Koupelna - jak vás vyšla cenově?

Zobraz úvodní příspěvek
Ráda bych zde založila nové vlákno, kde by ti šťastní, kteří již mají zařízenou koupelnu vložili foto koupelny, celkovou cenu, pokud víte tak i počet m2 a vaši spokojenost s ní. Udělali byste něco jinak? Díky ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamurka Děkujeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janaar navrh nam delali v SIKO koupelny. Cenu uz nevim presne, kolem 80tis vc.sanity, baterii, otop.zebriku...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@monny3 Dobry den,mohl bych se zeptat na zn a cenu a rozměr umývadla?Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
u nas takto: detska koupelna -rozmer 1,4x3,6m / umyvadlo, wc, sprchovy kout walk in. Keramika Laufen LCC, baterie hansgrohe, ve sprse termostaticka podomitkova Ravak. Termostaticky podomitkovy ventil k bidetove sprse. dlazba La Futura, elektricka topna rohoz pod dlazbou. Cena komplet bez sprchove zasteny (vcetne vsech lepidel a hydroizolace) 68000 Koupelna rodicu rozmer 1,8x4,5m- dvojumyvadlo Ikea, rohova vana s napustenim prepadem, walk in sprchovy kout a WC Laufen LCC. Ve sprse a u vany podomitkove termostaticke baterie ravak, u WC opet termostaticky podomitkovy ventil k bidetove sprsce. Baterie u umyvadla hansgrohe. dlazba a obklady prirodni mramor, elektricka topna rohoz . Cena opet bez sprchove zasteny (s veskerou chemii, ktera musi byt na mramor specialni), vcetne pujceni ramove pily na rezani mramoru byla 135tis koupelnu dole zatim nemam spoctenou, nicmene bude opet kolem 100tis - jedno umyvadlo, bidet a wc laufen LCC, walk in sprchovy kout, dlazba ze siko - ta byla nejdrazsi, cca 800 za m2 sprchove zasteny mam spoctene do 10tis za kus- jsou to atypy.
Odpovědět
Profilova fotka
@dostyluke tady je odkaz :-) https://eshop.sapho.cz/cz/orinoko-umy...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@monny3 dobry den,mohu se zeptat, co to mate za dvere? moc se mi libi ta struktura. dekuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahojte, jdu sem prvně, ale měla bych pár dotazů hlavně k ceně rekonstrukce jednak koupelny a taky kuchyně. Tak snad mi tu někdo odpoví. Kupujeme s přítelem dům, který je cca 20 let starý a v dobrém stavu (rozvody jsou všechny v mědi a plastu), ale nebude tam linka a koupelna je strašně zanedbaná po důchodcích. V koupelně si současnou dlažbu a kachličky vytrháme sami nebo s pomocí rodiny. Základní materiál (vana, umyvadlo, baterie, deska pod umyvadlo, kachličky) máme vybrané a již do našeho rozpočtu započítané, no a sprcháč bychom si chtěli vyzdít z itongu sami nebo s malou pomocí. Odpad a baterie u umyvadla a vany zůstanou na stejném místě jako to bylo teď, pračka taky, takže tam jde jen o zapojení toho nového, co koupíme, ale sprcháč bude úplně jinde, takže tam by se musel udělat odpad a voda k baterii. Máte představu, kolik může stát práce vodaře na sprchovém koutě + zapojení vany, umyvadla a baterií? Dále pak, kolik si cca bere obkladač za m2? (Olomoucký kraj) - dlažba by byla cca 12m2, obklad na zdi 18m2, kachličky i dlažba velikosti 30/60, žádné složité tvary ani mozaiky. Myslíte, že je reálné se vejít za práci obkladače a vodaře do 25-30.000 Kč nebo vůbec ne? No a pak ta kuchyň. Tu mám zhruba rozvrženou, ale chci dřez posunout o jednu skříňku vedle cca o 30-35 cm než byl teď, takže asi voda a odpad se musí posunout, ne? Takže zde opět práce vodaře. No a původně jsem chtěla plynový sporák, ale vzhledem k tomu, že sporák budu posunovat úplně na druhý konec linky (cca 3m), tak přemýšlím, jestli by nebylo lepší mít sporák elektrický stejně jako troubu, co myslíte? Bylo by přesunutí plynové přípojky o 3m hodně nákladné? No a ještě musíme pozvat elektrikáře, aby tam přidělal několik zásuvek. Takže to znamená malý zásah vodaře, možná plynař (pokud bych chtěla plynový sporák), no a pak elektrikář kvůli zásuvkám. Vůbec si nedokážu představit, kolik si ale za tokovou práci může každý z nich vzít peněz. Pomohl by mi aspoň hrubý odhad, jestli by se třeba tyto práce vlezli do 20 tisíc... Původní kachličky si vytrháme sami, podlahu nám položí táta, kuchyň se spotřebiči si tak pokoupíme různě a sestavíme sami a obklady nové se dělat nebudou, bude tam deska v dekoru jako bude pracovní deska. Linka bude do L cca 4,5m celkem. Budu vám moc vděčná za jakékoli odhady. 🙂
Odpovědět
@sisfa ty ceny takhle od oka vám tady kdokoliv řekne že ano vejdete se nebo ne. Poptejte řemeslníky a uvidíte 😉 sami vám řeknou kolik práce tam ve skutečnosti je a kolik vás to bude stát. Jinak to bude od oka a cena se může lišit v řádech tisíců, což je HODNĚ nepřesné 🙂 Spíš bych počítala vždycky více, než pak být překvapená. Částky okolo 20.000,- za všechny ty práce jsou podle mě podhodnocené, ale záleží, kolik toho ve skutečnosti bude. Píšete o hodně věcech, že si pokoupíte různě a sami...ale například vodař bude chtít vědět, jaký dřez a baterie tam budou, kde bude myčka a jaká...jdete na to opačně - počítejte si to komplet všechno a potom počítejte co budete kdy dělat a postupně podle důležitosti, co je potřeba k bydlení. Pomohou vám i řemeslníci, jak by to mělo navazovat a co se bez čeho obejde. Bez koupelny, wc i bez kuchyně se obecně nedá fungovat vůbec, udělala bych to všechno najednou a pořádně 😉
Odpovědět
@cankikris Já už se řemeslníků ptala a každý odvětil - podívám se na místo a pak vám to na cením. To jde ale těžko, když ten dům ještě není náš, ale zároveň, abychom si rozložili peníze, tak potřebuju vědět, na co kolik peněz půjde. Teď řešíme hypotéku a celková koupě se může protáhnout třeba do půlky, konce července. Rozpočet chceme mít dopředu, aby se pak ihned mohlo začít na kuchyni a případně i na té koupelně pracovat. A já už rozpočet na vybavení mám. Kuchyňská linka - skříňky, pracovní deska, deska za linku, lišta k pracovní desce, sporák mám vybraný zatím plynový, ale možná změním na elektrický, aby se nemusela předělávat plynová přípojka, trouba, lednice, dřez, baterie, úchytky, digestoř. Myčku v plánu nemám. Novou PVC podlahu nám udělá můj otec zadarmo a ty skříňky si sestavíme sami, známý truhlář nám vyřeže díry do linky na dřez a sporák a zásuvky. To vše mám spočítané na necelých 50.000, takže + rezerva mám napsáno 55.000 Kč. Celkový rozpočet na kuchyň jsme si na začátku řekli ideálně do 75.000. Proto by mě zajímalo, jestli se zapojení dřezu a baterie o 40 cm jinde, než je teď + práce elektrikáře, který by předělal a přidal pár zásuvek mohlo vejít do těch 20.000 Kč nebo je to úplně zcestná představa. Podle Vašich slov to chápu tak, že se asi nevlezeme... Tudíž budeme muset sebrat peníze z rozpočtu na koupelnu a koupelnu asi spíš nedělat. Jinak u koupelny mám sestavený rozpočet na vybraný itong + maltu na zděný sprcháč, vanu s krytem, umyvadlo na desku, desku mám z chalupy (jen opracuju a natřu lakem) všechny tři baterie, dlažbu (asi na 12m2) a kachličky (max. 18 m2) a s větší rezervou je to částka 30.000 Kč. A opět k tomu potřebuju přidat orientační cenu vodaře/instalatéra za zapojení vany, umyvadla, baterie, a vytvoření odpadu a vody do sprcháče + práce obkladače, který by koupelnu pak obložil. Tady jsem se chtěla vejít původně do 55.000 za celou koupelnu, ale vidím, že i to je asi nereálné... Začínám si říkat, že když už budu omlacovat kachličky, tak bych se mohla naučit i obkládat a udělat to s partnerem sama... 🤔
Odpovědět
@sisfa A proč by se na to nemohl podívat řemeslník, když ještě není dům váš? Domluvte si ještě jednu prohlídku a běžte tam s nimi. Není to nijak neobvyklé a běžně se to dělá, abyste věděli, do čeho jdete. Měli by vám to umožnit i když jste jen potencionální zájemce. Pokud už řešíte úvěr, tak tím víc, vy potřebujete rozpočet a při koupi majitel musí být s vámi součinný. Tzn že vám musí umožnit prohlídku s řemeslníky 🙂 Pokud s tím má problém, nedejte se odbýt a pokud to opravdu nebude možné, tak já bych to brala jako varování, že něco není v pořádku 🙂 Vy přece musíte znát cenu rekonstrukce - budete potřebovat odhad a tam to musíte napsat. Odhadce zná tržní ceny (i práce) a pokud tam střelíte něco od oka a netrefíte se, tak vám to pak ovlivní odhad mimo vaši kalkulaci. Podle odhadu se potom banka rozhodne, kolik vám půjčí a jestli ta rekonstrukce, kterou plánujete, je financovatelná tou částkou, kterou vy tam chcete vložit. Kuchyni do 75.000,- v základu asi pořídíte. Ani nemusíte nic řezat, Ikea má výřezy v ceně a je tam i výběr (pokud nejste nároční a spokojíte se s laminem), skřínek tam jde vybrat spousta i z dekorů a kvalitou je to níže než levné linky od truhlářů. Mají i svoje spotřebiče, dřezy a baterie za přijatelné peníze, ten základ je cenově v pohodě a lidé jsou s nimi spokojeni. Ono záleží, koho poptáte - jakou má cenu práce, kolik má práce a jak na to spěcháte (když má toho hodně a je vytížený, říkají si víc, ví že jsou žádaní). S tím sprcháčem vám řeknou řemeslníci. Bude tam potřeba udělat odpad - žlab a rošt taky něco stojí (my máme žlab a rošt cca 5000,-). Zástěna je tam také potřeba, nejde to zazdít ze 4 stran. Koupelnu jde udělat i za těch 55. Bude to takový základ, nic moc luxusního, ale dá se. Vana se dá sehnat od cca 2000,- do 100000,-. Dá se obezdít, ty kryty jsou nepraktické a drahé. Pokud si vyberete obklady v nějaké rozumné ceně (dá se hledat i z lepších, ve výprodejích, když končí nějaká serie - bývají slevy i z 600,-m2 na 90,-m2 - jen se musí hledat) a umyvadla jde taky hledat ve slevách, baterie také. Hold když je limit tak je limit a musí se vybírat v ceně, maximálně bych pak zvážila, jestli potřebuji i vanu i sprchu, nebo se vykoupu i osprchuji ve vaně.
Odpovědět
Mě teda ty ceny přijdou naprosto mimo mísu. My jsme dělali rekonstrukci bytu a kuchyň nás vyšla na 170000 se spotřebiči a montáži a to nemáme nic hogo fogo. Je to kuchyň z latina navržena a vyrobena z lamina, aby nebyla hlucha místa a rozměr 3,5 x 3 metry. Práce vodare byla asi 4000 Kč (ale trubky jsme tahali sami on jen zapojoval). No a malá koupelna v paneláku se sprchacem , umyvadlem, ropným žebříkem a skříňkou v sanite a obkladech min. 60000. Veškerou práci včetně obkladani jsme dělali s tchanem sami , takže práci netuším .
Odpovědět
@ivusska91 dá se, ale museli by se spokojit s úplným základem a nejlevnějšími materiály a řešením. Dát čas do hledání a čekání na akce a slevy, výprodeje. Nevím ale, jestli by to třeba mě za to stálo. Raději bych asi koupila levnější nemovitost, třeba i byt s tím, že do reko dám více a bude to kvalitní a podle mojí představy.
Odpovědět
Článek se načítá
@ivusska91 Možná o tom mám fakt zkreslené představy, jak říkáte... i proto jsme si teda navýšili ten náš rozpočet na obě místnosti do 200.000, ale když to bude míň, tak jenom dobře. Spotřebiče budu mít přes kamaráda z T.S.Bohemie od něj s nějakou slevou. Troubu, plyn. sporák, digestoř - Amica retro série za 12600 vše. Lednici Beco taky přes něj za 9000. Myčku teď kupovat nebudeme, jen si na ni v lince necháme prostor a přípojky. Mikrovlnu fungující máme, časem koupíme taky retro Amicu, ale to nespěchá. Dřez za 2700, baterie za 1800. Celkem tedy částka za spotřebiče necelých 26.500 Kč. Elektrikář přijde přidat a posunout zásuvky, můj klient, kterému dělám daně, říkal, že to vidí max. do 5000. Vodař je kamarád, říkal, že posunutí odpadu a vody a přípojky na myčku odhaduje cca 3000. No a na linku s prac. deskou bych se ráda vlezla do 60 tisíc. Uvidím, za kolik mi to truhláři nacení... Mám zatím pár návrhů od truhláře, které se mi celkem líbí, jen asi místo vrchní skříňky u okna budu chtít nad sebou dvě jednoduché police. Délka linky je 3,7+1,5, takže teprve udivím, jak budeme ladit cenu. Ale beru to tak, že třeba ty tiché samodovírací pojezdy jsem zatím v žádné kuchyni nikdy neměla a nijak tím nestrádám, takže pokud by se na tom dalo ušetřit, tak je tam vážně nepotřebuju... A věřím, že takových věcí se ještě pár najde. Budu doufat, že se nějak vlezeme. U koupelny jsme taky udělali pár změn a zvýšili celkový rozpočet do 90.000, tak snad nám vyjde i ta. Tam by předělání zásuvek mělo být otázka 5000 prý. Vodař mi zatím moc odhadovat nechce... ale jen tak od oka by to pro nás udělal možná i za 10.000. Vana 145*95 s krytem za necelých 5500. Baterie všechny tři dohromady necelých 7000. Sprcháč jsme vymysleli jinak, takže se žádná nová zeď dělat nebude, jen koupíme L-ková dvířka 90x90 z Obi, je pravda, že ale nevím, kolik bude stát ten žlábek, nechceme totiž vaničku. Dlažbu vybranou máme za 329 Kč/m2, bude potřeba s rezervou asi 9m2 a obklad chceme jen ve sprcháči, nad vanou a mezi umyvadlem a zrcadlem, celkem plocha cca 7-8m2 a ten vychází lehce přes 300 za m2. Zbytek místnosti vymalovat na bílo. Umyvadlo na desku za 2300. Deska bude ze starého šicího stroje, takže to si celé nachystám sama. To, co zatím vím, vychází zhruba na 23.500 bez práce vodaře, zedníka, obkladače. Kdyby to vodař odhadl správně tak dejme tomu 35000. Teď už mi zbývá nacenit jen zednická a ten obklad plochy 16 m2, říkám si, že to by se nějaký zedník/obkladač z vesnice mohl vejít do 40.000, ať máme ještě nějakou rezervu, ale uvidíme no... Každopádně Vám děkuji za reakci. Ještě se zeptám, udělali byste něco v plánu té kuchyně jinak, než to nakreslil truhlář?
Odpovědět
Profilova fotka
Koupelna a wc zvlášť, 300 tis., kvůli ceně prací 😞.
Odpovědět
@dagmar_hafova za kolik si obkladac uctuje za obkladani? My mame koupelnu +wc zvlast za cca 100 tis.,obklady ze Sika (celkem drahy za m2),manzel obklada sam.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás čerstvě kuchyň za 90 tis, truhlář, bez spotřebičů a dřezu. Trochu menší rozsah v ikee cca 70 tis i s montáží (o 2 skříňky méně, o hodně šuplíků méně a trochu horší dvířka, ale původně jsem jí chtěla). Koupelna- počítám že vás zajímá spíš práce - obklady 450,- Kč, velkádlažba 350,- Kč, bez DPH. Hydroizolaci dáte sami a materiál je ve velkém cenovém spectru.
Odpovědět
Profilova fotka
@sisfa 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Práce a materiál dvou koupelen, jednoho záchodu a dlažby v zádveří a technické, dohromady do 100tia
Odpovědět
Profilova fotka
@sonaxoxo 850 za m2 bez dph, hrůza hrůzoucí
Odpovědět
@dagmar_hafova Tak to je darda... Mně se nakonec povedlo sehnat kamaráda, který si teď rekonstruoval celou hospodu, a má tím pádem k dispozici všechny "zbraně" na koupelnu 🙂 a slíbil, že za nějakou tisícovku do kapsy a guláš k obědu se mnou ty zednické a obkladačské práce v koupelně udělá. 🙂 Jinak bych asi byla dost v háji, protože sehnat řemeslníka je pomalu na cestu ke dvanácti měsíčkům... 😠 Jeden mi dokonce řekl, že zakázky pod 150.000 ani neberou, že za míň se mu nevyplatí vstávat od televize.
Odpovědět
@dagmar_hafova to je fakt strasny,to manzel dela zadarmo,proti tomu!!
Odpovědět
Profilova fotka
@sonaxoxo bohužel v Praze se řemeslník už sehnat nedá. Nevím, co se to děje, ale když tihle dělali reko u kamarádů a byli skvělí, rychlí, komunikativní a co řekli, vždy platilo, radši jsem je hned vzala. Je to firma co udělá vodu plyn elektro obklady. Byla jsem strašně vystresovaná z té představy koordinovat 4 dodavatele, z nichž nikdo vůbec nemá čas😞.
Odpovědět
Profilova fotka
@sisfa přesně! Mě řekli v kuchyňském studiu, že obkladače nemají, protože prostě nejsou. Jejich instalatér mě pak prosil, abych si vodoinstalace přípravu objednala jinde, protože absolutně nestíhá....
Odpovědět
@dagmar_hafova dneska jsem rekla manzelovi,kolik si vas obkladac uctuje za m2 a jen kroutil hlavou. 🤔 manzel ted neobklada,dela resp.stavi nam dum,tak potom zas chce na zivnost obkladat.Tohle by si fakt nerekl!! Jako vsude to taky slysim,jak je malo remeslniku a vsici busy! Tak vam rozumim,ze jste radeji vzali tuto partu,I kdyz opravdu chteji hodne!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Vybírám vybavení do koupelny. Doporučíte mi někdo vanu a sprchu, která je odolná proti podření?
Odpovědět
Strašně jsem se u staré vany rozčiloval, protože jsem si tam kolikrát podřel záda, a to nebylo vůbec příjemné. Hodně mi to vadilo, proto jsem koupil smaltovanou vanu. Dá se koupit za dobrou cenu od výrobce Kaldewei, který dává na své výrobky záruku 30 let. Je to čistě kvalitní smaltovaná ocel, který je proti mechanickému poškození odolná. Za rýhy ve vaně většinou může prach a písek, který na sobě člověk donese z venku, tomu se prostě nikdo neubrání. Pokud potom máte doma levnější vanu, tak je to podřené hned. Někdy to zvládne i vodní kámen.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?