Jaká cena za bungalov na klíč je normální?

29. kvě 2020290

Mám možnost koupit bungalov na klíč za 3,5 mil. 4 kk, 125 m2 zastavěná plocha, zděný ytong, cena je za komplet dokončenou stavbu, možnost individuálních úprav. Bez úprav okolo domu a plotů, vcetne pozemku 850 m2. Zdá se vám ta cena slušná? Je to na vesnici, východní Čechy. Děkuji za reakce.

 • @el33

  Tak zaleží, za jakou cenu se pohybuji pozemky v okolí...

  Neuvadite nejaké bližžší info, podle toho se těžko odhaduje jestli je to slušná cena....

 • To je dost málo informací aby někdo řekl zda se to (ne)vyplatí.Pokud je to z desítky ytongu,okna jsou z baumaxu a uprostřed to má ohniště tak nevyplatí. Naopak jestli jsou v ceně třeba zlatý kohoutky,tepelné čerpadlo a mahagonová podlaha tak berte.

 • Pozemky tady jsou od 800/m, spíš kolem 1000, levnější dnes v podstatě nejsou nikde. Ytong 30 + polys 15, okna trojsklo schuco, podlah. vytapeni. Vše takový standard.

 • Sponzor fóra
 • Mně ta cena přijde luxusní, i kdyby to bylo bez pozemku. Když je to i s pozemkem, tak je to až cena podezřele nízká 🙂

 • Spíš podezřele nízká cena v dnešní době. Byt to bez pozemku tak je cena odpovídající za dům na klíč.

 • Rekuperace 100 000
  Venkovni rolety 100 000
  Pěnové sklo do základovky 50 000
  Podlahy v domě 120m2 10 až 100 000
  Tepelné čerpadlo 80 000 až ???
  Krytina střechy 50 až 150 000?
  Takto by šlo pokračovat do nekonečna

 • Jestli to nemá žádné ale, kupte, nerozmýšlejte, koupí někdo jiný

 • To je velmi dobrá cena. Až trochu podezřelá. Je třeba vše důkladně prostudovat, smlouvy, standardy...

 • Jestli vam to nějak pomůže. Porfix bílý 30 cm, 18 zateplení, zastavěná plocha 143 m2, podlahove topeni, komin, okna trojskla, 4+kk +garsonka, 3 miliony na klíč bez pozemku, vcetně sítí. Stěhování příští týden.

 • @norikakaa  Jaká firma Vám to dělala, prosím?

 • Cena se mi zda normální. Pozemek bude mit hodnotu tak 500 tis ne? Viděli sme neco podobnyho pred měsícem, nas stavitel stavel na klic pro paní. Tam byl dům větší, ale delali vse i venku. Naopak to bylo bez pozemku.

 • Cena mi přijde úplně super, pokud je i s pozemkem.

 • @norikakaa  Taky by mě zajímalo, jaká firma je schopná takto levně postavit. Nás zatím všechny cenové nabídky nemile překvapily. Předem díky

 • @norikakaa  Ať se vám hezky bydlí. Jana

 • @noemi77  Přesně tak.Jen hrubá se střechou nás stálá 1,8mil. A to nemáme nic extra.Jediný co jsme si připláceli byla glazurovana taška cca 20.000 oproti klasice. Rozvody vody, podlahovka 200.000,- s kotlem , omítky 60.000,-, podlahovy polys a cem. poter dohromady necelých 100.000,-, interierove dveře cca 90.000,- a žádné sapeli....to počítat více...mnohem více.Okna necelých 300.000,- i se dveřmi z hliniku a hs portalem z hliniku.Nemáme tepelné čerpadlo ani rekuperaci a ani rolety...A to ještě izolace do stropu +sdk cca 100.000,-, nemluvě o kuchyni, tu máme za 300.000 i se spotrebici a opět žádný luxus, spíše standart. Kde jsou vana umyvadla baterie (my máme podomitkove), nábytek aspoň na začátek, fasáda, ploty, dlažba, retencka, šachta vodomerna,.... místo krbu jsme začali brzdit a dali jen kamna za 50.000,- , elektrika 70.000,- (pouze rozvody), kde jsou světla, zásuvky, vypínače. A se vším je spojená práce.Vesměs některé ceny jsou jen za nákup zboží a ne za jeho instalaci ( jako že napojeni vany, geberitu, baterií apod.) Takže jestli máte od firmy zděný dům za 3 mil. Tak bych se s ní rád seznámil. A jinak pozemek 350.000,-Možná jsem na něco zapomněl....ale dům má podlahovou plochu nějakých 115m2.Takže nepředpokládám že se pod 4 mil. dostaneme (nepočítám pozemek) S pozemkem 4.3mil. A to jsem v nějakém standartu...

 • Sponzor fóra
 • @noemi77  dobrý den, dům nám postavila firma Havo.Právě montujeme kuchyň.

 • @martas85  ano, souhlasím. Za pozemek jsme dali 180 tis a teď jsme na 4,5mil. Počítali jsme okolo 3,5 také, bohužel člověk vidí A a už ne B. Takže jsme o milión více. A to nemáme žádné venkovní úpravy

 • @jandour  ano ano taková je realita a řekl bych že škrtáme na krev.Samozřejmě jsou věci, co chce mít člověk pořádné a ví že to třeba nebude měnit.Kuchyně, střecha, podlahovka apod. Vše jde udělat za méně, ale za jakou "cenu".... jenže zjišťujeme že těchto věcí kde není radno šetřit je mnohem více než člověk prvně předpokládá či předpokládal.Jo a nepsal jsem o obkladech a vinylu to je i s prací uuuufffd....nevim - my máme vyhlednuto lepici gerfloor twist 0504 a pokladaka na klic se vším i sterkou pred tím apod... 70.000,- a to někde bude dlažba...Takže toto je tak za 3/4 baráku ten vinyl. Obklady srážíme do 400,-/m2 a venkovní úpravy a plot?To vidim tak na rok 2030 dříve určitě ne

 • @martas85  ono až když to člověk počítá přesně, tzn. hledá na eshopech ceny k tomu konkrétnímu co si představuje, tak potom až přemýšlí a vidí, kolik to vlastně stojí. Měli jsme to podobně, bláhově si mysleli že se vlezeme do částky např. 20.000,- obklady do obou koupelen. A ono nééé najednou přemýšlíme, že ji nebudeme sekat po pár letech, tak chceme aby to nějak vypadalo, ne aby to jen bylo, protože se musíme stěhovat....nakonec jsme vybrali obklady za asi 100.000,- protože vím, že by mě to celý život štvalo, že jsem musela hledat alternativu. Říct mi to někdo před pár měsíci, tak si zaklepu na čelo že nejsem dement.To samé podlaha. To se to počítá, když cena je za m2 a pak jejda, ty lišty a příslušenství stojí skoro jednou tolik no tvl.... :/ A pak z rozpočtu ubývá rychleji než bylo v plánu a to jsme ho tvořili ještě dopředu, než se začalo, tak víme co nás čeká. Zjistit to v průběhu jak se častokrát stává tak to by mě asi odvezli....O ty nadstandardy jsme navýšili cenu domu, kterou měla firma za nějaký standart o 300.000,- a to ještě dalších hodně věcí budeme dokupovat a domkem 120m2 budeme ve finále jednou na 4,5mil. tak, že budeme spokojeni.
  Ale za cenu, že prostě nekoupíme hned jiné věci, které jak tady občas čtu někteří "utopí" v hypotéce jako auto, vybavení apod. Zjistili jsme, že to co potřebujeme nutně - podlaha, obklady, dveře, sanita, kuchyně, zadní plot (psi), okna a vchodové dveře...nás proti představě o "cenách" natáhlo o skoro milion 😃 😃 😃. Tak jsme si dali prioritu dát to z hypotéky a ostatní věci jako sedačka? Nová pračka, sušička do skříněk..a ty skřínky... ty jsou teď úplně scifi let budoucích. Nějaké moje vysněné židle, stůl...? Světla? 😃 Přední plot a brána, zahrada...No budou... 🙂 ale nekradem, pracujeme, tak to nebude prostě hned 🙂

 • @cankikris  naprosto přesně.Potřebuji se najíst, vykoupat, vykonat potřebu, oprat a vyčistit si zuby....jestli budu mít ve dveřích korálky a nebo budu sedět u mé vysloužile tv na paletě....bohužel...jo a teda chci postel.

 • @martas85  jako nábytek máme 😃 tak spát i sedět bude kde 😃 ale hold nebude v novém hned novej 🙂

 • Ano, je to přesně, jak píšou komenty nade mnou. Fak nevěřím, že někdo postaví na klíč za 2,5 nebo 3 miliony třeba 120 m2 užitná plocha. To by musel být opravdu ten nejlevnější standard, jinak to při současných cenách možné není. Je třeba se s tím smířit nebo zmenšit dům...raději teď než v průběhu stavby...

 • Zdravím, sám jsem zvědav jak dopadneme my, dle naceněno dle výkazu výměr, tak si průběžně vedu plnění... ale předpoklad za 150m2 obytné/230m2 zastavěné 5,4 a banka pro jistotu nacenila méně 😉

 • @alipo  dobrý den, firma Havo.

 • Ono to chce mít štěstí na firmu a smířit se s tím, že mohu mít dům za necelé 3 miliony (112m2 obytná), ale musím se,, smířit" s tím, že všechny 3 dveře na terasu budu mít křídlové a ne HS portal, obklady a dlažba ze Sika za 290, - /m2 (časopis Bydlení si to asi nepřijde nafotit, ale nám se fakt líbí), vysněnou 8,5m dlouhou kuchyň se spotřebiči Whirlpool do G za 140 000,-(ale Oresi, montáž manžel) a nádherná kachlová kamna slovenské výroby za 20 000,- Nám to plně vyhovuje, jsme naprosto nadšení, vše se nám líbí, ale chápu, že někdo to má jinak..

 • @norikakaa  hezky napsáno, zajímala by mne ta kachlová kamna slovenské výroby za 20 000,-Kč🙂. moc díky

 • Moc fajn příspěvky, jak to tu tak čtu. Trochu se začínám bát, neboť jsme ve fázi projektu, již je na cestě k nám od projektantky, a firma, která nám dům bude stavět-dřevostavba, zastavěná plocha 117m2 (bungalov) nám nabídla cenu na klíč za 2,3 mil Kč, opravdu v prazákladních standardech (např. obklad do 250,-Kč/1m2). A nebo rozšířená hrubá stavba za 1,7 mil. Nicméně jsem zvědavá, na kolik se ve finále dostaneme my. Stále jsme v utopistické představě, že do 3 mil se vejdeme🙂🙂.
  Zde na "střeše" nejsem dlouho, ale velmi ráda čtu příspěvky a dotazy a komentáře, lačním po fotkách hotových domů a ještě více po zahradách... průběžně propadám depresím, že "tohle nikdy nemůžeme zvládnout" a že "nikdy to nebudu mít tak krááásný"🙂slight_smile:) a obdivuju se všem kreativcům a estétům, kterým já bohužel nejsem...a občas doufám, že jsou tu stejně "tápající" před zahájením stavby jako já. A i když mám pocit, že to mnoho přispěvatelů "má zmáklé" ještě před tím, než vytáhnou tužku a začnou čmárat linie jejich budoucích "vysněných" (to je taky slovo, které se tu často opakuje), a já to zmáklé nemám, že se snad zas tolik neděje a zmákneme to operativně na místě 🙂 /výraz z bývalé profese/.
  Vlastně jsem tím chtěla všem poděkovat, nejen v tomto vláknu, za inspiraci a pomoc a trpělivost, zvlášť při dotazech "a to jste koupil/koupila kde"?
  Všem držím pěsti a nám taky🙂.

 • @zlaticko8  dobrý den, Thorma Borgholm Top. Olivově zelená. Kupované na veletrhu bydlení za 17500,- vč. dopravy.

 • @norikakaa  Děkuji, už jsem se dívala na kamna a jsou též mí favorité🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat