Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Plavat zatím ještě nemůžu, neb sice tady máme bazén 5 min, ale tam se mi nechce a na Brmlovku se ještě s malou necejtím, ale taky začnu. Teď zatím nějaký cviky aspoň, abych shodila ta kila a aby přestaly ty záda bolet, jinak nevím. Jo, Amali teda o moc těžší není :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my byli zase na horach, chytli jsme krasne pocasi. Dneska me ukecala kamoska a jdeme si nahradit hodku tancovani, moc se mi ven teda nechce. uz fakt nutne potrebujeme novej konf. stolek, asi koupim zase Lack za 600, protoze ho Mia stejne znici
Odpovědět
Ahojky x-) Petr byl taky na horách, ale my si užily taky, byly jsme u našich, aspoň o nás bylo postaráno. Dneska tu byli nějací hlavouni omrknout ty zdi, docela čuměli :-| Zítra posílají člověka, aby to nějak oškrábal a uvedl do stavu, kdy se na to dá koukat, musí taky strhat podlahové lišty, neb nasákly a začíná tam plíseň. A až to bude komplet suché a venku lépe, tak sundají omítky a celé to opraví. No a řeší, co s tím dál. Ve střeše je prej nějaká škvíra, aby střecha dejchala, neb jsou tu dřevěné krovy. A tím to teče. Tak se snaží najít nějaké řešení. Ale uznali, že těžko polezeme po střeše. Dneska musela Amálka na odběr krve, neb moc málo jí a bylo to strašný teda. Zítra ještě mám chytit moč, tak to nevím nevím........ Ale výsledky krve má naštěstí v pořádku. Ale další odběry už neschválím, takový trápení miminka! Váží 3,9kg.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak alespoň, že se něco děje s tím zatékáním. Já taky musím pohonit ty naše, protože ty stěny jsou pořád trochu vlhké. Raději jsem to nastříkala nějakým tím protiplísňovým sprejem, tak snad se do toho plíseň nedá. Ale taky mě to štve a hlavně už chci, aby mohl Mates do pokojíčku. Chudák Amálka, taky to musel Mates absolvovat, ale až v 5 měsících. Tak snad se ti podařilo chytnout tu moč a přeju, ať jsou výsledky v pořádku.
Odpovědět
Profilova fotka
my mame davat moc na trilety prohlidce pristi tyden a taky neivm,jak to udelam, pac nocnik je sice uz malinko kamarad,ale ne ten nejlepsi. zitra jede Roba s klukama na Kaprun a ja do Mejta za devcaty, jupiiii
Odpovědět
Tak moc nic............ Zkusíme zítra............... Dve potento kosile, potento postel, Amalcina kosilka, znehodnocena zkumavka............ a vzorek zadnej :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to ještě, že mám kluka, u něj to šlo do té zkumavky celkem nasměrovat ;-)
Odpovědět
ahoj, trochu se vtírnu s radou, jak na tu moč :-N kamarádka dělá v nemocnici a tam to prováděj tak, že malejm slečnám přilepěj na pipi takovej jakoby igelitovej pytlík a tak dokážou odchytnout alespoň relativní množství pro rozbor... tak třeba by to šlo zpunktovat nějak takhle... :-N 8-) náhodou jsem se k tomu nachomejtla a koukala na to jak puk, tak teď jen předávám dál, třeba to k něčemu bude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
katko, jj, pytli jsem kdysi shanela po cely Praze i tak se v tom v lete napr. zapari. Nicmene, Mia ode dneska v pohode na nocnik,takze super :-) :-)
Odpovědět
hmm, asi to bude fakt jen pro úplný cvrčky... :-) ale každopádně je to fikaný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to kzadopadne je ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nám bohužel ten pytlík nedovolili, protože s ním to už není tak sterilní a výsledky nejsou tak přesné. Ale pokud není zbytí, tak to je tako kompromisní řešení. Podařilo se mi prodat první věc na aukru - náš původní tv stolek, tak jsem ráda, že se začínám zbavovat krámů, co nepotřebuju.
Odpovědět
Článek se načítá
Hurááá, máme!!!!! Jsem jí postavila na nožičky a Petr to chytil. Tak snad to bude v pořádku a dají nám už pokoj s tím jídlem. Trychtýřem to do ní nenaleju. Baru: to mě moc zajímá!!! Jak se to dělá, jak dlouho to trvá a jaká se má nabídnout cena? Já bych toho měla na prodej, jééé
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, jste šikulové a držím palce, ať jsou výsledky v pořádku. To prodávání na aukru je celkem jednoduché. Aukce je vystavená jeden týden a cena, záleží co to je. Já jsem střeli takový malý TV stolek z Ikey, pro mě to už nemělo žádnou hodnotu, kdybych měla komu, klidně bych to i darovala. Vyvolávací cenu jsem dala 99 a prodal se za 355. Asi z toho nezbohatnu, ale dobrý. Jinak jsem ale měla dneska děsný zážitek v tramvaji cestou z plavání. Na kulaťáku vjelo před tramvaj auto (jaké překvapení, když tam nemá tramvaj přednost) a jak řidič šlápl na brzdy, tak se mi překotil kočárek. Matýsek je snad v pořádku, ale já to ořvala víc jak on. Tak nevím, asi začnu jezdit víc autem a když už budu muset tramvají, budu si stoupat proti směru jízdy, aby kdyžtak ten kočárek zbrdila sama.
Odpovědět
Ty jo, spadnul na zem????? Ježíš, tak snad je v pohodě!!!! Já jsem takhle spadla jako malá s kočárem s bráchou dvouměsíčním tři metry, naštěstí se mu taky nic nestalo. To aukro zkusím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mates naštěstí je v pohodě, baští normálně, možná i víc :-) Odpoledne se mi dosápal na jogurt, tak dostal pár lžiček. V noci taky spal krásně v kuse do 6. Já teda se budila co dvě hodiny a kontrolovala ho. Směje se a hraje si, takže snad fakt dobrý. Šok to teda ale byl. Jsem ráda, že v té INglesině je vlastně pořád v korbě, ne v úplně otevřeném sporťáku a díky fusak a deklu přes kočárek tam byl i pěkně schovaný. AUkro zkus, připadne mi, že spíš se prodá něco tam než na Mimibazaru. Asi i dětské věci budu raději prodávat tam.
Odpovědět
No tak huráááá!!!! To je dobrej ;-) My jsme na chatě, tady je tak krásně x-) x-) x-) Amálka má cestovní postýlku a jak se jí v ní líbí ;-) To aukro jsou jen dražby?
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, na chatě musí být super. To je fajn, že můžete vypadnout z Prahy, taky bych něco takového brala. Už mě to tu moc nebaví. Na aukru můžeš mít kromě dražby i normálně prodej za tebou stanovenou cenu Kup teď, jde to i v kombinaci dražba i cena Kup teď. Jen registrace (pokud ještě nejsi registrovaná) trvá trochu déle - potvrzovací heslo ti pošlou poštou, ale jinak to je popsané dobře a já jsem se v tom zorientovala hned.
Odpovědět
Tak to vyzkouším, budu mít možná i nějaký ty dětský věci k prodeji, i když mě zvyklala máma, ať si je nechám pro druhé mimi, že je mám dovezené a že bůhví, jestli je příště seženu. No, kdo ví, jak to udělám. Možná tam ale minimálně můžu koupit pračku, že jo? Chatička je idylka, ale už nám končí a jedeme domů :-( Amali tu krásně papá a spinká, asi ten vzduch se jí líbí x-)
Odpovědět
Profilova fotka
achoj holky, ja byla cely vikend v Mejte, parba jako za starejch casu, moc jsme si to uzila bylo mi vcera pekne zle, asi jsem vysla ze cviku :-D :-D ty jo, mne takhle sejmul debil MIu v kocaru na parkovisti, couval a nevidel - nastesti ani nespadla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, já plánuju prodat jen to, co se mi neosvědčilo nebo co je hodně vázané na konkrétní mimčo (třeba zimní kombinéza, další mimčo může mít v zimě jinou velikost). Jinak si zatím většinu věcí nechávám. Buď bude na druhé nebo většina mých kamarádek je zatím bezdětná, tak pak budu případně posílat dál. Mates taky na čerstvém vzduchu lépe jí, i když teď jí dobře kdykoliv, dneska už zvládl i rýži v celku. Na to, že nemá zuby, tak dobrý :-) I když už se začínají rýsovat v dásních, tak to asi brzy příjde.
Odpovědět
kristi: taky hrůza :-o ještě, že to dopadlo dobře baru: no, taky to tak asi udělám, zimní si tedy zrovna nechám, to mám prďácký a velký dost, ale spíš bych prodala ty objemější věci, korbu ke kočáru například, vaničku, přebalovací podložku a takový krámy no a něco z hader, to uvidím, za kolik bych to prodala, kdyby se to neprodalo slušně, radši si to nechám holky, furt si lámu hlavu s Amálčiným pokojíčkem, nevím, jak to udělat, chtěla jsem samou Ikeu, le teď si říkám, že bych to nějak zkombinovala s něčím jiným............ Baru, už něco máte? Jo a musím si asi koupit nové auto, neb do Hondy malý se těžko vejdem, sedačka se mi dozadu blbě dává a kočár se celej do kufru taky nevejde :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, ten náš pokojíček teď zamrznul. Ta stěna je pořád vlhká, jak je zima a sníh, tak to blbě vysychá. Vysychá to, to jo, ale šíleně pomalu. Dneska se tu na to byli chlapíci zase koukat, že prý máme ještě dva týdny počkat. Zatím tam má Mates velkou skříň Pax, knihovnu Expedit (ta tam je ale protože zbyla, do budoucna jí tam nechci, nehodí se barevně) a to světlo. A poličku. Takže všechno Ikea :-N K narozeninám dostane malý stolek a židličky, to bude taky Ikea... Líbí se mi i jiné dětské věci, jasně, ale většinou to skončí na tom, že Ikea je prostě nejlevnější a zas tak špatná není. Líbí se mi třeba věci tady http://space4kids.cz/ Mají i krásné hračky, ale ty ceny jsou děsné. To auto chápu, jsem fakt ráda, že máme toho kombíka, že nemusím nijak řešit jak tam dám kočár. Co výsledky moči? Dobrý?
Odpovědět
Výsledky moči ještě nebyly, jen krve a to bylo dobrý Mně se líbí třeba i Meblik dětskej nábytek, že bych to nějak nakombinovala. Nebo Mammut z Ikea a k tomu něco, no....... Uvažuju taky o nákupu nějakýho přebalovacího pultu, jsem myslela, že ho nepotřebuju, ale furt se buď ohýbám a záda bolí, nebo mám ty věci všelijak postrkané a je to v bytě všude :-S V tom pokojíku ale ani nevím, jak bych to rozestavila, nějak mám víc nápadů a žádnej se mi nezdá dobrej stoprocentně. Asi nějak vymaluju, vytapetuju a pak se uvidí. Chtěla bych, aby to měla už na léto, sice tam nebude třeba spinkat, ale přes den bysme tam mohly bejt, je tam terasa krásná, tak ať máme k tomu nějaký zázemí. A hlavně, potřebuju někam uklidit ty krámy, jedna komoda Malm skutečně nestačí. Do Petrovýho auta taky kočár dám dobře, ale do mýho moc ne. Teda, naložím ho, ale je to nepraktický a neprkatický je i to, že je to třídvéřák, tak se mi blbě vyndavá zezadu sedačka. A dopředu jí nechci. No uvidíme, zas si říkám, že to mý auto nic nestojí, za chvíli budem jezdit se sporťákem........... i když, Amali vydrží hlubokej dlouho, jak je prťavá. Normálně už mám při pohledu na kojeneckou váhu žaludeční neurózu :-o :-o :-o :-o Furt jí vážím a ona mi tak málo přibírá........ Jako nemůžu pochopit, proč to dítě nejí :-o :-o :-o Jiné děti, co toho sní a ona mi sní odpoledne 30ml a ani ťuk navíc....... Jako, jsou jí dva měsíce!!!! To musí mít i žízeň, chuděrka :-( Dneska mi teda snědla odpoledne 80ml, ale to bylo opět v polospánku, to jí celkem slušně. V bdělým stavu sní houby. Už jsem z toho vážně unavená. Učím jí teď víc spinkat, že by to možná pomohlo. Jinak nevím :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ten stolek asi taky vezmeme Mammuta. K Vánocům ho dostala Adélka a celkem se mi líbil. A tu židličky prý teď využívá jako chodítko :-) Sedačku dozadu do třídveřáku, to si vůbec nedovedu představit. Ale se sporťákem nespěchej. Já vlastně mám pořád tu Inglesinu jako hlubokou korbu a akorát to občas Matesovi přezvednu, aby viděl ven. Vyloženě do sporťáku by se mi ho ještě dávat nechtělo. I když v létě to bude jiné, teď by se mi zdálo, že na něj fouká a tak. Snad má jen nepapací období a přejde to. Zas hlavně, aby měla v pořádku ta vyšetření, abys měla jistotu, že je OK. Jo a ten přebalovák, nejde dát jen nějakou desku na komodu nebo tak? Celý přebalovák, kor teď mi přijde už zbytečný krám. Za chvíli se ti začne převalovat a budeš mít, co dělat jí tam ohlídat.
Odpovědět
Tak koukám na ten odkaz Baru, to Meblik je levnější, naštěstí ;-) Jako šla by i koupit Ikea a čímsi to polepit nějakejma samolepkama, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám na toho Meblika a to bych asi i raději volila ty samolepky, které po časem můžeš sundat. Bála bych se, že se to okouká a dítě z těch obrázků odroste. I když třeba ty zvířata se mi líbí. Ale mají na těch fotkách zajímavé koberce. Možná se tam taky někdy podívám, nejsou daleko.
Odpovědět
Baru: můžem jít spolu ;-) Já právě myslela, že by se mohla kombinovat Ikea a ten Meblik. Je to sice dražší, ale dalo by se, kvalita to je, má to jedna známá a i jsem si to byla ozkoušet. Kvalitní kování a tak. Podle mě to dítě může mít tak do 8 let, to by šlo, ne? Aspoň něco z toho koupit. Jinak holky............. náš včerejší den: Volala jsem na výsledky moči a mudra mi řekla, že je tam nález, že si nedovolí dát Amálce sama ATB a že si máme vyzvednout papíry do nemocnice. Tak jsem pět minut brečela, pak jsem zavolala svýmu gyndaři, že jí přivezu. Vyzvedla jsem si lejstra u mudry, aby to zkoukl. Řekl mi, že má v moči nějakou bakterii, co zpusobuje infekci mocovych cest a mohlo by to zpusobat az zánět ledvin a že do špitálu musíme. Tak jsme jeli na Karlák. Tam jsme nejdřív dostali nadáno, že tam nemají místo a proč si to mudra nejdřív neověřila. Poté, co jsem řekla, že teda jedeme do Motola se stali milejšími. Ta moje pitomá mudra ale napsala do papírů, že dítě neprospívá....... Takže neřešili bakterii, ale papání, dostali jsme asi 8 žádanek na vyšetření a že máme nastoupit až dnes. Takže, odběr krve, z prstíku a z hlavičky, to jsem nerozdejchala a sesypala se na chodbě, no, manžel mě zvedl a měli jsme to za sebou, jako strašnej zážitek . Pak jsme dostali další zkumavky na moč a k tomu lejstra další, to jsme si vzali domů. To samý na kakanec. A žádanku na sono bříška, ledvin a nevím čeho ještě. A recept na nějaký dietní mlíko. Nemáme kojit, dokud se to nevyřeší. Jak zpráskaný psi jsme teda jeli domů. Dneska jsem tam volala, výsledky v pořádku, takže máme čekat doma a zítra se zastavit po tom sonu, budou další výsledky a uvidí se, co dál. Ovšem, bakterie se stále neléčí, jen se testuje, testuje a testuje. Máte smějící se dětátko, co na vás výská a řehní se, když se na něj podíváte a pak ho vezmete a dáte ho do spárů jehel Hrůza.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, jéžiš, co to čtu? To je fakt peklo. Držím všechny palce, ať jsou výsledky v pořádku a hlavně, ať rychle vyženou tu bakterii. A teda dobrá rada, že nemáš kojit, dokud se to nevyřeší. Pak už kojit nebudeš a budou mít po problému :-p A ještě, že tam byl s tebou Petr a nebyla jsi na to sama. Když to tak čtu, tak jsem moc ráda, že se nakonec nechal Mates přemluvit a rozjedl se mi sám. Taky nám hrozilo, že bychom museli do nemocnice a to jsem teda netušila, co všechno by s ním prováděli. Naprosto vím, jak se cítíš, když ti tam do Amálky bodají a ona je chudák bezmocná. My jsme to naštěstí měli jen jednou. Zas ale o tom hned po chvilce neví, děti se z tohohle oklepou mnohem lépe a rychleji jak my. Když mi slítnul v té tramvaji, probulela jsem celou cestu domů, zatímco Mates už byl naprosto v pohodě.
Odpovědět
Tak jsme v nemocnici. A zase testujou a testujou. Tady asi pojdu normálně. Naštěstí mi Petr donesl jídlo, dostala jsem k obědu dva cereální rohlíky s ničím. Nemůžu mlíko a prej vlastně nemám nárok na jiné jídlo, neb jsem přišla ráno.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?