Kde je lepší umístit pračku?

6. dub 202170

Dobrý den, budeme rekonstruovat byt a máme 2 možnosti kam umístit pračku. Co je podle Vás lepší volba? 1) umístění pračky přímo v koupelně nebo 2) umístit ji do komory... Z estetického hlediska asi lepší v komoře, ale do komory se vejdou i jiné věci nebude tam vadit vlhko? Jak máte řešené? 🙂

 • @jjajina  Komoru (satnu) budem mit odvetravanou. Za me to dat co nejbliz mistu, kam se to vyprane pradlo bude ukladat.

 • Zdravím,

  máme víc bytů, takže můžu porovnat rovnou několik možností.

  U nás doma kde bydlíme máme pračku v komoře. Je to celkem dobré řešení, akorát tam trochu překáží. Nevím proč by tam měla být vlhkost? Samotná pračka žádnou vlhkost nevypouští.

  V jednom nájemním bytě máme místo pro pračku v kuchyňské lince. Uvolnilo se tím velké místo v koupelně, kde jsem místo ní dal velké umyvadlo se zrcadlem, které by jinak nebylo kam dát (malý byt v paneláku). Trochu nevýhoda je, že se prádlo tahá přes kuchyni, kde může načichnout od vaření.

  Ve všech ostatních nájemních bytech máme místo pro pračku v koupelně. To je asi nejběžnější. Výhoda je, že při malém úniku vody to nezpůsobí větší škody, protože koupelna je na vodu dělaná. Nevýhoda je, že na pračku právě působí vlhkost.

 • Mela jsem pracku v kuchyni, v koupelne a v pradelne o patro niz. Nejlepsi varianta pro me byla ta v kuchyni, po ruce a na dohled. Ted ji mam v koupelne a nelibi se mi to. Vlhko z ni je, ale jen v dobe, kdy dopere a je v ni vlhke pradlo. Susicku nemam.

 • Sponzor fóra
 • Přemýšlela jsem o pračce se sušičkou proto ta zmínka o vlhkosti...

 • Pokud vím, tak voda ze sušičky jde normálně do odpadu. Pak jsem ještě viděl kdysi u kamaráda, že ta voda šla do nádobky, kterou musel vylévat. Ale nevím jestli se tohle ještě dělá.

 • Já měla v bytě pračku na záchodě. Potřebovala jsem uvolnit místo v koupelně a na záchodě bylo místa dostatek

 • U nás vyhrála pračka v koupelně a kondenzační sušičku máme naopak v komoře, kde je ale potřeba více větrat právě kvůli vlhkosti a teplu z vysoušeného prádla.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat