Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
baru: no, nebyla, páč když jsem viděla, že nepojedu............ dneska jsem koupila lehátko takový na krmení a židličku občíhnu a objednám si jí z toho tvýho shopu, když se mi bude líbit, tak sí jí pak vyzvednem ale zajedu na ní mrknout, musím si vyzvednout moskytiéru stejnak
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, tak se můžete zajet podívat i k nám. Do pátku, kdy máme plavání, žádné speciální plány nemáme. Mates jí předvede i v akci :-D Lehátko teďka bude lepší, je zatím taková drobinka na židličku.
Odpovědět
Baru: tak asi jo, my teda měly plány furt ještě letět, ale ta pitomá sopka soptí dál, takže nejspíš vybalím kufr a budu se těšit na květen, až bude klid, no :-|
Odpovědět
Evi: tak to je mi moc lito. Sopka mizerna. Budeme muset holcicky seznamit. Anicka ma moc rada male deti... No jinak tu praci jsem nedostala. Jsem pry "prekvalifikovana", no vazne, vzali nekoho jineho, kdo je tu 3 mesice. Ja jsem tu 5 let. No co se da delat, budu muset vymyslet neco jineho. Jsem docela nastvana, ale asi takovy je zivot. Holky, jdu hajat, my tu uz mame pul 1 v noci. Zitra se mi bude blbeji vstavat... :-( To byl zase den D....
Odpovědět
Dášo, to mě mrzí......... :-( :-( :-( Ono to zrovna tam není jednoduchý sehnat job :-S :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahojda, uz jsem vzhuru... my stale jedname s Lexxusem, no vypada to vcelku dobre i s nejakou to mensi slevou
Odpovědět
tp prodává Lexxus? No potěš teda :-S Tak pevný nervy!
Odpovědět
Profilova fotka
jj, prodava. My uz se jich nebojime ;-)
Odpovědět
Ty jo, tak jsem se byla podívat u jedný sousedky ;-) Jak je byt zařízenej, hnedle to vypadá jinak, musím říct. Takže s tím musíme pohnout.
Odpovědět
Profilova fotka
ja uz tady na nic nesahnu a pomalu se budu rozmejslet jakt o bude vypadat onde ;-)
Odpovědět
A budete tam bydlet a pak se stěhovat, nebo to teda budete prodávat dříve?
Odpovědět
Tak ta židlička, nevím, jestli má bejt růžová, červená, nebo bílá a tyrkysová je taky moc fajnová x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nejlepe presne na cas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jsem nam vybrala dovcu konecne http://www.fischer.cz/online/cz/dovol...
Odpovědět
pěkné, jen ta cestovka...............
Odpovědět
Profilova fotka
ta mi nevadi, s nima uz jsem byla vickrat. Ted zname platili 5 dni navic v hotelu, kvuli sopce
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, to je dilema, co? ;-) Já bych jen z toho výběru nebrala růžovou, ta je hodně sladká. Ale ta tyrkys je skvělá x-)
Odpovědět
No jo no, dilema :-D Alle zas pro Amálku, holčičku mojí, by byla růžová pěkná. A já růžovou můžu x-) x-) x-) No, zúžila jsem výběr právě na růžovou a bílou, neb črvená se nám absolutně nehodí do obýváku a tyrkys ještě méně, ač se mi líbí, tak buď bílá ke kuchyni, nebo růžová x-) Bílá by kdyžtak byla ta úplně bílá. A koukala jsem se, že mají ten kinder set, nebo jak se to jmenuje, takovej plastovej, jako ta houpajda. A nebo to, co máte vy. A to je dokonce za víc peněz. Zítra snad přijde zahradník kvůli terasám a bude volat paní na zaměření markýzy. A Petr dodělal světla nad schody. Takže zase máme o kousek více hotovo. O malý kousek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, jo, jo, babyset je buď plastovej nebo ten náš. Ale já to dokupovala až tady v Kice (původně jsem myslela, že jí využijeme až později a teď budeme krmit v té polstrované) a tam oba typy stály 990. Tak se mi víc líbil ten dřevěný. Nemáš, prosím, na tu markýzu nějaký odkaz, jak to vypadá?
Odpovědět
Já asi vezmu ten plastovej, neb je to levnější a i když vidím, jak ta naše kočka jí, asi i lepší na údržbu :-D Dneska tu byl zahradník a super!!!!! Se těším až něco vymyslí. Markýza firma Proklima, uá mám leták, ale jsou určo i na netu. V úterý přijdou číhnout.
Odpovědět
Profilova fotka
Kdybych to brala z Německa, taky vezmu ten plastovej :-) S kočárkem mě štvou, vymyslela jsem, že bych mohla od Špuntíka vzít podvozek a potah si koupit třeba v Babyrence, tam ten hnědý mají skladem. Ale ve Špuntíku, že mi samotný podvozek nedají ]-( Jsem fakt už naprdnutá. V Babyrence a Malvíkovi hnědou mají, v Dětském ráji taky měli, ale teď už je prodaná. A kdybych to objednala na veletrhu u někoho jiného tak už kočár mám doma a slevu nějakou taky, i když třeba menší. Díky za markýzy, jdu to pohledat.
Odpovědět
Ahojky holky: Ja jsem ve stehovacim procesu. Je to hruza, uz i ja balim - a to jsem to porad odkladala... Jeste ze kamarad dela u relocation firmy a pujcil nam super krabice a takove plosiny s kolecky, na nich se to super odvazi. Stehuji se sice jen o jedno patro nahoru, ale stejne je to kramovani po 3 letech sberu vice ci mene nepotrebnych kramu.... jen tech kramu co ma mala.... no nic, nejak se to zvladne. Musime byt prestehovani do 4 .kvetna a manza leti pristi tyden na sluzebku do Milana. No, zvladneme sami, budeme muset. To jeste pristi tyden musime vymalovat, vymena kuchyne se bude muset konat pozdeji, to jsme nestihli, nebot teprve ve stredu jsme dostali klice. Konecne budeme bydlet ve svem, ale toho vyrizovani a litani. No plny uvazek... Azi: diky za povzbuzeni. No skoda ze to nevyslo. Tu praci jsem mela dostat, byla jsem lepsi, ale pry "prekvalifikovana", nakonec si vybrali pani, ktera je tu jen 3 mesice, ma stredni skolu - ja mam MBA z US skoly, delala jsem v ruznych pozicich v US, UK, JAR i tady v KL. No mrzi me to, bylo to idealni, nebot to je jen na 20 hodin tydne, coz by bylo super kvuli male. Navic bych uplatnila i cestinu i anglictinu, kterou mluvim naprosto plynne (mozna lepe nez cesky)...Proste jsem si myslela, ze bych tu praci mela dostat automaticky, ale bohuzel u nas v CR se porad nepostupuje podle toho, kdo je nejlepsi. Melo to byt pro nase zastoupeni tady v KL. Je to nespravedlive, ale co clovek nadela, ze...Myslela jsem si, ze zijeme v demokracii a do prace by se meli brat ti nejlepsi, ale bohuzel, obrovska chyba... :-( Budu muset najit neco komercniho v soukromem sektoru. No nic, jdu balit, ceka me opravdu perny tyden.
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: občas vám lezu do diskuze, někdy zavadím o dobrou inspiraci.... x-) My byli v tom hotelu, co jsi vybala před měsícem a super, bez jakýchkoliv výhrad.Po příšerném jednání u CK Canaria jsme se museli obrátit na Fischera a byla jsem s nima spokojena.Delegát dobrej,zajímal se o lidi, ať jsou spokojeni. Když pominu příšerné přistávání až na 2.pokus na ostrově, tak jednoznačně naše nej....dovolená.Jen ten věkovej průměr celkově na Kanárech v tomto období manžel vyhodnotil na 66let.... :-D Ale v létě je to jiné. Příští rok letíme doufám opět a do jiného hotelu ani náhodou.Kdybys chtěla něco vědět k hotelu, či místu, tak pískni.Aťse vám tam líbí. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dashi, to je fakt pitomé s tou prací. No, člověk si musí říci, že s takovýma lidma by stejně nechtěl pracovat. Tak držím palce pro příště. Evi, tak markýzu mi Míra zatrhl, to asi nebude, ale koukala jsem na stránky té Proklima a mají to moc zajímavé. Jsou kousek od Bulovky, tak se tam zastavím a obhlídnu to.
Odpovědět
Baaru: diky moc za povzbuzeni. Mas pravdu. Navic, jak se rika, ze kdo se smeje naposled, ten se smeje nejlepe, a na kazdou svini se najde nejaky reznik, pak je tu jeste karma. A kdo vi, co bude dal, vyjde to priste.... Tak uz stehujeme jako pominuti. Vcera jsme koupili novou lednici, susicku a mycku. Lednice dvoudverova, tady proste byt musi, vsechno musi byt v lednici. Treba vecer jsem byla tak splavena, ze bych tam nejradeji vlezla sama.... Dneska bychom meli poridit jidelni stul, moc se mi tu libi teakove z praveho dreva, ale na druhe strane si rikam, ze vzhledem k tomu, ze mame Anicku, tak koupim neco levneho a az vyroste a pripadne druhe ditko, tak pak budu mit neco hezciho. Ona je docela akcni, clovek se otoci a hned ma nejaky obrazek vyryty vidlickou.... ;-) Take vybirame kuchyni, nakonec jsme to nestihli, zaridit vse pred nastehovanim, asi stihneme sotva vymalovat, ale co, ja stejne budu tak mesic a pul v CR, tak v te dobe muzou nabehnout a kuchyn udelat.... porad chci bilou a zrejme s nejakou cervenou/vinovou. Ale ne moc... Take si poridim indukci, maji tady docela vyber. Plyn pomalu ale jiste zavrhuji, oni ho tady nemaji zavedeny, takze se tady pouzivaji lahve. Ten kram je tezky, navic se na nej musi udelat misto a take kupovat nove. No proste indukce je mnohem lepsi a usetri misto.... Ale ze susicky mam radost, je to Bosh, kondenzacni, novy model. Jeste jsem usetrila tisic RM ( asi 5600 Kc) nebot to byl vystaveny kus. Mycka take dobra Bosh (tady je to s myckami bidne, jsou neuveritelne drahe (nadobi tu myji maidky, tak proc kupovat mycku, ze)... Lednice je super. No jeste par veci a muzeme bydlet....ale tech krabic a kramu. Jeste ze se stehujeme jen o patro vice a mame kde bydlet, nez se to vsechno upravi. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dasho, tak alespoň máš pozitivní tu změnu bydlení. To jsou příjemné starosti :-) Mně překvapivě Míra schválil barevnou stěnu do obyváku a už máme i koupenou barvu (měli jsme kupon na slevu do Obi, tak byl argument ho využít :-D ) Bude tahle http://www.dulux.cz/cz/c_cs_scheme.sh...
Odpovědět
Baru: vidíš, tu slevu máme taky,. od O2, ale nějak nás nic nenapadlo.........Barva pěkná, jen teda já bych vybrala o něco odvážnější, sytější Dovolila jsem si použít tvé foto na pozvánku, tak bude tvé dílo všude vidět x-) Jo, na těch německejch stránkách nemají sedadlo k růžové židli, ač tam píšou, že mají všechny barvy. Tak jak to teda je ]-( V Kika mají ty sedadla za litr i růžový? Dášo: ono s tou prací........klidně je to možný, že tě berou jako překvalifikovanou a tudíž tě nechtějí, neb můžou mít pocit, že bys nebyla dost zaplacená a nebyla tam spokojená, ale to asi znáš tyhle teorie ze školy. Moje máma se takhle asi před dvěma lety ucházela o práci a skončila jako ty. Vzali holku, co teprve dodělávala VŠ ]-( A pak si ještě mysleli, že jí máma bude radit. K tomu ještě máma byla oponentka její diplomky, no, co ti budu povídat :-o Je to škoda, ale zas na druhou stranu, teď budeš v ČR, pak taky zařizovat byt a možná sourozenec pro Aničku, tak na to přestaneš myslet. Ono, co jinýho naděláš, že :-S
Odpovědět
baru, co má Míra proti markýze????
Odpovědět
Je, oni uz v CR prodavaji i Dulux? To je super. Manza se Duluxu dozadoval i pri nasi posledni rekonstrukci, ale to ty barvy jeste tak dobre nemichali. Shodou okolnosti jsme vcera byli koupit barvy i my, nakonec jsem nazdala, ze si vymalujeme sami, nebot chceme zatim vsechno bile, jen Anicky pokoj bude v barve Evening Aperitif 14572C, jsou to Dulux Pentalite barvy. Jinak je to takova jemne serikova barva - neni to ruzova barva, na niz uz je manza alergicky. Azi: s tou praci mas pravdu, ale stejne jsem to mela dostat ja. Mohla jsem CR pomoci svou praci a co je na tom, ze bych treba mohla delat i preklady dokumentu a dalsi veci. Vzdyt proc nevyuzit to, co umim? Ja vim, ze financne by to nebylo super, ale alespon bych dostavala neco (oni zase tak malo nemaji). Navic by se mi to pocitalo na duchod. Pri 20 hodinach bych mohla delat i ostatni "komercni" praci. No proste, je to nespravedlnost a osoby, ktere o tom rozhodovali, se me neuveritelne boji. Prave pro moji iniciativu. Ta se proste u nas stale neodpousti. Tak uz mame kuchynsky stul, nakonec zvitezila prakticka stranka veci. Meli tu krasne teakove stoly, ale nakonec jsem rekla, ze pockame, az deti vyrostou. Uz vidim moji berusku, jak si vidlickou kresli tvary na mem super stole. Nakonec jsme vybrali 8 mistni - 7 feet. Je docela veliky, ale tady jsou ty rozmery docela irelevantni, takze cim vetsi, tim lepsi. Jeste sezenu nejake hezke zidle a uz pomalu bydlime.... Jinak svou frustraci si vybiji na malovani, pote co jsme slyseli, ze si chteli vzit skoro ctyrikrat tolik, co staly barvy a veskere pomucky, tak jsme rekli, ze si proste vymalujeme sami. Tady si treba delnici vydelaji za den 60 RM za cely den driny. No, ale kdyz to vede vedouci, ten si na to pripocita marzi, ze clovek nestaci koukat. Jako u nas... Kolik vubec u nas stoji 5 l Duluxu?
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, já jsem konzerva :-N Nééé, na stěnu jsem chtěla něco světlejšího, už ta pohovka je tmavá a za ní tmavý stěna by byla už moc. Jsem si říkala, jakou máte hezkou fotku :-D Jé, tos měla říci a udělala by něco lepšího, tehdá mi tam Mates všude lozil, tak to byla rychlovka :-N Růžový sedátko si nepamatuju, zda bylo, na růžovou jsem nekoukala :-) Ale zkusila bych se tam podívat, mohli by mít. Dasho, já ti ani nevím, kolik to stálo, já byla s Matesem v autě, protože usnul v autosedačce. Dulux tu mají v Obi, už jsme kupovali barvy dřív a spokojenost.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?