Zkušenost s katastrem 2014

Ahojte všichni, ráda bych se s Vámi podělila o naši zkušenost s katastrálním úřadem a zajímalo by mě, zda má někdo podobné problémy nebo zas jenom my. Připadá my, že nám snad nic nevychází, jak jsme si plánovali. Takže v bance jsme si vyřídili hypo, pak jsme zašli dát návrh na vklad do katastru. Samozřejmě jsme zaplatili 1000,-kč, dali nám na vklad 20dní plombu, potom měli 30dní na povolení vkladu. Po 14dnech nám přišlo vyrozumění, že nám vklad nepovolili (měli jsme chybu v kupní smlouvě, protože od 1.1.2014 se má uvádět, že kupujete pozemek č...., my jsme uvedli, že kupujeme dům na pozemku č. ... což je v rozporu a bla bla). Pán na katastru byl tak ochotný, že když jsem mu volala, jestli se můžeme stavit to nějak probrat, jak máme postupovat, sdělil my, že máme znát katastrální zákon, chodit za ním nemáme, protože nám nic jinýho neřekne. Super. Podali jsme zpětvzetí a dali nový vklad za 1000,-kč, dali nám plombu 20dní jako obvykle, teď nám přišel dopis o přerušení řízení. Důvod je takový, že nám zatím nezrušili starý vklad, proto nemůže pokračovat vklad nový. A to ještě nevíme jestli bude nová kupní smlouva v pořádku, abychom kolečko opakovali znovu. V bance máme 3 měsíce, aby jsme to na katastru vyřídili. Lhůta se blíží a my to nestíháme. A budeme muset zase platit a platit...abychom my se té reko vůbec dočkali :D Tak jsem si tu pěkně vylila srdíčko :D mějte se hezky a ať se aspoň Vám vše daří!!!
Odpovědět
@monkey8 zatim nemuzu rict, jsme zrovna ve fazi plomby (menime hypo na pozemek za hypo pozemek se stavbou) a taky za vklad zaplatili 1000,- za vymaz stare zastavy bude dalsi 1000,-. Jsem z toho taky trochu nesva. To co prozivas je snad zly sen s uredniky.Kdo vam sepisoval smlouvu? jestli banka, tak by to mela vzit v potaz, ze jsou tam prutahy kvuli spatne sepsane smlouve
Odpovědět
Profilova fotka
@monkey8 A kvůli hypo nemáte smlouvu od právníka??? =-)
Odpovědět
@zamilovanadonej nee přišlo nám moc dávat 10000,- za sepsání smlouvy
Odpovědět
Profilova fotka
@monkey8 No, teď na to doplácíte...těch 10 je ještě v pohodě, my kdysi za obyč smlouvu na byt k hypo platili skoro 13, a to byl rok 2007.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, koupila jsem byt v dome, kde se jeste zadny byt od jeho privatizace neprodaval a tudiz chybelo spoustu dokumentu, vycisleni atd. zkratim to, dalsi 4 mesice jsem bydlela provizorne :-(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?