Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak nám to tu zamrzá :-p Právě řeším nějaký Mates-safe konfereční stolek, co nevidět mi tu začne lozit a my máme takové stolky, co mají hrozně ostré rohy, takové levné z Kiky, no nic moc prostě. Tak ty musí pryč. Teď v poslední Marianne Bydlení mají celkem hezký tento http://shop.kare-design.cz/product_in... - položený naležato samozřejmě. To by mi přišlo celkem bezpečné, ale teda ta cena mi připadne děsná. Chtělo by to něco oblého a stabilního. Jinak jsem včera Evě vezla váhu a Amálka je naprosto kouzelná. Tak malinkatá a roztomilá. Mates jí hned začal hladit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem uplne busy posledni dny, fakt kazdej den neco, jsem rada,ze vecer lehnu a padnu. No, vcera jsme byli v Norimberku, bylo to moc hezky, jsem rada,ze jsme si udelali vylet, svaracek byl moooc dobrej. baru, tyhle kostky se mi libej, jsou krasny, ale ta cena, presne jak rikas, des bes... my snad uvidime Amalku v pondeli, taky se moc tesime :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky moc nestíhám, vrhla jsem se na školu. Musím do 8. ledna dopsat disertaci. Teď akorát píšu závěr k poslední předmětové práci a pak ta disertačka. Norimberk musel být fajn, v Německu mají ty trhy opravdu vánoční, ne jako u nás. Jo a ta Evina kuchyně je taky úžasná. Moc krásná.
Odpovědět
Profilova fotka
zdarec palec. Hlavne meli dobryho svaraka, to je zaklad. ja jsem ted privezla domu strom, tak jdu asi rovnou zdobit, at si ho uzijem, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Stromek z Ikey? My jsme pro něj byli v sobotu ráno a příjemně mě překvapilo, že celý nákup nám zabral tak 5 minut :-) Našla jsem super samolepící metry do dětského pokojíčku: http://www.lepeeto.cz/goods//5-nalepo... Asi nakonec vyhrají kvakoši. A pro Evu: mají i hezké kačenky. A s fotkou mě tu naštvali, že mi neprojde pupík. No sice už aktuální není, ale je to moje nejlepší fotka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, ne ne, jela jsem pro nej sama do Horbachu, mam tu danskou jedli, uz je ozdobena... Mia ma rymu i takovej suchej kasel, takze opet k Eve radsi nepujdeme, ach joooo
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja jsem dneska dokoupila snad posledni darky Evi a Amy, jak jste na tom ve ctvrtek????
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle je paráda http://bydleni.idnes.cz/pudni-mezonet... A to jsem si myslela, jak máme velkou koupelnu :-p Já už taky dárky mám, jen zbývá vyzvednout vytistěné fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
krasnej byt. taky jdu jeste do Fotolabu rpo fotky na platne
Odpovědět
Profilova fotka
Tož jsem dala novou fotku, snad projde :-p Fotky jsem si vyzvedla, jsou krásné, jen u pár je ožvýkaný okraj ]-( Tak tam zase budu muset skočit hodit jim to na hlavu. Píšu disertačku, zatím celkem frčím, takovouhle rychlostí bych to mohla mít za 10 dní, ale uvidíme, jak udržím tempo. A jak bude Mates spát ... Takže nic jiného nestíhám. V Matesově pokojíku už je složený nábytek, všechno, ale kdy se dostaneme to smontovat, fakt nevím. Nejsem ji jistá, zda to do Vánoc dáme, tak snad alespoň do Nového roku.
Odpovědět
Profilova fotka
a ja jsem si chovala dneska Amalku, ta je tak krasna, neuveritelny, ze Mia byla stejne mala :-o
Odpovědět
Ale už má 3,2 kg ;-) To už je kus ženské :-D A právě se hlásí zase řevem :-D Petr jel pro stromek a odpoledne nakoupí nějaké ty dárky, už jsme to vymyslela, naštěstí, snad koupí to, co se po něm chce A fuj, tam je nečas ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
my jsme byly 3 hodiny venku, svaraka, parek v rohliku, dokoupila jsem uz fakt vsechno a hlavne izolepu, pac mi dosla
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my jsme dneska byli u tchánů, oni oba mají v polovině prosince narozeniny, takže celkem náročné :-p Dárky už mám, zas až tak moc jsem to letos neřešila. Část dárků vyřeší fotky našeho malého modela. Balících papírů mám nějak moc, já mám na ně úchylku a jakmile vidím nějaký hezký, hned kupuju. Evi, tak to Amálka už pěkně přibírá. Držím palce, ať se holka s tím jídlem nějak umoudří. U nás bez problémů frčí večerní kaše, dělám jí z MM, tak aby nefrčela ;-) Té už sní plnou dávku a už nedokojuju, až před spaním. Polední zelenina sice celkem chutná, ale moc jí pořád nesní. Jí pěkně, otvírá pusinku, ale tak prostě přestane a už do něj nic nedostanu. A nakoupila jsem magické aventí hrníčky a Matesovi se nejlépe pije z normálního kelímku. Jen ho brzím, aby se v tom neutopil, ale jinak z něj normálně pije. Zima je děsná, hlavně já jsem si navykla dávat Matese přes den spát ven, ale v -11 to nějak nejde. Takže mi doma skoro nespí a to není nic moc. Jdu zase na tu disertačku, musím psát a psát a psát...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přeju pohodové Vánoce, zítra tu už asi nebudu. U nás je teď veselo: v pátek přišli sousedi pod náma, že jim ze stropu v koupelně teče voda. Jenže u nás žádná voda netekla =-) Tak nám nejdříve rozebrali dlaždici u vany, aby se zkontroloval, zda neprosakuje odtok, tam je sucho, pod sprchou taky sucho. Nakonec je nejpravděpodobnější podezření, že jak byly o víkendu ty mrazy a připustili topení, že možná praskla trubka s topení pod podlahou. Takže teď máme vypnuté topení, dovezou nám nějaké přímotopy a podle toho, zda to sousedům přestane kapat, se pozná, zda je to tím nebo ještě něco jiného. A pokud to je to topení, budou se k němu muset probourat v naší koupeně ]-( Naštěstí to je všechno v rámci reklamace, ale opruz to je teda.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj ahoj ahoj, ja totalne nestiham, jeste ted jsem byla pro darky, stale balim, stale neco...ale snad uz bude klid. Zitra odjizdime ke tchanum a hodlam si to uzit. teda Baru, to je fakt husty, to ti nezavidim, jesteze uz nejsou ty mrazy, ale stejne. taky vam vsem preju krasne Vanoce, bohateho Jeziska a hlavne KLIIIID. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, vse nej k svatku x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, taky všechno nej k svátku. Já jsem balila celý včerejší večer a byla jsem z toho hotová.
Odpovědět
Jehe holky, já ani nemám nic moc co balit :-D Ale jdu na to za chvíli, když Amálka spinká. Vařím polívku, odpo obalím rybzu, salát hotovej, Petr zdobí stromek, no idylka x-) x-) Holky, krásný Vánoce všichni tři přejem, v lednu si uděláme besídku ;-) Ty jo, Baru, to bych asi byla na prášky z toho, představa rozsekané koupelný a zimy.............brrrrr ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, vy jste si měli dát mašli na Amálku a dát jí pod stromek :-D U nás byla pohoda, Matýsek se sápal po dárcích a pak si celkem vyhrál s hračkama. Jen jsme ale pak měli trochu horší noc - od 12 do 1:30 byl vzhůru. To se nám dlouho nestalo. Jinak topení je sice vypnuté, ale v obyváku jsme zatím ani přímotop nezapojili a dokonce, jak jsem včera vařila a pekla, tak jsme si tu přitopili o 2 stupně :-) Fakt ten barák je dobře zaizolovaný. Takže akorát před spaním přitopíme v ložnici a jinak se to dá. Jen jsem zvědavá, zda to opravdu je to topení. Ti sousedi po náma budou doma až zítra, tak se to dozvíme, zda to přestalo kapat.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj po svátcích. My jsme měli čtvery Vánoce a už jsme všichni hotoví. Mates dostal strašně moc dárků, snad se mu vůbec do pokojíku vejdou :-D Dostal mimojiné medvěda dvakrát tak velikého jak on a tak. Ale bylo to moc fajn.¨ Jinak ta voda u sousedů asi topením není, bo jim to prý teče ještě víc a to máme od 23. topení vypnuté. Zítra dopoledne tu zase budou, tak jsem zvědavá, co vymyslí.
Odpovědět
Tak jsme přežili ve zdraví, byli rodiče na návštvěve a babička s dědou, Amálka toho hodně dostala, akorát jí nedělalo moc dobře tolik lidu, byla dost neklidná. Dneska s ní jdeme na návštěvu, ale před tím jí zkusíme uvozit v kočárku, aby trochu spinkala. V noci se budí dost na jídlo, přes den moc nechce jíst a v noci by jedla, bych jí to potřebovala ortočit. Kojení je stálý boj, nakojíme 5-10 ml a jsme rády :-( Ona to prostě neumí správně a já nevím, jak jí to naučit :-( A taky jí méně, než co říkají tabulky, tak snad to nevadí. Ve středu jedeme na hory jsme se rozhodli, vzduch jí prospěje. Ty jo, ta voda je pech, bych se picla, kdyby nám měli cosi kopat a to se ještě teda vlastně neví co :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nám Mates do 1 měsíce všechny náštěvy prospal. Všichni se třásli na miminko a to bylo úplně tuhé :-D Hory budou fajn, změníte prostředí a vyvětráte se. Jen asi moc sněhu nebude, co? Tak voda je vyřešená, nebylo to topení, ale opravdu voda. Natlakovali trubky a podle snižujícího se tlaku poznali, že to někde teče. Naštěstí když koukali u umyvadla, v jaké výšce vedou trubky, zjistili, že to kape hned za umyvadlem. Takže oddělali umyvadlo, jednu dlaždici vybourali a už k té prasklé trubce mohli. Takže je opravené, jen zadělat to příjdou asi za 2 týdny, aby to větralo. Ale to neva, máme umyvadla dvě a ta díra je dost malá.
Odpovědět
Sníh moc není, jen takovej "na dojem", ale to je mi jedno, stejně se na nějaké procházky velké nechystám, je to ve stráni, tam kočárkem maximálně kolem chalupy. Tak jsme byli na návštěvě včera a vočistec :-o Amálka celou návštěvu proplakala, vozili jsme ji předtím venku v kočárku, jen jsme ale vlezli do bytu, dítě vzhůru a bé bé bé ............... dvakrát jsem jí krmila, nosila, houpala, cokoliv, nic nepomohlo. Usnula až v autě cestou domů a spala až do šesti do rána. Jinak se budí vždy o půlnoci, ve tři a v šest. Takhle spala 23-6! Asi musela bejt totálně vyřízená. Ona byla vzhůru už od 14hod, tak asi proto. Musím to spaní nějak vychytat, spí spíš dopoledne, odpoledne nic, večer pláče a v noci se budí :-o Když jí ale dám spát do postýlky, nemožné. Musím jí nejdřív uspat na rukách, chjo............. no a s tím kojením.......za půl hodiny nakojíme 6ml :-( Tak nevím, zda to vůbec má cenu zkoušet. Stejně jí pak musím dokrmit. Chci tomu dát ještě měsíc, jsem si slíbila, ale vidím to na flašku a odsávání, už jsem z toho celá vytahaná 8-( A jí méně, než podle tabulek, ale to řešit nebudu, asi chce bejt štíhlá či co :-o Ty tak to je dobrý, že se podařilo opravit tu vodu takhle bez větších zásahů a kopání! By mě trefilo, kdyby se něco bouralo.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tohle nespání u nás začalo po 1 měsíci, taky to znám. Teďka spí přes den Mates mnohem lépe a víc než dříve. Jen mu občas nevyjdou noci, ale to budou asi ty poporůstající zuby. Venku zatím pořád není ani jeden. S tou koupelnou to ještě dopadlo dobře, ještě, že se to vyřešilo, protože už nám začínala vlhnout zeď. Takže Matýsek bude moci do pokojíčku až někdy po Novém roce, až to pořádně vyschne.
Odpovědět
Tak dnes je to spaní lepší. Normálně jsem jí strčila do postýlky a odešla. Chvilku kvíkala a máchala ručkama, teď už ale spinká. Vzbudíme jí zase o půlnoci na jídlo, pokud se sama nevzbudí dřív. Asi potřebuje na to spinkání klid a dole jí vadí televize a ruch. Kéž by jí to vydrželo a naučily jsme se nějakej režim. Byli jsme na prochajdě po cyklostezce, jako pěkný, je to 10 km do centra a 2 km do Vysočan, tak jsme došli do Vysočan. Koupili jsme v Albertu chleba a jeli domů tramavjí. Ty jo, musím ale podotknout, že ta Harfa je fakt nepěkný bydlení, snad tím nikoho neurazím, ale takový divný baráky, jak bradavice vypadaj, brrrr. Požadavek na všechny byty s balkonem vyústil v to, že je z toho nepravidelnej panelák, hnus. Co se ale musí nechat, maj tam kšefty asi tři a nějaké solárko a tak. Tady u nás nic není, musí se nahoru na náměstí, je to sice kousek, no ale můj zvyk z Kamenický seběhnout dole do krámku se těžko odnaučuje. Na tu vlhjou zeď pozor, to bych nastříjkala Savem proti plísni, protože jak se tam udělá, už se toho blbě zbavuje, to znám, když nás vždycky vytopili sousedi, muselo se to škrábat až na panel. No, jdu a ozvu se z hor, jak to zvládáme, bude tam ještě 1,5 roční chlapeček a 14-ti letej pes ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj v novém roce. Já už finišuju tu disertačku, počet slov už mám splněný a dneska dopíšu už jen závěr. Jinak mě potěšilo, že jsem si předplatila Marianne Bydlení a na Silvestra mi už přišlo únorové číslo :-D Mates se přes Vánoce začal děsně cpát a už zpucuje tu větší skleničku zeleniny k obědu. Jen se mi zároveň začal v noci budit hlady :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak ja se konecne hlasim, jsme doma, ufff :-) dneska jdeme na snidani a pak odpoledne na hokej, takze to bude zabavnej den. Vecer me ceka hrozne moc zehleni, chjo ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak co snídaně? Nebo spíš brunch, co? Tak se mi fakt budil v noci Mates hlady, včera večer dostal poprvé kaši z Beby a spal jako zabitý. Nějak mi připadne, že má moje mlíko už jen tak na žízeň. Já dneska večer, až uložím, dodělám tu disertaci a budu mít VOLNO!
Odpovědět
Profilova fotka
ufff, no jsme se prejedli, ze? ale dobre to bylo,jako vzdy pak jsme jeli nakoupit nejaky zimni blbosti jako helmy, bryle na lyze, Mie kombinezu, a hlavne zimni boty, pac jinak bych asi zmrzla. Baru, tak uz mas hotovo?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?