Sice teda sleva jen 10%, ale pořád lepší jak nic.
Odpovědět
Tak na Tendenci jsme byli, dnes jdeme znovu, ale jen si vyzvednout dvě světla, co jsme si tam koupili. A objednala jsem si truhlu do ložnice. Jupííí Koberce se mi moc líbí od Bakera, mají teď slevy 20% a prý leden únor také a pak budou zase na výstavě. Koberec ti na den půjčí a když ho nechceš, zase is ho vezmou. A můžou ti přivézt třeba 5 koberců a ty si vybereš doma na místě, jak se to položí. Ty Esprity jsou boží a mají taky pro děti. Jinak, mně se ty bubliny líbily, ale asi to chce nejdříve zařídit pokojík a koberec pak položit jako poslední věc, k němu pak vybrat něco jako závěs či roletu. My s kobercem čekáme, až bude nábytek postavený, neb ani nevíme, jak velkej bysme potřebovali. Ten bělěnej dub je hit, to bude kráááása x-) x-) x-) Včera jsem vymalovala první stěnu na fialovo, dneska druhej nátěr a tapeta a ještě růžovou do obýváku, vyfotím ;-) Jako a našli jsme stůl, jen je drahý :-( Bílý lak s černou masivní nohou, jako nádhera to je (de.fakto). Ale ten počká až na "někdy". No a našla jsem super dětské pokojíčky, ty palandy či vyvýšené postele se schodama, ty schody mě dostávaj. No, ale na to máme taky ještě pár let čas. Jo kdybys pak chtěla jen jednobarevnej koberec, tak my doma máme takovej fajnovej měkkoučkej nezničitelnej. A ta fima teď byla na výstavě a umějí i z toho velkého obšít jakoby kusovej. A je to tím pádem za rozumnou cenu. Jediná nevýhoda, musíš vzít celou šíři, tzn. 4 m, ale udělají ti třeba dva, nebo nějaké maličké ještě. O tom se dá taky uvažovat, neb kvalita vyzkoušená a cena je nižší, než ty designové. Smetanovej koberec bych se nebála, jde to vyčistit, já čistím strojem jednou za pár měsíců a pustí všechno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, to ses rozpsala :) de.facto má krásné věci, to věřím, že se ten stůl bude parádní. Bakero určitě obkouknu, ti mají slevy celkem často. To jsem netušila, že si můžeš vybrat až doma, to je super. Právě se bojím toho, jak bude koberec vypadat v rámci celého pokoje. Třeba ty ve Voivu jsou nádherné samy o sobě, ale je těžké je zkombinovat. Já tyhle nepovinné věci jako koberce beru tak, že se musím do něčeho zamilovat na první pohled, jinak to nemá smysl. S tou firmou na koberce by to mohl být dobrý tip - dala bys mi kontakt do IP, prosím? Klidně bych brala dva, alespoň by byl koberec i do ložnice. To se také doma činíš, jsem zvědavá, jak to bude vypadat. Ten váš obývák bude skvělý. Já dneska frčím do Kartellu pro světlo pro Matese - chci to Fly. Jen se s nima ještě musím poradit, jakou žárovku do toho, protože na stránkách mají, že do toho patří 100wattovka, tak tu bych už jaksi nesehnala. Pak ještě i mému tátovi, takže Tendence fakt nestíhám. Ale v říjnu má být Pragointerier v Holešovicích, tak možná půjdu alespoň tam.
Odpovědět
Baru: jasně, koberec musí "chytnout" a když není, tak to vůbec nevadí, počká se na ten správný ;-) My taky budeme čekat. Máme vymalovanou v ložnici stěnu a udělané tapety, jako s tím vzorkem, to byl vopruz to lepit, ale povedlo se, musím se pochválit ;-) Dneska ještě jedu jednou natřít tu stěnu v obýváku a bude to. A taky chci do Ikea a Kika mrknout na ty šatní systémy, že bychom si šatnu třeba postavili sami. Ukaž světlo pls, jsem zvědavá!! Koberce IP
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za koberce, nechám si to ještě rozležet v hlavě. To jste fakt šikovní, že jste zvládli tapety. To musíš nafotit, jsem zvědavá jak opice. V Ikea mají ten šatní systém hezký, ale asi půjde hlavně o rozměry, protože tam budou standardní. Ale třeba vám to zrovna sedne. Světlo pro Matese by bylo tohle: http://www.you-desmo.de/shop/product_... Chtěla jsem to koupit na designpropaganda.cz A teď koukám, že ty mrchy to už zase mají na plnou cenu :-( Tak jsem slevu prošvihla. Jenže já si pořád nejsem jistá barvou. Nejspíše modrou, ale to také záleží, jaký bude koberec :-o Nojo, jsem hrozně nerozhodná a takhle to dopadá. Ale možná bude nakonec něco jiného. Dneska mě dostalo, že opět v Marianne bydlení nacpali tohle světlo do dětského pokojíčku, tak se mi to trochu zajídá.
Odpovědět
Baru: vážně o té Ikea nebo Kika přemýšlím, zrovna jsem odtamtud přijela. Muselo by se to řezat, ale vymyslela bych to tak, aby se řezalo minimálně. Kika zatím u mě vede, i díky těm rozměrům. Ještě to proberu s Petrem, co se mu bude chtít montovat. Nechce se mi ale teď dávat 40 litrů za šatnu, prachy spíš chybí, než přebývají, ale to asi každému. Takhle bych to zmákla za 20k. Tohle světlo jsem chtěla do ložnice, to fialové, pak zas bílé a teď taky nevím, dali jsme tam zatím papírovou kouli z IKea a chvíli to vydrží. tapety dopadly super, zas jsem nevzala foťák. A jako jak Petr pomáhal, to musím pochválit. Jsem mu dávala příkazy, uřízni, podrž, podej, přines a všechno zvládl na jedničku. Já tapety umím dobře, dělala jsem to už tisíckrát, ale s tím pupkem už se hůř hýbu, tak musel pomáhat. Vyfotím, slibuju, jsem jela tramvají a neměla jsem ten foťák s sebou. Nějakej kripl nám už dva dny stojí na parkovacím místě, nevím, co s ním. Dala jsem mu tam ceduli, postavila před něj auto, jenže nepomohlo nic a já zas auto potřebuju. Jako, máme místa dvě, ale zrovna včera jsme tam byli oběma autama :-S Bych mu vypustila gumy, ale zas se bojím, že on to udělá příště mně :-S Jinak možná do pokojíčku by ti stačilo zrovna světlo z Ikea, Matesovi to bude šumák ;-) Jo a viděla jsem dnes v Kika moc hezký dětský koberce za ticku, jako na rok, dva by vydržel určo.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Papírové lampiony z Ikea to jistí i u nás :-D Někdy v týdnu chci do Letňan, tak snad zvládnu i Kiku. Bude záležet, jak se na to bude tvářit Mates :-N Se světlem máš pravdu, že jemu to bude šumák, ale já si říkala, že by měl alespoň jeden lepší kousek, když zbytek bude víceméně Ikea. Ale zatím má také lampionek. Tyjo, máš univerzálního muže - chytrýho a přitom zvládne včely i tapety. U nás překvapivě s parkováním není problém, naopak garáž je poloprázdná, až mě to udivuje. My jsme při zařizování občas stáli třeba hodinku někomu na místě, ale to tu nikdo ještě nebydlel a vždycky jsem za okýnko dávala lísteček s omluvou a s mobilem, kdyby náhodou ten člověk přijel. Ale vedle nás je pořád volno.
Odpovědět
Tapety dělal Petr poprvé :-D resp. dělala jsem je já, on podával.......... jsem ho takhle učila i dlaždice, se naučí a pak už to budu mít bez práce ;-) Musím upéct na večer nějaký dort, jdeme na návštěvu, tak jsme plácla, že vezmeme třeba dort. Bezva, Petr se toho chytl a hned to ohlásil, že po večeři se podává můj dort. Takže mám celodenní činnost jasnou :-D Když pojedeš v týdnu do Kiky, tak se tam můžem srazit, já tam pojedu ohledně té šatny, koupíme si jí tam a je to. Stejně chci jen pár šatních tyčí a nahoru police, žádná divočina. Naše garáž je taky poloprázdná, jenže jedno naše místo je největší, takže se zdá, že je dosti lákavé ]-( ]-( ]-( A neparkujeme tam, protože většinou jedeme spolu, tak parkujeme na mém místě, které je hned vedle výtahu. Ale to snad nikoho neopravňuje k tomu, aby si na to naše stoupal, že jo ]-( A kdyby aspoň právě nechal ten lístek, tak mu zavolám, ať vysmahne, ale ono ne, že.............
Odpovědět
Profilova fotka
Ať se dort povede. V nejhorším můžeš skočit do Erhartovy cukrárny :-D My jsme měli po prázdninové pauze zase instruktáž na plavání. Už plave Mates i na břichu a byl pochválený, že správně reaguje na signál k zatajení dechu, aby se mohl potápět. To jsem vážně ráda, že se mi dítě neutopí. Teď se nabaštil a usnul. A měl by spát dlouho, po tom plavání je úplně odvařený. A v noci spí úžasně - včera do 7, dneska do 6:45. Jen jak se přetáčí na břicho, tak se přetáčí i ve spaní a občas začne hrozně mručet a to mě budí. Jíst nechce, jen ho musím zase přetočit na záda a spí dál. Musíme fakt už dát dohromady ten pokojíček, ať nás nebudí :-D V Kice bychom se mohly srazit, juknu na koberce a dětský nábytek. Pro mě je vyhovující čtvrtek nebo pátek.
Odpovědět
Baru, přesně tak, jsem to říkala, že dojdu do Erhartovy cukrárny :-D :-D :-D To plavání mě zajímá, já jsem milovník vody, to bude naše dítě taky potřebovat. Pořád je to ve velké vaně, že jo? Oni pak mají už i plavání kojenců v bazénu, kde se chodí s rodičema ;-) Musím říct, že máš zlaté dítě, když to občas čtu na koňovi, jak děti nespí a jak jsou pak rodiče vyřízený........... A jak říkám, myslím, že je to o přístupu, tohle jsou děti většinou mladších holek a zdá se mi, že jsou poněkud úzkostlivé.........pak se to asi projeví na ty děti. Některé si zase pletou děti s modelkama a panenkama, to jako třeba vybírají kočárek podle toho, aby se jim hodil k oblečkům a ke kabelce :-S Fuknčnost a bezpečnost nastupuje až na 60. místě :-D Co v tom pokojíku budete dělat? Ještě něco malovat, nebo se tam jen postaví nábytek? Já ještě neobjednala postýlku, mám vybrané dvě, chtěla jsem, aby Petr rozhodl, ale ještě na to nějak nebyl čas, jak není nikdy doma..... :-S Čt pá dobrý, to už možná koupím tu šatnu, neb mají slevu 25% do 20.9.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, jo, zatím plaveme ve vaně. V bazénu to je od cca 6 měsíců. My asi do bazénu půjdeme až od ledna, protože to mají většinou jako ucelený kurz a v listopadu/prosinci nikdo nezačíná. Tohle vanové plavání máme od Maternity Care a od nich se mi i nejvíc líbí to plavání v bazénu. Je to sice na Červeném vrchu, ale mě tam jedna babička bydlí a druhá pracuje, takže tam máme i celkem zázemí, kdyby něco. Nebo ho vezmu do banky. A když člověk jede autem, tak už to je jedno kam. Mates je naštěstí kliďas po Mírovi. Teda první měsíc bylo taky několik nocí, kdy se probudil třeba v 1 a do 5 jsem ho nemohla uspat a po hodině jsem kojila. Ale to bylo tak asi 4 dny, ne dýl. A pak také spal do 9, tak jsem to dospala. Bylo to akorát ten týden, kdy byl Míra pryč, tak jsem si dala Matese k sobě do postele a nějak jsme to zvládli. S pokojíkem je nejdůležitější vyklidit náš bordel :-D Jinak by tam mohl hned - postýlku a komodu na oblečení alespoň v nějaké podobě má. Pak teda šatní skříň, ale tu nepotřebuje hned. To je dobré, že jsou v Kice slevy, to jsem netušila.
Odpovědět
A máš ten bordel kam dát? :-D :-D :-D Páč já, když mám někde krámy, tak je pak nemám kam dát :-S Maximálně popelnice teda..... To vanové plavání se taky objedná jako celý kurz? To je dobrý Slevy jsou, ale jen na něco no a zrovna na ten šatní systém jo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavní bordel je Mírův cvičící stroj, kterých bych samozřejmě nejraději vyrazila do kontejneru. On na něm cvičí jednou za dva měsíce a že ho prý potřebuje. Stejně ho už nebude mít, kde rozložit, když bude dětský pokojíček. V nejhorším poprosím bráchu a přestěhujeme ho do sklepa. Zbytek se dá do sklepa nebo do skříně k nám. Zas on se uvolní prostor u nás v ložnici, když se Mates odstěhuje. Plavání máme jako kurz 5 lekcí, teoreticky můžeš i samostatně, ale jak se to dítě vyvíjí, můžou se s ním dělat různé věci, takže to má smysl jako kurz. A také ten reflex na potápění se učí postupně.
Odpovědět
Tak do toho plavání stopro jdu! Cvičící stroj........... Tak to je přesně to, o čem jsem mluvila. Zkušenosti od našich, chudáci, jsou obětí vlastního bordelu. Stroj jsme měli také - v obýváku - teď je v baráku, kde o něj každý zakopává, otec cvičil možná ani ne jednou za rok :-D Pak také rotoped, ten jim doteď stojí v ložnici, výborný věšák na hadry :-D Blbý na tom je, že se jaksi kvůli tomu nedá projít k oknu :-D Holka, sklep bude nejlepší, pak se to za dva tři roky vyhodí ;-) Já jak jsem vyrůstala v tolika krámech, tak jsem skoro posedlá strachem o to, zda se něco někam vejde. Už teď na mě na výstavě Petr vyjel, páč jsem nechtěla koupit světlo, když nebylo jasně dané, kam půjde :-o
Odpovědět
Ahoj holky, že Vám sem po dlouhé době lezu, mám jen rychlej dotaz, netušíte o někom v Praze, kdo dělá vestavěné rohové skříně? Libovický ani Woodface to prej nedělaj...Díky moc
Odpovědět
No, mám návrh na rohovou skříň od Woodface a Libovického zrovna na stole.
Odpovědět
Aha, hm, tak to nevím, kde to tchýňuše vzala ]-( Každopádně díky, řeknu jí, at se tam vydá znovu....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahooooj, dobry den vsem, tak jsme zpatky, bylo to moc super....fotky pak hodim do IP. Jste ukecany, to doctu, az bude cas
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kristi, vítej zpět. To věřím, že bylo dobře. Já dneska nějak nestíhám, lítali jsme s Matesem venku a odpoledne mi úžasně usnul a spí mi pořád. Ale asi budu muset jít vzbudit, musí se najíst nebo ho pak neuklidním.
Odpovědět
Ahoj Kristi opět v Praze ;-) Baru: zlaté dítě, vážně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, par neroztridenych fotek je zde http://picasaweb.google.cz/Hanzlovi/K...
Odpovědět
Profilova fotka
No, zlaté dítě. Jak dlouho nejedl, tak pil šíleně hltavě a teď to hodinu blindí kolem sebe. Už má na sobě třetí tričko a já mám převlečené kalhoty :-N A jdeme za chvilku krmit znovu, bo má hlad. Kristi, jen jsem rychle nahlídla a báječné.
Odpovědět
Baru: takže slow feeding už se nekoná???? Pane jo teda =-) Kristi: krása x-)
Odpovědět
Ty holčičky jsou kouzelný takhle spolu x-) A tenhle nábytek chci taky na terasu, sice teda nemáme výhled na moře, ale jako, to žeru x-) x-) x-) ovšem až příští rok :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?