"Nekvalitní" Rako. Prosím o názory

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, vybrali jsme si do koupelny, ostatne jako vice uzivatelek, co zde vidim, oblibeny obklad defile, ale narazim v diskuzi na jeho "nekvalitu", respektive jeho prohybani do luku, nekdo pise dosti vyrazne prohybani do luku. Pry sla firma rako s kvalitou dolu. Prosim o ostatni nazory. Mame tyden pred objdnanim.... Dekuji vsem.
Odpovědět
Profilova fotka
Záleží taky na tom, jakou koupíte jakost (kvalitu) a když bude nějaká levná někde v hobbymarketech (Obi, atd.) nemůžete čekat zázrak :-). My máme kalibrované dlaždice formátu 60x60 a jsou naprosto rovné, jedna jak druhá.
Odpovědět
Nemáme zadny problem,maximalni spokojenost
Odpovědět
Profilova fotka
Mate nekdo obklady RAKO - Delta??? Mame vybrano, ale kdyz to tady tak ctu, tak mam docela strach ;-(
Odpovědět
@veronikapulkertova Ahojky, máme Rako defilé a žádný problém, jsme neměli...
Odpovědět
Profilova fotka
Máte pravdu že RAKO měnilo kalibraci s formátu ,8 na ,5 ale je to docela dlouho a tato vada pokud prodejce věděl že je to určeno do jednoho prostoru do kombinace tak je to jeho chyba. Pokud informaci neměl tak je to složité jelikož pokud dodal každou barvu v jednom kalibru tak je to v pořádku.
Odpovědět
Profilova fotka
@svetkoupelny Opravuji formát se měnil z 0,5 na 0,8 a důvod byl aby se mohlo kombinovat i otočením dlaždice což formát 0,5 nedovoloval jelikož by nevycházeli spáry.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Ahojte, otvaram tuto temu..prosim, ako je rako na tom s kvalitou teraz? Dali sme si robit vizu rako base, tak ci potom do toho ist alebo hladat nieco ine? Dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@poisonblu mrkni na fotoblog @dija1, ti spokojení nebyli. My máme objednáno a sama jsem zvědavá na to, co přijde. Mluvila jsem i s bývalou kvalitářkou z Raka a ta mě sama od koupě odrazovala. Ani prodejce nebyl nadšený, že chceme zrovna Rako - řešili několik reklamací nejednotných odstínů. Ale přes to všechno jsme to zkusili - kvůli přijatelné ceně.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Také bych se ráda připojila k dotazu. Líbila by se nám dlažba Rako Faro do celého domu, ale nechci ji objednávat, aniž bych si přečetla názory lidí, kteří s ní mají zkušenosti. Děkuji.
Odpovědět
Nas obkladac nebyl spokojeny s profilaci zadni strany, ktera po lepidle rada klouze a spatne se vyrovnava. Meli jsme Paradyz a ten mel profilovani idealnejsi.
Odpovědět
@puhelin Díky za odpověď. Já jí chci na podlahu, ne jako obklad. Tam by zrovna tohle nemusel být problém, nebo ano?
Odpovědět
@renat_s Tak to netusim. Resili jsme to u obkladu. Obkladal u babicky zachod Rako obkladem a u nas Paradyz obkladem koupelnu.
Odpovědět
Článek se načítá
@renat_s Dobrý den, máme čerstvě položené Rako Faro v obyváku, kuchyni a jídelně a dobrý. Obkladač si na nic nestěžoval a pohledově taky dobrý...
Odpovědět
@frantisekpetru Díky za odpověď. Můžu se zeptat, jaký jste vybrali odstín?
Odpovědět
@renat_s Šedobílou, označení tuším DARSU719
Odpovědět
My máme v koupelně RAKO Tendence (obklady a mozaiku) a při obkládání si nikdo nestěžoval. Možná jsme narazili na dobrou šarži.
Odpovědět
Pridam taky nasi recenzi, cca pred 6 lety jsme delali koupelnu a dlazbu v predsini z Defile. Kvalita super. A tak jsme ted sli opet do Rako, ale tentokrat Boa a kvalita tragicka. Obklad je mekky, vydroluje se. Potisk nekvalitni. Dokonce spis nez sede pusobi do fialova. No za tu cenu fakt des...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Rako Fashion - třetina dlažby kazová. Příště radši Obi. Na obkladech byly zalakované kamínky, rohy a hrany bez glazury
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@aurinko
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Lasselsberger - Rako, série Trend - velké zklamání - viz video https://www.youtube.com/watch?v=mRxqw... Do našeho domku v Plzni jsme zvolili jakostní rektifikovanou dlažbu 45x45 cm ze série Trend v odstínu slonová kost a světle šedá - viz. odkaz https://www.rako.cz/cs/inspirace/podl... , a to na podlahu i obložení stěn v koupelně, předsíni, WC, TM a skladu. Výsledek je přímo tragický. Nyní už vím, že tuto dlažbu bych si nedal ani do garáže. Samozřejmě jsme podali reklamaci na kterou se dostavili zástupci z Raka. Dle hodnot, které naměřili na místě je vše v pořádku. Ale kritéria, která mají nastavená jsou však naprosto nelogická, protože hodnotí každou dlaždici samostatně. Takže máme položenou dlažbu s obrovskými přechody, protože jedna dlaždice je vypouklá a vedle ní je prohnutá dovnitř. Při chůzi o některé spáry zakopáváme a pohledově je toto velmi neestetické. Vlastní úsudek si můžete udělat sami z přiložených fotografií. Tímto sdělením bych chtěl upozornit budoucí klienty výše uvedené firmy, aby důsledně vybírali materiály do svých domovů. Osobně už bych se této firmě vyhnul velkým obloukem. Požádal jsem o redaktory ČT o reportáž do Černých ovcí.
Odpovědět
Profilova fotka
@soumarso Tak to je FAKT SÍLA tohle!! Hrozný! To bych se tedy také snažila jen tak nenechat! Držím palce!
Odpovědět
Nechápu proč jste to nereklamovali před instalací?
Odpovědět
Profilova fotka
@soumarso můžu se zeptat,kde jste to kupovali ? Vypadá to na 3jakost....
Odpovědět
Profilova fotka
To je teda šílenost. Za nás taky Rako velké zklamání. Velkoformát neumí, ale takovou hrůzu nemáme. My spíš řešili oštípané řezy dlaždic - z výroby. Určitě se nedat a nevzdat to. Škoda, že se problém neřešil ještě před samotnou pokládkou - obkladač si toho rozhodně všimnout měl.
Odpovědět
@mersy vše je ze SIKA
Odpovědět
@beruska80 To nešlo. Dům stavěl developer V Invest a my viděli obklady až při převzetí nemovitosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak rohle bych neprevzal a vosolil je pekne zostra... co ted s tim? :O ..... ja mam v Siku vybrany velkoformatovy obklady Danubio a dlazbu Rako (mam ted v byte a to samy do baraku)... kazdopadne tohle bych neprevzal a zodpovednou osobu poradne vosolil.... brrr
Odpovědět
Profilova fotka
@soumarso chápu, ale někdo přece musel stavbu dozorovat, ne? Ale jestli stavbyvedoucí byl stejně zodpovědný jako u nás, tak se ani nedivím. Každopádně obkladač byl slušný patlal, protože ten u toho byl jako první a řešit rozhodně měl. Jj, to jsou řemeslnící a jejich kvalitní práce. To, že je materiál - v tomto případě obklad - na houby, přece vidět musel. Nechápu, proč i tak začal obkládat. 😒
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Chtěl jsem kvalitní dlažbu, tak jsem koupil RAKO, říkal jsem si, že je to přeci staletá tradice naší země. Jaké bylo moje překvapení, že na krabici RAKO s dlažbou bylo napsáno MADE IN CHINA. Ano, už i Rako vyrábí v Číně. Byl jsem hluboce zklamán.
Odpovědět
podle mě jen tak nějaká firma nemůže jít s kvalitou dolů. Prostě se tam běžte optat a uvidíte.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?