Odvětrání WC do podkroví

Dobrý den, zajímalo by mě, zda někdo řešil odvětrání samostatného WC bez okna ventilátorem do neobývaného podkroví (úložný prostor). Nejde mi o vlhkost, ale o zápach. Střecha je samozřejmě odvětraná. Děkuji za názory
Odpovědět
@jarysz My jsme odvětrání vyvedli rovnou nad střechu trubkou/komínkem. Osobně bych se "smradu" v podkroví nebál.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@jarysz proc to nehodit rovnou az nad strechu?
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@mikiliki no ja nevim... kdyz uz stavet, tak poradne. A vyvadet odfuk z WC na pudu mi prijde az prehnane setreni. Naprosto chapu, ze stavba je vzdy o kompromisu mezi cenou a vysnenym barakem. Jasne, kdyby tim clovek usetril 40tis, tak to chapu a udelam to stejne. Ale kvuli 5tis si nechat vetrat WC na pudu....
Odpovědět
No muzu to vyvest ven samozrejme. Zajimala me ale moznost na pudu...
Odpovědět
@jarysz Zdar. Jistěže tak můžeš učinit, je-li půda větraná. Řešit ale odtah jakýkoliv na půdu, to by mě asi ani v největším draku nenapadlo. Buď přes zeď nebo komínkem. Ale teď ještě prakticky, jistě, nevím, jaká ta půda je, ale vyvedeš do ní smrad a vlhkost z hajzlu, a třeba za čas tam budeš chtít nějaký pokojík nebo co... A pak bys to musel řešit znovu...
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Střecha je hotová. Kdyby to nebylo od WC směrem ven 6 metrů, myšlenka vyvést na půdu by mě nenapadla :-) V podkroví není zamýšlen žádný pokoj, není tam okno a spodek je dostatečně prostorný.
Odpovědět
@jarysz Vyveďte to na půdu, vůbec bych to v tomhle případě neřešil ani se tím netrápil. Zpětnou klapku určitě dejte, taky jsme dali.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: máme přízemní dům se sedlovou střechou, vazníky, odvetrání kanalizace nad střechu, ale odtah WC, koupelna i digestoř končí na půdě. Nevím, co by člověk musel na wc vyrábět, aby to bylo na půdě nějak extra cítit. Velký prostor, a ještě provětrávaný, žádný problém. Ptal jsem se stavbyvedoucího na kondenzát, řekl, že odtah nesmí koukat nad izolaci stropu, pak je to v pořádku. Vlhkost z domu je vyfouknutá do vzduchu, tam sice zkondenzuje, ale rozpráší se po okolí a vyschne. A nikdy té vlhkosti není tolik aby to dělalo problém. Ani klapku tam nemáme, jen síťku proti hmyzu.
Odpovědět
Pro vás, kteří argumentujete tím, že to tak máte. Tak jen tvrdíte, že to tak máte a že to určitě není v souladu se schváleným projektem. A potvrzujete běžnou praxi svépomocných stavebníků typu brouka pytlíka škudlila práce všeho druhu, všechno vím a na všechno mám názor. Odvětrání kanalizačních plynů do půdního prostoru není možné podle daných norem a žádný projektant by to takto nemohl navrhnout. To není přece jen tak pro srandu králíkům, důvody a opodstatnění odvětrání do určité výšky nad rovinu střechy jsou. TEČKA. Pokud chce stavebník ušetřit pár korun, to už je na něm, ale musí doufat, že syn/dcera nebudou tajně chodit hulit na půdu:-) (berte to z rezervou).
Odpovědět
Článek se načítá
@panlorenc hele zase kdyz by syn / dcera chodili tajne na pudu hulit a meli tam vyvedeno odvetravani z WC, tak maji o zazitek navic. nejen, ze se zhuli, ale jeste i polechtaj cichove bunky neodolatelnym aroma z WC. no nekup to... dva v jednom! a jeste u toho usetrili za trubku nad strechu :-)
Odpovědět
@panlorenc Promiňte, ale ventilátor co odvětrává vzduch WC místnosti určitě není pro normám, máme dokonce v projektu (podle kterého se bude kolaudovat brzo), že si můžeme vybrat, jestli vyvedeme ventilátor na půdu nebo nad střechu. Další věc je odvětrání kanalizačního potrubí, jedna věc je, že u jednopodlažních staveb se leckdy nemusí dělat vůbec, nicméně u odvětrání kanalizace bych já osobně asi nad střechu vyváděl, ale určitě ne u ventilátorového průduchu, nebuďme zas hnidopiši. Ten vzduch z WC místnosti na půdě ničemu ale vůbec ničemu nevadí.
Odpovědět
Děkuji pánové za věcnou diskuzi. Ještě pro představu...celkový půdní prostor je více než 200m3 !
Odpovědět
@skunkos Jo tomu rozumím, já se bavil o kan.potrubí. Teď když už vím, že se mluví o větrání MÍSTNOSTI WC, tak si naopak myslím, že v novostavbě by měla být VŽDY snaha řešit větrání přirozeně oknem a ten kdo to tak nemá se jen nedostatečně snažil již při návrhu dispozice. Pro mě je "větrák" jen nouzový nezbytně nutný řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: kdyby se lidi naučili číst .......otázka byla o odvětrávání wc místnosti, nikoliv kanalizace. Kanalizace je jasná, ta musí ven. Ach jo.
Odpovědět
@slabici Nemáte náhodou nějaké foto, jak to máte ukončeno, že to nekouká nad izolaci stropu ? Nerad bych řešil kondenzát. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
zkusím to popsat: máme sdk strop, nad ním asi 40 cm vaty. Máme celkem 3x odvětrání, a sice digestoř, wc a koupelnu. Horní okraj trubky končí zároveň s izolací. Koupelnu jsem dodělával sám, a protože jsem měl trubku d. 50 cm a nechtělo se mi jí řezat, tak jsem jí doobložil vatou k tomu hornímu okraji. Prostě ta odvětrávací trubka nesmí přesahovat ven z izolace. Zkusím večer vyfotit.
Odpovědět
@slabici A kam jde vlhkost s koupelny a kuchyně?
Odpovědět
Profilova fotka
@jarysz horší kvalita, po tmě se fotky dělají špatně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@voky115 No na půdu ;-)
Odpovědět
@slabici Ahoj, proč musí byt kanalizace odvetrana az nad střechu?
Odpovědět
@slabici to je zajímavý řešení, asi to zatím také tak udělám, než vyřeším kondenzat. Potrubí máte klasické bílé pro vzduchotechniku?
Odpovědět
@slabici Díky, vyřeším to nejspíše stejně. Do hotové střechy se mi nechce vrtat, navíc bych musel řešit kondenzát, který nemám kam svést. 6m trasu tahat přes podkroví přes zeď také nechci+opět kondenzace. Myslím, že jedno odvětrání z WC nemůže půdě s 220m3 a odvětranou střechou ublížit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
ani nevím, jestli zrovna bílé, ale určitě plast. Odvětrání nad střechu z kanalizace firma udělala z plastového husího krku, ale bohužel na to napojila kovovou flexi trubku a ta se fest rosila a já na to bohužel přišel až po první zimě, protože parozábrana nepustila vodu do sdk, takže nic nebylo vidět, až když praskl strop.takže jsem celé vedení až ke střeše pořádně obalil izolací, vypadá to že dobrý. Ten plast je ohledně kondenzace o něco lepší než kov. Myslím, že z wc tolik vlhkosti nepůjde, aby to dělalo problémy. Proud vzduchu to rozpráší po okolí a zase to vyschne. Maximálně bych udělal to, že bych dal kolem igelit aby to nešlo na vatu, ale jak říkám, té vlhkosti tolik nebude. Jinak tohle řešení jsem taky neznal, až stavbyvedoucí vysvětlil. Tak snad vám to pomůže.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
.
Odpovědět
Jednoznačně až na střechu systemovym kominkem.Bylo nám řečeno že ten smrad a to vše nám půjde na půdu a může být vetrana jak chce.Kominek od tondachu 2500 a borci to tam dali hned.Trubku jsme dali místo 100 70ku, zasekali normálně do zdi, protáhli prkennym zaklopem a tento prostup jen obalim vatou...na půdě se pleskne husi krk...a čágo bélo.Nechápu slovo kondenzace u odvetrani wc...Jestli tam vůbec kondenzace vznikne tak mi určitě díky ní nespadne strop.A to máme i okno 1,50 v koupelce a ještě i otvor pro ventilatorek.A zima z půdy a nebo zvenčí přes záchod dovnitř? Noo tak to bych fakt strach neměl....Do půdy nám to chtěla vyvést firma.Jednoznačně jsme odmítli a to jak projektant tak i dozor
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?