Vklad zástavního práva

12. říj 202060

Líbí se mi to

Rád bych se optal, jak je to s vkladem zástavního práva na pozemek ve propěch banky. Budu stavět na relativně velkém pozemku a celý bude zastavený bankou - jak je to potom s tím, kdybych chtěl v přůběhu hypotéky nějakou část prodat?Díky

• no podle toho, zda na celý pozemek máte hypotéku. Kdybyste chtěl prodat, tak budete muset požádat banku o souhlas a o nový odhad, jestli zbývající část pozemku je dostačující na zástavu

• Hypotéka bude na dům, který bude na zastaveném pozemku stát...pro představu pozemek 5ha, z toho 1ha můj dům a za 5 let budu chtít prodat 2ha...

• @iamondras  Budete muset požádat banku, udělá se nový odhad a když na vás budou hodní, tak vám to povolí.

Jednodušší je už teď rozdělit ten váš pozemek, ještě před tím, než požádáte o hypo a než požádáte o stavební povolení.

Už jsem měl i případ, kdy to klient dělal opačně, nejdřív získal stavební povolení, pak dělil pozemek a ta část původního pozemku, na kterém chtěl stavět, získala nové parcelní číslo, takže to pak ještě musel řešit se stavebním úřadem.....

• Sponzor fóra
  • Mohl by mi prosím někdo vypsat, co vše budu potřebovat pro úřad při onom vkladu zastavního práva? Mám k dispozici 1x vytištěný návrh na vklad a 2x smlouvu o zřízení zástavního práva..úřednice na mně vybšhla, že návrh na vklad mám mít minimálně x krát a ještě něco s ověřením podpisu (na který dokument, vklad nebo smlouvu?)
    Díky moc za rady

• Ověřený podpis se vždy dává na smlouvu, nikdy ne na návrh na vklad. Podpis ověříte na matrice (obce s rozšířenou působností, městský úřad, magistrát nebo krajský úřad) nebo na check pointu 😉

• a když jsem objevil, že na smlouvě je pod podpisem zástupce banky a mým věta: Potvrzuj, že s vyjímkou případných podpisů ověřených notářem či jinou oprávněnou osobou každá z výše uvedených osob podepsala tento dokument přede mnou a že jsem podle uvedeného OP ověřil její totožnost.

Následuje jmeno a podpis mého hypotečního poradce...a pod tím je řádek: jmeno atd. pracovníka ověřujícího totožnost a jeho podpis

Není toto již úřední ověření?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat

Líbí se mi to

Napiš zprávu

Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

Upravit komentář

Upravit diskusi

Opravdu chceš smazat komentář?