Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je super s tou zahradou. Určitě tam bude i nějaké hřiště nebo se udělá ve společenství a to je lepší než pidi zahrada.
Odpovědět
Profilova fotka
A co máš vyhlídnutého? Každý druhý pátek je už hodně, ale záleželo by, zda by to souviselo s prací. Pak by třeba byli naopak rádi, že se jim vzděláváš sama za vlastní ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tohle :-) http://www.muni.cz/law/study/fields/6...
Odpovědět
Profilova fotka
Jééé, to pak budeš odborník ;-) Jestli se chystáš pracovat v tomhle oboru, tak by to i mohl zaměstnavatel skousnout. Ještě ale taky budeš muset řešit Miu. Je to jen pátek nebo i o víkendu?
Odpovědět
Profilova fotka
myslis jako Roba ze by to skounul? no to asi jo :-D :-D :-D ja jsem to jeste tak hluboce nkeoumala, letos uz je pozde Mia bude ve skolce, tatinek eventuelne vyzvedne
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nějak jsem to myslela ;-) Spíš jestli skousne to vyzvedávání ;-) Ty brněnská práva jsou v tomhle celkem progresivní, že nabízejí i různé takovéhle dálkové programy. V tom mě Karlovka štve, že práva jsou jen prostě jako pětileté prezenční studium a nijak jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, tatinek je v pohode, co jsem dala nuz na krk, funguje bezvadne ;-) kazdopadne me ten obor zajima a nejen me ;-) pry to neni nic tezkeho, ze bych to urcite zmakla
Odpovědět
Profilova fotka
kdyz se teda podivam na napr. tento projekt, coz je kousek vedle, je tam vic bytu a jet o jeste drazsi???? http://www.zelene-mesto.cz/zm07-byty-... ano, ma o 30m vic byt. plochy, ale zase o 15m mensi terasu
Odpovědět
Holky, to vás obdivuju s tím studiem, já jsem líná jaksi :-N Kristi: terasa je levnější, počítá se 50% ceny metru bytu. Jinak já jsem pro byty a nahoře, bez zahrádky. Zahrádky jsou malé, ale člověk se o ně musí starat, pořizovat sekačku například atd........... no a pak kolem choděj lidi prostě. I když se zdá, že ne, tak jo. A v bytě je tma, jak je dole. Baru: Nymburk? To nééééééééé
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, to je jen jeden z Mírových úletů. Každý večer tu brouzdá, kde jsou na prodej farmy :-D Ale naštěstí to je opravdu jen v hypotetické rovině. Taková jeho platonická láska :-D
Odpovědět
Baru: chci vzít tu Orchidej, jak jsem ti ukazovala. Jen to přeci jen pak i pro větší dítě, ta zvířátka jsou moc infantilní a je to celkem drahý to brzo měnit. Jinak jsem ještě zauvažovala o nějakejch italskejch, ty jsou nádherný, ale mají dvě vady, jednak mělkou skříň (52cm), tam se pořádně nevejde ramínko, sice malé jo, ale normální už ne a pak nemají regály na hračky, jen truhličky, ale to je málo, vždyť bude mít hračky, knížky.......... kam pak s tím.
Odpovědět
On by jako pěstoval mrkev?????????????? Ty jo, to je něco, budem k vám jezdit pro zeleninu ;-) Kdyby teda náhodou, že. Jo a chci koupit velkou postel Amálce, co si o tom myslíte, holky? Uvažuju totiž, že když v pokojíku bude mít jen tu žebřinovou, tak si ani nebudu mít kam sednout, natož lehnout, když si budeme hrát. A pak taky, nemáme doma ani rozkládací gauč či nic takovýho. Že by se i mohla hodit. Nebo blbnu?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Evi, vůbec neblbeš, taky jsem o velké posteli uvažovala. Ale je potřeba zvážit, kolik ti zbude volného prostoru. Až bude lézt, bude potřebovat ten a na posteli ti stejně nevydrží.
Odpovědět
No, moc ne :-| Pokojík je malý. Zas ale, zbytek bytu je velikej, tak by mohla lézt všude možně. Asi jí koupím, chtěla jsem to jít dnes objednat a zase jsem nějak couvla, že co když to nepotřebujeme........... Zas ale, fakt si tam nebude ani kam sednout. A kdyby tu třeba někdo přespal (hlídací babička např.), nemá kde.
Odpovědět
Takže nábytek zatím nemáme. Neb jsem zjistila, že skříň není moc hluboká a nelíbila se mi matrace moc. Takže jsem zase na vážkách. Do pytle s tím mým perfekcionismem, takhle se nikdy nikam pořádně nedostanu. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
si nech udelat, Evi... tyjo, ja bych fakt tohle neresila, koupila bych nabytek z Ikei a nazdar, stejne za cvhili budou mit deti i my jine priority atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, to je pech. Ještě mě na prvního pohled zaujalo tohle http://www.sheesham.cz/www/cz/shop/de... Dávaly to tu před čase holky ve vintage diskusi. Jen ale mají prodejnu v Ostravě, trochu z ruky :-S U nás to jistí především Ikea ;-) Matraci bych každopádně brala nějakou lepší z JMP nebo podobně. A skříň, do které nejde dát ramínko je na dvě věci. I kdyby byla sebekrásnější.
Odpovědět
No, možná si nechám udělat, už jsem zadala poptávku. Ale nakonec asi Meblika vezmeme, koukám ještě na ty italský, ale to je hodně přeplácaný, krásný na první pohled, ale na duhej a třetí se to až zajídá :-p Matrace není špatná, ale je pružinová, nahoře s takovou pěnou. Já mám nejradši latexový. Na druhou stranu, jednak můžu koupit jinou, jednak Amálka se svejma 20kg to zas tak řešit nebude. Napsala jsem kamsi k výrobcům, jaké matrace se doporučují pro děti. Já jen vím, že tvrdší. Do skříně ramínko dát jde, jen ne na pánské sako. Nebo dospělácká bunda. Je hluboká uvnitř 53,5cm. Zas na druhou stranu, Amálka pánská saka snad nosit nebude :-D Můj problém je, že uvažuju až moc dopředu, což je někdy na škodu, že. Ikea je možnost, ale moc to nechci, no. Chci, aby to bylo dětské. Což dětská Ikea je Mamut, to se mi celkem líbí, ale Petrovi ne, plus nemají moc na výběr, na hračky nula. Nic jinýho mě nezaujalo. No a nebo koupit Malm, Expedit a Pax a nějak to polepit. Nevím, no..........
Odpovědět
Tak jsem zkoukla ten odkaz, Baru, díky ;-) Pěkný, levný. Akorát to zas je málo dětský. Ale kdybych teda nekupovala Meblika, tak bych adi radši tohle, než Ikeu. Jo a skříně jsou hluboké stejně, takže se asi jiné nedělají, nebo co. Jdu se na to vyspat a zítra to vymyslím.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, a co vzít jako šatní skříň Pax a zbytek od Meblika? To, že šatní skříň už nebude mít obrázky by nemuselo vadit a zas jí vydrží až do puberty. Samozřejmě zas je potřeba dobře vybrat, aby to ladilo.
Odpovědět
Profilova fotka
mne se z Ikei libi serie Hemmes, jak detska tak dospelacka tahle postel http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... mas i na hracky ale to az by byla vetsi. Ja jsem ted delala kamosce pokojicek pro holku, dali jsme tam tenhle nabytek, a na zed hodily tuhle fototapetu http://www.e-color.cz/page/shop.php?&... okolo je vymalovano krasnou blede ruzovou a vypada to super
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nemáte náhodou tip na firmu na předokenní žaluzie?
Odpovědět
Holky, já to ještě promyslím a spočítám. Kristi: díky za tip na tapetu, něco tam určo bude mít :-) Baru: Právě že ten Meblik je "vanilka", takže k tomu nic jného neladí :-( Páč mám i toho Malma komodu, bych to klidně udělala, ale bylo by to jak pěst na oko. To by ta skříň pak musela bejt úplně jiná a to se do toho malýho pokoje nehodí. baru: můžu se ti zeptat, kamarádka má pěkný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, tak když "vanilka" to je blbé, to musíš vzít celou sérii. Nebo mě ještě napadl Pax se zrcadlovými dveřmi pro malou parádnici :-) Budu ráda, když se zeptáš na ty žaluzie. Chci oslovit nějaké firmy za celé společenství, aby nám udělali nabídku, a kdo bude chtít, si to objedná. Mohla by být lepší cena a hlavně budou mít všichni stejné.
Odpovědět
Profilova fotka
Baru,tak se uvidime na hristi, koukam.... :-)
Odpovědět
Baru: zrcadla, to jo, jenže pak tam máš boky :-( Ale už je to vyřešené, jednak jsem pořešila matraci, jaká je vhodná pro dítě, nemá být zónová a ještě něco, no, mám nabídky a není to drahé, takže koupím matraci jinde a nábytek od Meblika. Byla jsem se tam ještě jednou dívat, je to uzpůsobené dětem, tzn. odolný, fortelný a hezký. Plus to má třeba tu zarážku, aby nezbuchla z postele, dobrý kování, takový podpěry proti pádu atd.... Kdybych brala Ikeu, tak nějakou dospěláckou no a třeba komoda Malm už je podrápaná jen od montáže a šoupání, tak snad tohle vydrží déle. Plus zase expedit nejde dát až ke zdi, kvůli lištám, tak by za to padaly věci...............
Odpovědět
Profilova fotka
Tak fajn, že nakonec dopadl Meblik. Pokud opravdu u skříně byl problém jen s pánským sakem, tak to asi řešit nemusíš. A bude to mít moc hezké x-)
Odpovědět
Jo, jen se sakem, normální věci se tam vejdou ;-) A až jí přijde nějakej Pepa na návštěvu, nechá sako na chodbě :-D :-D Vyřiď Matýskovi ;-) objednané to ještě nemám, musím pořešit tu matraci nejdřív, ale koupím to a hotovo, ještě jsem si nevyzvedla porodný, tak to je akorát na skříň
Odpovědět
Profilova fotka
Vyřízeno :-D
Odpovědět
Jo a právě mi došlo, že ještě nemám vyplněné daňové přiznání a že tudíž za měsíc přijedou šušně, takže, hurááá, bude na pokojík. A zbytek doplatí tatínek.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?