Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
@katka.kr hmm, dobrej napad...tabule na psani, vidis to...... nicmene ja nejsem nakupovac, moc zasob nemame ( brambory, cibuli, jablka) to fakt nevedeme, takze tam bych sla obcas pro limcu, vinko, nebo tak....ted jsem se bez spize obesla, mozna to vydrzim i do budoucna a tech par kroku me snad nezabiju... jako Vaha mam rada soumernost, uz ted vim, ze by me ty dvere v kuchyni fakt vytacely :-D :-D :-D hrozny co? a ja s tim musim zit den co den :-|
Odpovědět
@kristi já jsem taky Váha, takže tyhle každodenní boje naprosto chápu, vadí mi i manželův jinak daný kartáček na zuby a pasta v koupelně :-N :-D možná by mi ta spíž za rohem asi ani nevadila, pokud bych nemusela věčně obcházet tříkolky, autíčka na odrážení a tak, ale to třeba časem přejde :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@katka.kr prave, ze to casem prejde..ze ty motorky a bordel nebude vecne a furt....
Odpovědět
to jo, ale lega se asi nezbavíme, to baví i tatínka :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@katka.kr u nas zatim dobry, panenky tatinka prave moc nebavi :-D :-D :-D
Odpovědět
tiše závidím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tech 15 let ot jeste vydrzime a uvidime, jak se to vyvine.....pristavet a bourat se da skoro vzdy
Odpovědět
Profilova fotka
Ono asi záleží, na co budeš, Kristi, tu špajz používat. Kdybys tam chtěla mít i takové věci jako rýži, těstoviny, kávu, čaje a tak, tak by mi asi taky vadilo chodit za roh. Ale tyhle bežné věci by se určitě vešly i do linky a do špajzu jen věci de facto na uskladnění a pití. Vzhledově bych to taky určitě preferovala schované za rohem, i když nejsem váha :-) Jako připomínky mě napadají jen dvě věci: ta koupelna je pořád daleko od pokoje hostů, ale to i záleží, jak moc počítáš, že to bude využité. A zadruhé, nevím, zda nepotřebujete nějaký "pracovní" koutek s počítačem a tak. Zatím samozřejmě můžete mít pracovnu v druhém dětském pokoji, ale popřípadě později.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Jinak jsem ale zapomněla napsat, že to vypadá parádně a v takovém domě bych taky chtěla bydlet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca diky za podnet s PC - to mi vubec nedoslo, ze bychom na to meli mit prostor..i kdyz mam pocit, ze brzo dostanu i svuj notebook a budem se tak nejak poruznu pripojovat kde se nam zachce. Nicmene vznesu namitku,abych se ujistila, jak je to mysleno jinak ta spiz fakt nebude na denni veci - cola, vino, dzusy a veci podobneho chrakteru taham jednou za tyden, to me asi tech par kroku nezabiju na tvuj druhy prispevek nelze rict nic jineho nez DEKUJI a jste vsichni pak zvany/zvani na navstevu
Odpovědět
Profilova fotka
jiank ach jo..je 1000x slozitejsti vymyslet neco svyho, nez se jen tak prizpusobit tomu,co vymysli nekdo jinej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Ale stejně bude potřeba někam ten počítač dávat. Třeba by stačil takový ten stolek ve skříni a může to být v obyváku někde. Já totiž doma i pracuju, tak potřebuju u počítače i nějaký prostor na papíry, bez myši nefunguju a na pohovce mi počítač příjde nepohodlný, takže stůl je můj hlavní požadavek. I když já mám pracovní stůl v ložnici, ale stejně většinou mám počítač na jídelním v obyváku :-N Moc reprezentativní to ale není :-D Na návštěvu se těším už teď, jen abys sis to do té doby nerozmyslela s tím mým dětincem, co s seboy potáhnu :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@baarca jasan, popremyslim...ja pracovat asi moc nebudu a muz si asi bude v te sve trucovne....doufam u nas budou deti vitany - hriste bude, domecek, skluzavka, zadnej stres ;-) ;-) budme rady, ze je mame
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Určitě se něco vymyslím, místa je tam dost :-) Zahrada je na děti super, to mi trochu chybí. Já musím nějak popřemýšlet ten pokojíček, nějak mi došlo, že jsem zamrzla na jedné myslence, která ale asi není ta nejlepší, takže se potřebuju na to podívat novýma očima.
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca v tom ti mileradi pomuzeme,snad neco fajnovyho vymyslime, ale stejne bych pockala, nez budete vedet, co to bude, ono jinak se razizuje pro dva kluky a jinak pro parecek
Odpovědět
Baru a co koupit Matesovi tu postel z Ikea, jak je asi za 1950 kč, nizounká, úzká a krátká? mají i modrou, bílou má Miuška, ne, Kristi? Já jí pak možná koupím Amísce, kdyby to nebylo na přestup do velké postele. U nás teď furt řešíme, co s tím pokojíčkem, právě se dodělala elektrika a je teda kompletní, dám vám sem fotky. Kromě těch záclon, ale to už je detail. Ovšem, jak to máme daleko, tak se mi tam nechce Amálku dávat. Nevím, jestli je to u mě jen psychický a zvládlo by se to, nebo jestli je to fakt blbý. Takže uvažuju i o přexsunutí naší ložnice dolů, což je ale kramaření zase a stejně bysme mohli přenést jen postel, oblečení by muselo zůstat v šatně, protože ten dolní pokojík je malej. Skříň by se sem dala, tu bysme už ale museli řešit jako do dětskýho pokoje, protože žádnou na přenesení nemáme a když by se dělala nová................ Tak mi to šrotuje v palici a nevím a nevím :-( Nejjednodušší by to asi bylo vyzkoušet, ale ňák se mi do toho nechce.............
Odpovědět
@kristi Ty plány koukala jsem a krásný, já bych udělal pár detailů jinak, ale už se to tady víceméně probíralo a každýmu vyhovuje něco jinýho, už se těším na návštěvu x-) x-) Kolik to má metrů?
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata je to blby s tema pokojema pro deti, logicky je clovek chce mit u sebe a zaroven chce mit svuj klid v loznici..... ja ti Evi, nevim....celkova podl. plocha je 300m
Odpovědět
@kristi tak to je obrovský barák já bych i bez klidu chvíli vydržela, ale spíš mi jde o prostor, pracovna dole je malá, jen 13m2 a ložnice nahoře má nějakých 20m2 plus ještě šatnu zvlášť, to už je rozdíl a pak mi jde o to přenášení krámů, v pracovně máme všechno černočervené, v ložnici je tapeta fialová, měnit to nebudu, ale ten nábytek z pracovny by byl k tomu nehezkej............... k tomu běhat pro spodní prádlo nahoru, no, nevím, nevím, sakra práce, to mi se.e
Odpovědět
Fotky pokojíku na FB, přidám i sem
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Právě o té menší posteli z Ikey uvažuju ;-) Teda vzala bych takovou, co je jen se šprdlinama, bez zvířátek. Ale teď jsem se zařekla, že si to zkusím nejdříve pořádně promyslet a zkusím si nakreslit několik variant s velkejma postelema. Jen mě štve, že často narážím na takové maličkosti, co to všechno zhatí. Třeba mě napadlo, že by mohli mít oba postele za sebou podél jedné stěny, ale ta stěna má asi 385cm, takže dvě dvoumetrové postele se nevlezou :-S A podobně, prostě mi pořád pár cm chybí. Pokojík je moc hezký, Amálce se bude určitě líbit. S tím dát jí tam spát, záleží, jak moc za ní musíš chodit. Spí celou noc? Mates šel do pokojíku v necelých 10 měsících a to už spal celou noc durch. Samozřejmě občas, když ho trápí zoubky nebo tak, tak se za ním musí, ale není to každou noc pravidelně. Dobrý, že nedudlíkujte, takže nemusíš lítat nahazovat dudlíka :-) Asi bych se rozhodla podle tohohle. Jinak včasný přesun je zase dobrý v tom, že Mates vůbec nezaznamenal, že nespí s námi, od prvního dne tam usínal bez problémů. Zatímco třeba s dvouletýma dětma už můžou být problémy, že nechtějí být sami.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já s postelema do pokojíku nevím. Nakreslila jsem si to tak, že by se celkem hezky vešly i dvě normálně veliké postele, ale Míra prohlásil, že chce ty malé :-S Jinak jsem opět zakřikala spaní a Mates se vzbudil ve 4, že prý si chce hrát. Nakonec jsme ho naštěstí uspali u nás v posteli. Ale je fakt, že s dětma nikdy nevíš, kdy za nima bude potřeba jít. A já bych teda ty schody rozespalá asi nedávala.
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca mas pravdu, proto jsem vymluvila chlapovi loznici dole my jsme byli v saune a je mi hej, neco spapam a pujdu si chrupnout,at jsem vecer fit
Odpovědět
@baarca Amálka spí celou noc durch už do třech měsíců, budí se kolem sedmé ráno, ale to vždycky stojí a kouká na mě, o to mi šlo, co bude dlat, až mě neuvidí, no, chce to asi vyzkoušet, než špekulovat, že s tím pokojíkem tě plně chápu, proto já plánuju všechno rok, protože na všem najdu nějakej blbej detail nedotaženej, znamení panny taky není dobrý, holky :-D co třeba dát tam jednu velkou, zatím? než bude druhej prcek spát ve velký posteli, to más stejně ještě tři roky a do tý doby to vymyslíš stokrát a jinak já v případě toho vašeho pokojíku bych dala jednu velkou postel tam, jak má teď matýsek malou, nevadil by mi ani ten deset cm přesah a druhou pak na tu druhou stěnu, že by měli k sobě 90st, koupila bych ještě jednu skříň a hotovo
Odpovědět
@kristi ložnice dole by zas měla výhodu v tom, že až budou děti větší, měli byste každý jednu část domu a všichni klid, ale to jde vyřešit pozdějším přesunutím do hostinskýho pokoje
Odpovědět
ten pokjíček náš jsem si např. nakreslila už i s pracovním stolem, až půjde do školy, abych měla jistotu, že se tam vejde a pak jsem ho jen nekoupila, pořídí se časem, ale nebude se muset nic měnit, teď na jeho místě bude postýlka baru, tak co to udělat takhle? nakreslit, pak koupit jen matýskovi velkou postel a druhýmu až časem?
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata To jsem taky plánovala, že by se to už kreslilo i se stolem/stolama, dvě postele a všechno. Já celkem ideu mám, ale nevím, jak jí naplnit. Teď jsem ještě chytla nerva, že i když už necháme udělat velké postele, tak pokud to bude lamino, tak to stejně dvacet let nevydrží. A matrace by se taky měla někdy vyměnit. Takže si zase říkám, že by stačily ty malé. Jsem děsná, já vím :-D
Odpovědět
@baarca Čoveče, třeba to i 20 let vydrží, ale to je móóóc :-D Plánuj na max. 10 let a pak se uvidí ;-) Pochybuju, že bych za to zas chtěla dát několik platů, jak to bylo za dřívějších dob, to pak ten nábytek vydržet musel, naši mají ještě postel po mně na chalupě. :-N Já musím říct, že jak jsme udělali Amálce ten pokoj, tak jsem moc spokojená. Na té velké posteli jí zatím oblíkám, nebo mažu po koupání atd, taky tam sedím, když si hraje v pokoji, takže využití má, předpokl., že tam spát půjde nejdřív za dva roky. Tvůj muž je vysokej, pochybuju, že by se Matýsek vešel nějak dlouhodobě do tý 160 postele, jestli bude po něm. No, když by nebyl............. tak asi jo :-D A nebo to neřeš, kup tu za dva tácy v Ikea a časem se uvidí. Já malinko lituju, že nebyl ten pokojík hotovej, než se narodila, protože jsme to tu měli šíleně nepraktický, věci pro miminko všude, člověk lítal nahoru a dolů, přebalovák mi chyběl, ten pořádnej, širokej, pro druhý už to bude jinak, pokoj se částečně zařídí hned a i přebalovák bude.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem zase pro změnu objevila něco dalšího :-N Koukala jsem na Javorinu, jak se mi líbily jejich postele, když jsme vybírali tu naší a pěkně mě naštvali. Tehdy jsme jí nevzali protože měli jen se širokýma bočnicema, což jsem nechtěla, a byla celkem drahá. A teď dělají postel bez boků a dvojlůžko je za 10t. Tak jsem naštvaná, protože bych jí hrozně chtěla :-N No, ale k věci: mají i jednolůžko, je to z dubového masivu a jejich odstín bělený dub prostě miluju. Takže se asi na tu novou postel skočím podívat a dost možná skončíme u ní.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?