Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Vytištěno! Odpoledne to skočíme s Matesem dát svázat a hotovo. Teda pak ještě v únoru bude obhajoba, tak snad projdu. Konečně mám volněji a musím se vrhnout na ten Matesův pokojíček. Nakonec jsme ani kvuli té vodě ho tam ještě nemohli dát, ale ještě tam stejně musíme doladit pár věcí (no, hlavně vyklidit náš bordel :-p )
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a Kristi, byly někde nějaké rozumné slevy? Já byla včera v Arkádách a přišlo mi, že nic moc nemají, slevy jen kosmetické... no nic jsem nekoupila.
Odpovědět
slevy jsou v mothercare
Odpovědět
tak jsme byly dnes u mudry a vše ok, amálka roste, říkala, že s tím papáním máme vydržet........... no, kdybych uměla zacházet s váhou a nepletla si 6 a 60, tak jsem taky mohla mít větší klid. Teď teda nakojíme jen 30 ml, ale lepší, než nic. Zbytek dokrmuju odsátým, ale dělá potíže, nechce víc. Tak snad se umoudří proboha, ať už je klid. Baru, šikovná, žes dopsala tu práci, jsem zvědavá, kdy s tím pohne můj manžel, ten se nějak zarazil , jak má hodně práce :-o Na jaře nás čeká asi přidělávání toho patra tady, Petr by to chtěl mít letos hotové, tak jsme zvědavá, v lednu se na to přijede někdo mrknout, kdo by to navrhl a spočítal. Jo a zdálo se mi, že se mi narodila sestřička Amálky, ježíš, to raděj zatím ne!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, my byli ve sportech, pro helmy, zimni boty atd....na detsky ja kaslu, stejne na zimu mame vse a na jaro/leto uz je kolekce na netu, tak zase neco noveho pokoupime. ani sobe jsem nic moc nekoupila jinak mi kamaradka ( Evi, ta Alice z Pardubic) porodila presne na termin cisarem holcicku Leu, mela 4400 gr, no macek mrnavej, tak jsem se an ni byla podivat v porodnici v Pardubicich. To je mazec, jak jsou ty deti vetsi, tak se to hnedka jevi jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, tak fajn, že jinak Amálka pěkně prospívá. Jak před dvěma měsíci mi dělat Mates problémy s váhou, teďka se rozjedl a asi nás za chvíli sní. Petr dělá doktorát? To je přecijen náročné, to se nedivím, že nestíhá. Míra už do mě hučí, kdy že začneme pracovat na druhém =-) a to bohužel není sen. Teda tak to je macek ta Lea, tolik vážil Mates asi v 7 týdnech. Už se těším, až se vrhnu Matesovi na pokojíček.
Odpovědět
Ty jo, tak to Alici gratulujem, to je ale velká holčička! Baru: jo, dělá, ale nějak te moc nepokračuje, i když cosi smolil minule. ˇ Míéra je vtipálek :-D Petr se ptá taky, ale já se jen :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my jsme dneska úspěšně zvládli reparát v bazénu a z Matese je konečně plaváček. Fakt nevím, co mu tehdá přelétlo přes nos. Ve vaně plavání zbožňuje a řádí v ní, až stříká na podlahu. Ale dneska si užil už i bazénu. Tak to mi udělal velikou radost. O víkendu se musíme vypravit do Ikey vrátit stromeček a musíme koupit nějaké krabice na hračky - od Vánoc tu máme hračkový výbuch. Ve slevách jsem nakonec alespoň v Mothercare ulovila bodíčka s nápisy My mummy is yummy a My daddy rocks :-D To jsem tam nemohla nechat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, my se vcera vratili z hor, uz jsem skoro lyzar, jeste par detailu,ale to se vypiluje. bylo tam krasne, zima je proste fajn pro krabice musim taky, pac nemam kam dat ozdoby a spol.
Odpovědět
Profilova fotka
Kristi, to jsi dobrá. Teďka bych taky brala být na horách, akorát bych potřebovala kočárek s lyžema místo koleček. Je to šílené v tom jezdit, ale je to krásné na pohled. Pořád se chumelí.
Odpovědět
ty jo, Petr jede za 14 dní do 3vajcu lyžovat a já prd :-| Ale prej pojedem v březnu aspoň procházkovat s Amí Včera jsme byli v Hornbachu a v Ikea, koupili jsme konečně háček na ručník a na hajzlpapír, světlo ještě jedno do kuchyně a nějaké krámy na chatu ;-) Baru, čím očkujete Matese? Synflorixem, nebo Prevenarem?
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme byli bez Mii, to bych si ani nezalyzovala a Roba ji jeste na lyze postavit nechce, takze tak.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Evi, my snad pojedeme taky v březnu do Švajcu s tchánama. Sice to asi bude na nervy, ale alespoň si zalyžuju a tchýně pohlídá. Očkování právě řeším, jdeme příští týden k doktorce, tak to chci nechat píchnout. Zjistila jsem, že od Nového roku má být už ten nový prevenar, takže dáme asi ten.
Odpovědět
Baru: no vidíš, aspoň bude tchýně spokojená, že konečně může hlídat Matese ;-) Tak mě pak informuj ohledně toho očkování, já chci začít hned ve třech měsících, když kojíme jen částečně Zase řeším nábytek do obýváku, jak si Petr koupil stůl a k němu ten příborník, musí se to celé změnit, asi si nehcám něco vyrobit na míru od toho kuchyňáře, jen mu děsně trvá nějakej návrh teda :-S Na terase máme půl metru sněhu :-D :-D :-D A jsme doma, s kočárem v tomhle nevyjíždím, se mi to nechce tlačit, stejnak by to asi nešlo
Odpovědět
Profilova fotka
Ten sníh je fakt něco. Kdyby se nemuselo přes přechody, jezdit by se dalo. Já bych se tu ukousala, kdybych byla celý den doma, tak dopoledne uděláme kolečko taky okolo a dneska odpoledne jsem byla s kamarádkou v Bio Zahradě pro zeleninu. Ale je to hnus ta břečka kolem silnic a těch přechodů. Jinak fakt romantika. Doufám, že už ten nový Preventan bude, ať to nemusíme už odkládat. Evi a jaký stůl a příborník máte? Nějaké parádní dřevo nebo co? A jak zvládáte to krmení? Dáváš teda už flašku? Já se začínám lehce nervovat, že ještě Mates neleze, skoro všechny děti okolo lozí a on pořád nic. Třeba s přetáčením byl pěkně napřed a teď je z něj najednou lenoch. A zuby asi bude mít jak Mia až v roce, zatím pořád nic.
Odpovědět
Zíra zkusím taky vyrazit, taky se tu nudím. Nábytek takový parádní dřevo je to. Ukážu osobně, nebo vyfotím. Krmení - už saje, ale zase málo, potvůrka. Když se jí chce, vytáhne 60 ml, když se jí nechce, tak jen 30. Jenže, když jsem jen kojila celej den, tak skoro nic nesnědla - 190 ml za celých 24 hodin. Takže zase odstříkávám a dávám flašku, páč by mi zhubla. Dopoledne kojíme, to má náladu ;-) Je to boj, ale už to neřeším, dokud bude mlíko, nějak to takhle doklepem a je to. Dneska odpoledne třeba nejedla 6 hodin a pak vypila 20 ml :-S To dítě prostě nemá hlad. Jsem myslela, že nejhorší bude porod. Omyl, nejhorší je žrádlo :-S A měl by nutně už lízt? Neb jedna kamrádka má stejně starýho chlapečka a taky neleze. Jinak, kluci bejvaj pozadu od holčiček, je to normální. Tak nejsou ty děti kolem holčičky? Jo, Baru, kde jsi koupila ten špendlík? Potřebuju další totiž ;-) Já mám sice dva, jeden od tebe a jeden od tety, ale chci ho koupit ty mý spolubojovnici z porodnice, Amálka ho totiž už umí držet v ručce a je to kouzelný, jak s ním mává x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Špendlík je hit, co? U Matese to taky byla první hračka, se kterou něco aktivně dělal. Mají ho třeba v Dětském ráji, to máš kousek http://www.detskyraj.cz/zbozi/7841-pr... Ještě asi nutně lízt nemusí, ale kolem mě už i kluci lezou a dost lidí chodí na vojtovku, i když mi připadne, že tam to fakt přehánějí. On se snaží, to jo, ale nejde mu to. V pondělí jdeme na kontrolu, tak uvidím, co doktorka na to. S jídlem to je teda mazec, to byl ještě Mates zlatý s 45minutovým kojením, alespon tak něco vypil.
Odpovědět
Jojo, se špendlíkem už si hraje kočka moje x-) x-) x-) Dětský ráj vím, kde je, bych se tam mohla stavit, až pojedu za tou kamarádkou. No, já bych pro tu Vojtovku nebyla teda, tím se korigujou spíš vady, než tohle, ne? Budeš akorát trpět, není to žádnej med, vidím, když u nás cvičí jedna kámoška. Páč synek má nějakej problém. Prej to ty děti nebolí, ale řvou u toho a připadá mi to dost drsný. On se rozleze, někdo chodí v 9 měsících a někdo ve 14, stejný to bude i s lezením. Aspoň tak to čtu knihách, že to neva ;-) Jo, to krmení je masakr. Zase dneska zvážit, kojit, zjistit, že vypila 10 ml a víc už nemá zájem. A to ani z flašky, prostě má dost :-o :-o :-o Teď spinká, tak až se vzbudí, narvu do ní půl flašky, nebo se neznám ]-( Tímto způsobem je ale bohužel jasný, že už se nerozkojíme, neb buď by hladověla, nebo by musela být permanentně u prsu, což bysme nevydržely ani jedna. Když jí takhle, musela bych kojit nonstop :-o :-o :-o Na to nemám teda. A chudák Amálka taky ne. No, co nadělám............. Aspoň ty dopoledne budeme zkoušet, aby se do mlíka dostaly nějaký ty imunitní látky a víc asi nezvládnem :-( Dneska zkusím vyjet ven, už nesněží, tak snad se proderu, mohli už něco uklidit. A kuchyňář mi stále neposlal ten návrh skříní ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím ta vojtovka je šílenost a hlavně, když se tam jednou s dítětem dostaneš, nikdy tě už nepustí, protože se vždycky něco najde a pro "jistotu". Spíš mě zarazilo, že u těch, co na rehabilitaci chodí, už teďka nelezení řeší. Taky jsem si myslela, že má ještě čas. Zas jsem ráda, že se ještě nezvedá, bo bych ho nestíhala chytat, jak by padal a taky to stání není moc dobrý, když začnou moc brzy. To krmení je blbý. Tak alespoň, že z flašky si něco vezme. Mě se teda teď na příkrmech Mates rozjedl až až. Jsem zvědavá, kolik bude v pondělí vážit. Už to není to vyžlátko, co býval. U nás začali dneska dokonec odhrnovat přechody, takže už to je celkem pohoda. Kuchyňáře budeš muset zase honit, co? No, na to bych při tom všem neměla moc náladu.
Odpovědět
Kuchyňáře honím vlastně celou dobu, takže už jsem zvyklá. Je nějakej vytíženěj, nebo co. Na Vojtovku se vyprdni, když mu nic není. On se rozleze sám i bez toho ;-) Amálka kupodivu přibírá, i když moc nejí. Jako nepřibírá závratně, ale dostatečně. Když jsme jí cpala více jídla, tak ho i snědla, ale pak se chuděra poblila :-S Tak jí víc nedávám, jen to, co chce. Pokud to ovšem není 10 ml, jako dnes ráno, že :-S vyrazím odpo s kočárem na mandl, je to celkem daleko, teda, není, je to 1,5 km, ale v tom sněhu to asi daleko bude. Stejně ale musím na poštu a koupit si něco k snědku. Jinak tady u nás na té stezce se hodně běžkuje ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Byla jsem dneska u kamarádky v novém bytě v Riverlofts a ten byt samotný byl moc hezký. Teda mě se tam moc nelíbí to místo, ale byt je řešený dobře. Mají šatnu i komoru s přívodem vody na pračku, to závidím. Evi, tak snad jste nezapadly. Tady už to celkem jde. Ve Stromovce je taky běžkařů spousta. A to je moc fajn, že Amálka přibírá. Každé děcko jí jinak. Mates taky jedl méně než podle tabulek a stačilo mu to. Zato teď si to kompenzuje a jí jak nezavřený.
Odpovědět
Včera byl vejlet ven teda očistec, kolikrát jsem musela kočár nést!!!! Páč je uklizenej chodník, ale přechody už ne ]-( A skvělé, zatýká nám do bytu ]-( Teď tu na to byl mrknout člověk, opravěj nám to, ale prej pokud se nebude odklízet sníh ze střechy, bude hůř :-o :-o :-o Líná to jakoby po zdi, neb ty svody jsou všechny zamrzlý. Jo a jako díky bohu, že bydlíme nahoře, protože ti všichni pod náma, až jim tam bude tát ten sníh, to se asi poserou. A řekl mi, že ten půlmetr sněhu ze všech teras musíme uklidit, jinak nám to pak nateče do bytu, neb ty vany pod terasama jsou nejaké speciální a tudíž nepropustný :-o Takže to vidím tak, že si dnes pojedu koupit hrablo, nebo ho koupí Petr a večer to odklidíme. Budeme to ale muset naházet na předzahrádky, no, to budou mít ti lidi radsot. Stejnak by jim ale ta voda tam natekla.
Odpovědět
Jo a teda my byli v Riverlofts než jsme koupili tohle, místo by nám nevadilo, ale zas se nám zdály příšerný ty byty :-o Takový nudle a ani ty materiály se nám nelíbily :-o :-o
Odpovědět
Profilova fotka
V porovnání s tím, co máte vy, to je jasné, to je Riverlofts o dost horší, ale zas taková hrůza to taky není. Já jsem ráda, že máme, co máme, ale některé detaily mají fajn, ty komory a třeba okno v koupelně. Přechody jsou hrůza, ale jak jsem psala u nás je včera osvíceně uklidili. A to zatékání to je síla. Dobrý, že vany pod teresama jsou nepropustný, ale měly snad být vyspádované, aby to vyteklo, ne? Tohle je ale dost běžný problém, že z teres zatéká. Tchání na červeňáku to měli taky. U nás je překvapivě balkon udělaný dobře.
Odpovědět
Takže nám v bytě prší ]-( ]-( ]-( ]-( Nejde o terasy, ale o sníh, kterej je na střeše, ten má stékat do okapu, jenže to je zamrzlé, tak nám to teče po zdech a po stropě už od večera. Tak teď jsem dala 10 EUR nějakému U, aby na střechu vylezl a ten sníh sházel. Jako máme odstraněnej stůl, místo něho je Amálčina vanička a do ní to kape........... Boží, v bytě za takový prachy ]-( ]-( ]-( terasy jsme uklidili, aby to pak neteklo ještě dveřma, to už bych se asi posrala, fakt
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak to jde? my jsme vcera byli na koncerte, no super....miluju Depesaky.. Ani mi neni zle, coz se divim, pac jsem tomu vcera fakt dala na frak.. zatyka? to je husty, teda, on ten snih je tezkej, ale to by se snad mel nekdo odhazet, ne?
Odpovědět
omlouvám se, že vám sem lezu, azafata, stejný problém se zatíkáním jsme měli loni taky, sníh nestíhal tát a v okapové rouře zamrzal a jak zamrzla, tak se na baráku na zdi kolem té roury dělal ledový povlak téměř až k našemu oknu, jak na potvoru jen u našeho patra, tudíž jsme měli totálně zrušené omítky v pracovně, promoklo to tak, že námskutečně stékaly po zdi kapky, malba slezla, omítka se musela dělat nová...naštěstí všechno uhradila pojišťovna... no ale proč to píšu, radili nám, abysme do té roury koupili tepelný kablík (prý to stojí asi 2tisíce, co je na tom pravdy nevím), který se do té roury zapustí a tím pádem se tam nebude moc tvořit při mrazech led a bude to hezky stíkat...víc jsme se o to nezajímali, protože se odtud budeme stěhovat a letošní zima je kupodivu v pořádku a nic tam nezamrzá, ale možná by nebylo špatný si o tom něco zjistit a předejít zamrzání do budoucna... ;-)
Odpovědět
ivet: díky, přesně tento problém máme. Ten kablík nám taky radili, jenže je to velký ty okapy......... Musíme to řešit, páč jako pršet v bytě nám nemůže ]-(
Odpovědět
a není možné domluvit se s barákem celým a vzít to nějak společně? jako že by se to uhradilo nějak z fondu oprav a prostě se ty okapy protáhly tím kablem komplet? zatéká jen vám, nebo i v jiných bytech?
Odpovědět
no, to se asi domluvíme a nezatéká jen nám, ale já potřeuju řešit situaci ihned, neb mi tu v bytě prší :-o :-o :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?