Koupelna s výklenkem - prosím o radu ohledně rozmístění + dveře

13. dub 202250

Dobré odpoledne všem. 🙂 Máme v plánu RD koupelnu půdorysu 2,8 m x 3,5 m s výklenkem pro vanu (1,64 x 0,9 m navíc). Ač prostoru je dost, nevíme zda lze vymyslet rozložení lépe-chytře (s ohledem na provoz). než jak je přiloženo. Je to pro nás jedno z nejhorších rozhodování v domě. 🤔

1.) Nevíme, zda dveře otevírat k WC nebo umyvadlu? (v RD je i samostatné WC, v koupelně očekávám častější využití umyvadla a sprchy). Naproti nim jsou na chodbě symetricky dveře do ložnice, ale teoreticky by šly i posunout.
2.) Když prohodíme WC za sprchový kout nebo PRA+SUŠ za umyvadla), je asi nehygienické mít WC u umyvadel.
3.) Pod okno ve výklenku (130 cm od zemi) dát mohu asi jen vanu nebo PRA+SUŠ nebo nic? Sprchu těžko, umyvadlo leda bez zrcadel.
4.) PRA+SUŠ na sobě se nám nelíbí, funkčně nám sedí víc v koupelně, moderní je dnes dávat jinam (možnost dát do TM je, ale nevíme, co by to v koupelně vyřešilo).

Za jakékoliv konstruktivní rady, nápady, odkazy, informace děkuju.
Případně dovysvětlím, pokud bude něco potřeba.

 • @mxm1919  dveře otvírat k záchodu, ať mísa není to první, co v koupelne uvidíte, když tam vejdete. Navíc, když se nekdo zapomene zamknout, bude mit čas zareagovat🙂. Pračka se sušičkou se dává do technické místnosti proto, že v koupelne chcete mít "oázu klidu" a nechcete koukat na hromady pracích prášků a pod.. btw. kde budete mít koš na prádlo a praci prostředky?
  Pokud byste p+s přesunuli, mohli byste posunout wc pod okno a rovnou vanu umistit na místo wc.. aspoň byste mohli k oknu. Jo a nahradila bych zděnou příčku u sprchy sklem..

 • Mě třeba osobně hrozně vadí, že v koupelně čucim pořád na záchod. Narušuje mi to klidné prostředí koupelny, ale současně bych to WC v koupelně chtěla... 🙂 Takže máme v plánu ho obezdit a udělat mu dveře, ale přitom pořád zůstane v koupelně. Kdybych to měla aplikovat u vás, dala bych ho takto místo sprcháče. Já třeba P+S dám také do technické místnosti, ale nikoliv z důvodu estetického. Viděla jsem moc hezky schovanou pračku v koupelně. Spíš jsem názoru, že P+S nesvědčí vlhko, které v koupelnách je.

 • @calumka  to ale nejde, mít uzavřené wc v koupelně ...

 • Sponzor fóra
 • @japona  s dveřmi, které skryjí záchodu naprosto souhlasíme, tak jsme uvažovali také (takto je otočil projektant, netuším co ho k tomu vedlo, nestihli jsme zatím probrat). Pokud bych ale posunul WC pod okno, jak píšete, tak by to už nehrálo roli.
  A prostředky buď v podumyvadlové skříňce (tak to máme dnes v bytě, ale tady by to bylo daleko) nebo ve skříňce nad pračkou (P+S, na nich pracovní pult a nad tím skříňka). Viděl jsem i takový šikovný výklopný koš, byť je to dost nestandardní řešení, případně kdekoliv postavený, když bude proutěný nebo jinak designový, tak na tom nic špatného nevidím.
  O té skleněné stěně sprchy jsem už taky uvažoval, díky za názor, určitě to ještě promyslím, bylo by to takové vzdušnější...

 • Tak jsme to trochu přeházeli. WC pod okno (ventilace, přístup, navíc nejdál ode všeho a schované, vana asymetrická místo rohové a vedle ní sprcháč, dveře otevírané "do prostoru", od kterých je to jen kousek k umyvadlům. A současně možnost schovat pračku a sušičku pod desku vedle umyvadel.
  JE NĚCO, CO TADY PŘEHLÍŽÍM A NEDÁVÁ SMYSL? Nějaké reakce, hodnocení, dobré rady? 🙂 Děkuji

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat