Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
holky, mám desku ;-) sice teda u montáže utrpěl šuplík a bude se muset přelakovat, ale hned to odvezli a snad se příští týden dodělá kuchyň x-) x-) x-) no, neříkám ještě HOP, ale............. x-) x-) x-)
Odpovědět
kristi, kolik tě vyšly ty rolety? Baru, jak máte ty rolety Ikea, kolik že to potřebují místa nad oknem, aby šlo otevřít?
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, rolety uplne vsechny staly cca 18tis.
Odpovědět
kolik kusů?
Odpovědět
Profilova fotka
7 ks.... dve na to okno v obyvaku to je 350 cm dve na druhy v kuchyni to je 192 cm dve v loznici 245 cm a jedna v koupelne ta ma asi pul metru
Odpovědět
ty jo, tak to je celkem levné.................. uvažuju o nich přeci jen do ložnice, hlavně, že jsem je nechtěla :-D dám buď jen římskou roletu a bez záclony, nebo záclonu a pod ní tuhle roletku..... účtujou jenom šířku okna, nebo i výšku? Neb já bych měla jen poloviční, k parapetu máš je po dvou, jo? já mám to okno 190, nevím, jestli dvě, nebo jednu v kuse...... v pondělí mi přijde designérka něco navrhnout, ale chci mít už jasno, co chci a máš je blackoutový, nebo trošku průhledný???
Odpovědět
Profilova fotka
urcite i vysku, Evi. Mam po dvou vsude, abych mohla soupat oknem a nemusela cele vytahovat. v loznici tmave hnedy, skoro stejnej efekt jako blackouty,vsude jinde jsou bile
Odpovědět
tak dvě máš................ já nevím, jestli dvě, nebo jednu........... budu je muset mít na stropě kdyžtak, nad oknem nemám ani kousek místa........ uvidím, jak s tou cenou, mně by se tam teoreticky vešla i ta ikea, ale ta má délku 250 cm, to je moc na to malé okno, já potřebuju tak 120 uvažuju právě taky, jestli ty blackouty, nebo něco tmavého a nebo naopka bílé, že by byla nenápadná za tou záclonou, chci to jen na večer zatažení, to holé okno mi vadí, se necejtím dobře....
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja je mam jakoby v okne....vsazeny...takze pak pres to jde krasne ta kolejnice na strop a hotovo tobe se to tam podle fotek taky vejde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, Evi, konečně jsem se dostala vylézt k té roletě a je to 7 cm. My to máme naknop, ale vyšlo to.
Odpovědět
kristi: nad okno se to nevejde, jako jo, ale ne do toho výklenku, co jsem myslela musí to jít na zeď nad okno, jako před něj no a pak před to kolejnice na případnou záclonu nebo ještě můžu mít ty bambusový žaluzky přímo na okno baru: díky, 7 cm tam nemám............ máme tak 3 :-S jinak by to okno nešlo otevřít, musela by jít na zeď já uvidím, s jakou cenou se vitasí ta firma, co sem přijde, jestli to bude přijatelné, nebo bysme zkusili tu ikeu..... jenže ty rozměry mi nesedí moc, no :-S Holky, mám ten časopis, koupila jsem ho přímo v redakci, teda, dali mi ho zadara ;-)
Odpovědět
Baru: tak zkoukám tu tvojí fotku a zdá se mi to tak jak my to máme, ty můžeš ale to vokno normálka otevřít, že jo? Když je vytažená........... No asi jo, sakriš, to já tam takhle nedám :-S A stříhali jste jí nějak tu roletu???
Odpovědět
Článek se načítá
No a pak jsem taky zjistila po smontování postýlky, že ta bočnice se stahuje dole, takže je člověk musí ohnout a u uvolnit to oběma rukama, to mi připadne nejspíš k h......... :-S No a taky mi nedošlo, že když jsem si tam nastrojila ten mantinel, že to nepůjde, ještě, že jsem se na to u tebe dívala :-D A mám teda vyprané věci už, ale vyprala jsem je ty prťavý, zbytek až za pochodu, se mi to všechno nechce najednou.............
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, teda stahovaní dole, to si nedovedu představit. My to máme nahoře a pohoda. S mantinelem to moc nejde, ale já ho nainstalovala, až když se Mates začal přetáčet a bacit se do šprušlí. Do té doby bylo naopak lepší, že jsem na něj viděla a mantinel by byl na nic. Takže to stahování jsem využila. Jasně, že větší oblečení vypereš za pochodu, budeš prát pořád :-D Tak to s časopisem dobře dopadlo, jsi šikula. Ty rolety máme chycená na horním okraji toho okeního rantlu. Otvírat okno jde, jak jsem psala je to těsně, ale jde to bez problémů. Já měla s Ikeou na rozměry štěstí, u nás to sedí akorát. Naopak v Kice měli rozměry jiné a ty nám nesedly.
Odpovědět
No, já taky nečekala, že to stahování bude dole, že jo :-S Jde to lehce, ale člověk se musí ohnout, tak uvidím, jestli mi to k něčemu bude. S tím rantlem jsi mi to ukazovala, jenže já na to zapomněla a pořídila jsem si takovej k povlečení, aby ta postýlka byla vyšperkovaná ;-) No, tím pádem ho buď budu muset sundat, nebo se nebude stahovat........... Ten časopis je výhra, já si chci koupit od fy Orsei nějakou tu záclonu a případně tu roletu a přehoz na postel a tak a teď je sleva 20%! Bude to hodně, už mám na to samé totiž nabídku od jiný firmy a je to 19tis. :-S Tohle bude možná víc, že tu roletu mají dražší, ale zas měli peknější látky. Já tak miluju látky, ale to je drahota, jen tak zběžně jsem si spočetla v hlavě, kdybych chtěla závěsy do obýváku, jako že chci, tak bez záclon, šití, garnýží, prostě jen materiál prostřední ceny mě vyjde tak na 50k :-S Šílené!!!! Já snad pro ty látky poletím do Madridu potom, protože tady ty ceny jsou neuvěřitelný. Ale to má čas, letos se nic dělat nebude, až příští podzim nejspíš...... O kice mi nemluv, myslíš, že je ta šatna, která měla být tento týden a na kterou čekáme již 1,5 měsíce????? A to mi ještě vyprávěla známá, že jí se stalo to samé se sedačkou, že jí tři měsíce nedodali, ona měla zaplaceno 60 k a když chtěla vrátit prachy, neb řekli, že jí nedodají, tak jí je dali v Kika poukázkách!!!!!! Že si tam má do roka něco koupit. Jako, nejsem právník, ale to je na inspekci, ne??? Jestli budu řešit ještě tohle, tak tam hodím bombu. Už chápu, proč ten krám nemá Petr rád :-D Ale dnes večer přijde instalatér a připojí nám dřez a já budu moct používat vanu, neuvěřitelný!!!!!
Odpovědět
tak to je prdel :-D http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
Odpovědět
Profilova fotka
Si nedovedu představit, jak se budeš ohybat a přitom třeba držet mimčo :-S Ale zas, jak jsme to řešily, to stahovaní je jen nadstavba. Teď už to nevyužívám, dítě dávám do postýlky jen na spaní. S Kikou jsem slyšela více takovýchto příběhů. Nekoupila bych tam nic, co by si nešlo hned odnést. Teda my tam zatím koupili akorát jeden ručník ;-) Ty dvojčata jsou dobrý :-D :-D :-D Dobře to mmmk okomentovala ;-) Někdy žasnu, co tam je za témata. V květnové diskusi zas asi polovina matek nepochopila, co to znamená "ukončený 6. měsíc" a několikrát se to tam muselo vysvětlovat.
Odpovědět
já už si tam taky nic nekoupím ]-( plus, třeba ty dekorační látky mají drahé šíleně za ty samé chtějí o pár stovek více, než jinde no nic, kéž by ta šatna přijela ohýbat s mimčem ne, to spíš bez něj, že to stáhnu, když bude hajat, jinak to nevidím nebo se to naučím nohou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, já myslela, když budeš naopak dítě do postýlky dávat :-) Nějaký pedál na nohu by byl nejlepší :-D
Odpovědět
Tak to bude stažené dopředu a vytáhnout to půjde už ve stoje. A nebo pedál :-D A nebo je to na h...... :-D Mám dřez!!!!!!! Teče mi voda v kuchyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sláááááávaaaaa, ježíš, to je luxus x-) x-) x-) x-) x-) x-) jsem z toho celá hin, zítra můžu umejt vanu a konečně to tam bude vypadat jak v koupelně ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Máme svítidlo v ložnici a vypadá moc dobře :-) Evi, vy jste tam doteď neměli vodu??????? Mně pořád Míra dával tu bočnici nahoru, takže jsem jí musela sjíždět i při pokládání do postýlky.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, máme pověšenou už i tu skříňku od Dřevotvaru a jsem nadšená. Je to fakt přesně to, co jsem chtěla. Jen ale jedna vnitřní polička je o 2cm kratší, tak tu budu muset vyreklamovat, ale jinak naprostá spokojenost. Doufám, že zítra bude dobré světlo a vyfotím vám to.
Odpovědět
Baru, vodu v kuchyni jsme doteď neměli, neboť nebyl dřez jaksi............ :-S :-S :-S Ukaž světlo a skříňku x-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, tak co? stihla jsi dneska vyfotit? ja jsem holky trosku v pytli, mama uz je uplne v haji, dneska k ni jela teta, pac pry spadla, ma rozrazenou hlavu, vsude krev, no des. primar mi rekl, ze jen pije, ze s ni nic nezmuzou, a ze si mam zadazat na soud o zbaveni svepravnosti, tak jsem to sepsala a uvidime. jedine tak ji nekam dostaneme i proti jeji vuli.
Odpovědět
kristi: to je mi líto, ježíš, to je děs :-( :-( :-( co brácha, nedá na ní pozor aspoň trochu, než se to vyřeší??? bohnice by to chtělo, to by pomohlo, i když, vůle je taky důležitá, musí chtít, no :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Nefotila jsem, je hrozně málo světla. Ale mám vyreklamovanou tu polici u Říhy, prý měli minulý týden tu samou reklamaci, asi si někdo špatně nastavil šablonu. Kristi, to hrůza a je mi to líto. U mámy bych něco takového snašela strašně špatně. Tak držím palce, ať se to podaří rychle vyřídit a snad to pomůže.
Odpovědět
Profilova fotka
bracha? ten tam neni, chodi do skoly v HK, zatim je u tety
Odpovědět
Kristi: tak to je na pytel, přeci jen chlap by možná mohl mít větší vliv, i když, u těhle věcí člověk nikdy neví................. Tak držím palce, ať to dopadne nějak přijatelně chce to nějaký bohnice a pak třeba pěknej do budoucna je ten ústav v třebotově máme vymalovanou stěnu v pracovně a už jsem konečně uklidila věci do té skříně na chodbě, ale opět se zdá malá :-D s kuchyní se zatím nikdo neozval, takže dnes nepřijedou, snad tedy zítra, kéž by, ať už to mám z krku :-o
Odpovědět
Profilova fotka
no, kdyz sama nebude chtit tak nepujde, proto ji potrebuju zbavit svepravnosti a umistit ji nekam nasilim, primar rikal, ze tak jak je to ted, tak mi ji i v Bohnicich vezmou jen ambulantne, tzn. za 3 tydny pujde domu
Odpovědět
kristi: no, ale možná by ty tři týdny něco změnily ;-) zkus to, naše babi byla po třech týdnech úplně jiná, pak teda bohužel doma za dva měsíce přestala brát léky.............. no, ale bylo jí přes 80 let, to je něco jiného
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?