Inspekce domu před koupí

5. zář 202160

Dobrý den, nechal jste si někdo dělat kontrolu domu před koupí od profesionála? Myslíte, že se to vyplatí? Konkrétně u nás se jedná o starší dům po celkové rekonstrukci.
A dělali jste před zaplacením rezervační poplatku?
Děkuji.

 • Mít v době koupě domu peníze nazbyt, šla bych do toho, zvlášť u staršího domu a zvlášť po rekonstrukci. Není rekonstrukce jako rekonstrukce. Člověk může být nemile překvapen. Navíc s výsledkem inspekce by se možná dalo i
  případně hnout s cenou domu. A jestli před nebo po zaplacení rezervace, to záleží na více faktorech (počet zájemců, lukrativnost nabídky, jak moc velký je váš zájem atd.)

 • @pandadog  Pokud nejste z oboru a nevíte, na co při prohlídce koukat, určitě si někoho s sebou vemte. Teď pár korun, co to stojí je zanedbatelná částka oproti pripadne vade domu a její nápravě. Logicky prohlídka před rezervací. Prohlédnu - dům je ok - chci ho (zaplatím rezervaci).

 • Chtěli jsme koupit starší dům. Na první pohled se nám zdál super. Po rekonstrukci, nová střecha a zateplení. Na další prohlídku jsme si vzali známého, který dělá do stavebnictví. Opravy a minimální investice by byli cca 800 0000. A to jen do nového zateplení (všechno prý špatně), musely by dělat nové stropy, protože byla špatná parozabrana (nevím co konkrétně, bavil se o tom s manželem), komín prasklý po celé výšce atd. Když jsme chtěli vyjednat slevu, tak max 30 000. Tak jsme poděkovali a šli. Nakonec budeme stavět nový.

 • Sponzor fóra
 • Zvažovali jsme to u koupě staršího domu, ale když jsme viděli smluvní podmínky “inspektorských” firem, které se v konečném důsledku zbavují téměř jakékoli odpovědnosti za svoje závěry, vykašlali jsme se na to a přizvali si “jen” známého stavaře. Inspekce nemovitosti od specializovaných firem vidím jen jako dobrý tahák na peníze.

 • Určitě se to vyplatí a určitě ještě před zaplacením rezervace. Horší je sehnat někoho, komu budete důvěřovat.
  Známý je stavař, tak nám dům prohlédl a pomohl srazit cenu o 100k. To bylo ale před rokem, kdy šlo ještě smlouvat. Dnes je takový přetlak poptávky, že majitele nic netlačí jakkoliv s cenou hýbat směrem dolů.

 • Myslite, ze ma smysl nechat udelat inspekci jako majitel pred prodejem?
  Nebo je to zbytecne, kdyz kupujici stejne prijdou se svym? Dekuji.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat