Menu Forum

Nabídka připravovaného budoucího prodeje bytu - zkušenosti?

28. led 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
pet8_
Registrovala se 28. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
pet8_
Registrovala se 28. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
 Nemáte někdo zkušenost s tzv. budoucím prodejem bytu? Poptávala jsem jeden byt, u kterého bylo uvedeno, že se jedná o připravovaný budoucí prodej bytu. Na dotaz k bližším informacím bylo odpovězeno:

"Předmětem prezentace této nemovitosti je "připravovaný", tedy její budoucí prodej budoucímu kupujícímu, a to z toho důvodu, že na této nemovitosti dosud vázne dluh jejího vlastníka, což znamená, že v současné době není zatím možné realizovat prodej této nemovitosti, resp. není dosud možné podepsat Kupní smlouvu ze strany jejího vlastníka. I tak lze ale pro vážného zájemce o budoucí koupi této nemovitosti za dosud platnou nabídkovou kupní cenu tuto nemovitost smluvně rezervovat do doby, kdy bude tato nemovitost naším smluvním investorem oddlužena, v krajním případně vydražena, a bude tedy již možná i prohlídka této nemovitosti.

Uvedená nabídková kupní cena v takto příznivé výši byla stanovena právě proto, že v této fázi dosud nejsou možné prohlídky této nemovitosti. Jakmile ale bude tato nemovitost naším investorem oddlužena a tedy připravena k běžnému prodeji, a to již včetně prohlídek, (nebude-li tedy již rezervována jiným vážným zájemcem z této doby, kdy ještě nejsou prohlídky umožněny), bude tato nemovitost také i nadále k prodeji, avšak již za tržní, tedy podstatně vyšší kupní cenu než-li nyní, neboť se již bude jednat o prodej zcela běžné, tedy nijak nezadlužené nemovitosti tak jako ve kterémkoliv jiném, zcela běžném obchodním případě.

Jediné omezení je nyní pouze v tom, že se převod vlastnického práva na budoucího kupujícího prodlouží cca asi o jeden měsíc než-li v běžných obchodních případech prodejů nezadlužených nemovitostí. Z výše uvedených důvodů je proto zatím také velmi vstřícně nastavena výše dosud platné nabídkové kupní ceny. Proto je tedy tento obchodní případ vhodný spíše pro ty zájemce, kteří na své vlastní bydlení nijak nechvátají, ale raději si chtějí pořídit své bydlení za podstatně nižší cenu, případně jako svoji výhodnou investici do budoucna, a to i na hypotéku. Tento obchodní případ je ale také vhodný pro ty zájemce, kteří chtějí investovat své volné finanční prostředky. Budete-li mít tedy o koupi této nemovitosti za dosud platnou nabídkovou kupní cenu i nadále zájem, a tedy zřejmě i další otázky, především pak na způsob zajištění a realizace budoucí koupě této nemovitosti, způsob složení a výši rezervační jistiny apod., napište své veškeré dotazy na: XXX"

Máte s tím někdo zkušenost?
28. led 2016 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím žádné odpovědi.