Křivé zdi v koupelně novostavby - jak to vyřešit s dlažbou?

9. úno 2022150

Dobrý den, máme novostavbu a řešíme teď koupelny. Problémem je, že jsme zjistili, že v dolní koupelně nám ujíždí zeď o 4 cm, v horní o 11 cm 🙈 já teda vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, ale očividně stavební dozor selhal. Jsme z toho dost vyřízení. Každopádně, dá se to ještě nějak zachránit? Máme omítky, připraveno na obklad a dlažbu, v ostatnich mistnostech je jiz polozena i plovouci podlaha. daledále je udelana iže elektrika. V teto fazi bourat pricku a stavet novou, kdyz je vylity anhydrit a polozeno podlahove topeni to asi nepripada v uvahu, ze? Případně dalo by se to nějak zachránit ještě stavebně nebo už si s tím mají poradit obkladaci, ti rikali, ze to pujde hodne moc videt, dlazbu mame vybranou 60x60 cm, bezovou. Pry by to nebylo videt, kdybychom měli drevodekor a dlouhe dlazdice. Pak taky jeste by se to dalo z jejich pohledu vyřešit položením dlažby na koso. Ani jedna z těchto variant ale není to, co jsme si přáli. Zase jsme chybou někoho jiného tlačeni do něčeho jiného, než by se nám líbilo. Není to první přešlap, který řešíme, bohužel. Kdybychom to nechali ve formátu 60 na 60 cm, opravdu by to byla takova hruza? 🙈 děkuji

 • S tím dekorem nebo motivem, který ,,rozbije" nepřesnost budete muset počítat.

  Klasické kachle, když zaříznete podle křivé zdi, tak prostě znatelně budou uhýbat spáry a ve výsledku vás to bude štvát.

  Ještě je možnost dorovnat stěnu SDK zaklopem nebo extrudovaným polystyrenem, který by se zařezal podle šikmé zdi, zakotvil do zdi a lepilo by se to na něj

 • @lazuli  tok to dopadá, pokud to dělá "profesionál". Taky jsem tak jednou dopadl. Prostě jsem zedníka vyhodil a dorovnal to několika vrtvami lepidla s perlinkou. Pokud je to větší plocha, tak normálně nahodit jádrovou omítku. To lepidlo zvládne svépomocí i nešika. To nahazovánía aby to bylo rovné zase není tak snadné.

 • Ujet o 4 cm je prasárna, ale o 11 cm to snad nejde ani pojmenovat. Zřejmě borci neviděli vodováhu. Asi bych zkusil vrátit dlažbu a natáhl na stěny štěrku. Dělali jsme to v koupelně a vypadá to dobře.

 • Sponzor fóra
 • @milan1965  
  Tak třeba já to chápu, že vodováhu neznali, tady to není ničím jiné, myslím se jim taky povedlo uhnout o 7cm na 2m zdi....

  Vodováhu to nevidělo ani z rychlíku, ale taky se to nahazovalo nahrubo, ale musí člověk počítat s tím, že prostě to bude dělat na několikrát.

 • Co dát tu dlažbu diagonálně? Bohužel když to uděláte podle vašeho plánku, opravdu to bude strašné. 11 cm je fakt hodně.

 • Neměli jste dozor pana Svozílka? Měli sme podobný problém co neuhlidal, prostě dozor k hovnu 😀

 • Teď nam obkladac také obkladal, máme dlažbu 60x60 a vychazela nám šířka koupelny asi 123cm, aby nemuzel řezat ten prouzek, který by vypadal blbě, tak tam dal nějakou předstenu. Myslím, že to byl sadros. Co to srovnat takhle? Pac rozdíl 11 bude vidět dost

 • @pettrus1210  v prvé řadě, když chci 60cm obkladačky, tak nedělám 123cm šířku 🙂 ... ale když už "se to povede", tak stačí dělat dlažbu jak se má ... takže položit celou dlaždici doprostřed a po stranách dořezat ...

 • @vladimir_sacha  @zubr487  @milan1965  @vladimir_sacha  
  @norikakaa  jako to je nejjednodussi řešení asi, ale úplně nevíme, jestli by se nám to tak líbilo
  @pavlina_koudelkova  @pettrus1210  
  Děkuji všem za rady, zkusime to asi nejak probrat s firmou, ktera bude obkladat, delaji i zdi, omitky, tak treba by nam to nejak srovnat mohli. Nejlepší a nejjednodussi by byl asi ten sadrokarton. Akorat co se zasuvkami apod? To by se musely zas vysekat a davat znova, ze?

 • @lazuli  

  Tak záleží kolik jich tam je, ale vyseknout krabičku nemusíte, stačí odmontovat zásuvku, vytáhnout kabliky, přes wago svorky napojit prodloužený drát a uchytit novou krabičku do SDK nebo nové omítky a zásuvku potom.

  Stará krabička poslouží jako kryt na to prodloužení a stejně by se rozbila při sekání

 • Máte tři možnosti nejjednodušší pokud v tom rohu nemáte vanu tak kachle dat na koso. Nebo předstěnu ale než SDK bych to udělal z pětky ytongu záleží jestli ta stěna má něco nést . A poslední pěkně po staru nahrubovat. Osobně bych to řešil s těmi co to zdili.

  Jinak pro ty co říkají že zedníci neznali váhu. Můžete mi vysvětlí jak vodováhou držíte směr do boku? Směr do boku se řeší metrem šňůrkou a vynklem ale ne váhou. 😉

 • Neumím si představit uhnutí takto krátkých příček o 11 cm. Přeci to by už podle oka musel okamžitě vidět každý, na to nepotřebuji stavební dozor. Každého, kdo by dělal navazující práce, by to muselo praštit do očí. Je to určitě o 11cm?
  Každopádně než dělat nějaké předstěny, s čímž v koupelně souvisí i úpravy rozvodů vody a odpadů, příp. elektriky, omezení nosnosti apod., zkusil bych vymyslet položení dlažby tak, aby to na viditelných plochách +/- lícovalo a ty nepřesnosti aby vyšly na místa pod skříňkami a pračkou. Nebo položit nakoso, jak navrhuje obkladač. Ale se zdmi už bych asi nic nedělal.

 • Tak možná by stálo za to uvést z čeho máte ty příčky...

 • @lazuli  

  pokud je to porobeton zabrousit dorovnat. pokud cihla doházet.
  každopádně nezedníci to po... vždy se doměruje na úhlopříčně křížem místnosti.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat