Okno v koupelně

Prosím o radu i popř. foto. Máme v koupelně okno a pod ním vanu, velikost 2,5 x 2,25. Bude tam i sprchový kout. Má někdo pod oknem vanu a jak je spokojeni? Děkuji Petra
Odpovědět
@peti76 ahoj, mame pod oknem vanu a nemame s tim zadny problem. Akorat teda mame to okno nizsi. fotky mam v galerii, ikdyz moc videt to tam nejde..
Odpovědět
Profilova fotka
a v čem přesně by měl bejt problém? s velikostí, otevíráním, průhledností? http://www.modrastrecha.cz/blog/xhex/...
Odpovědět
Mame taky okno nad vanou vys usazene a zadny problem, jsme spokojeni, pres den je prisun denniho svetla a pripadne se jim da i vyvetrat. Za me plus.
Odpovědět
@xhex s otevíráním.Musí se přes vanu. Aby to nebylo moc hluboko.
Odpovědět
@peti76 zalezi jak vysoko ho das a jak jsi vysoka... my mame oba pres 172-175 cm a nemame s tim problem. Ale nekdo o 10cm mensi by problem mel, mame to dost vysoko.
Odpovědět
@mirekb Tak jsme stejně vysoký. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Také máme a jediný problém byl na konci těhotenství, to jsem si vždy musela nakročit do vany.. Ale běžně úplně v pohodě...
Odpovědět
@kuldacz Děkuji ,moc pěkná koupelna.
Odpovědět
Já vím, že se neustále opakuji, ale vana pod oknem být nemá. U okna je chladnější mikroklima, ve kterém i více kondenzují páry (z vany). Optimální je mít pod oknem otopný žebřík.
Odpovědět
Máme nad vanou po celé délce. Máme rekuperaci, takže ho neotevíráme. Vlastně za ten rok, co tady bydlíme nebylo otevřeno ještě ani jednou. Jinak umývání - stoj na vaně. :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 měsících
Profilova fotka
Obnovuji diskuzi. Okno v koupelně máme také - podlouhlé, pouze na výklop (asi jako uživatelka: zuzalinkak). Bohužel jsme úplně nedomysleli, protože je pomorně vysoko, pod ním vana = čímž je horší přístup na otevírání (rekuperaci nemáme) a mytí. Ale i tak vnímám možnost okna v koupelně jako plus - nejen kvůli světlu a větrání. Takže pokud se dobře zvolí rozměr, umístění a otevírání je to super. 🙂
Odpovědět
@beruska80 Dobrý den, právě to řešíme v projektu, máme naprojektovaná okna docela vysoko a vzhledem k tomu, že jsem malá se obávám, abych tam dosáhla. Přemýšlíme nad klikou na boku ale vzhledem k velikosti okna, nevím jak to bude realizovatelné. Máme navržen stavební otvor 1500x900 ... jak to máte vy a jak vysoko od podlahy? díky
Odpovědět
Článek se načítá
@m_vasickova Jsem také menší a proto jsme okno v koupelně dávali níž, abych ho mohla otevírat. To si jednoduše změříte, kam dosáhnete... Z venku to není v rovině s vchodovými dveřmi, jak se to teď obvykle kvůli designu dělá. Jinak se poptejte u vašeho výrobce oken, od jakého rozměru mohou vyrobit klasické otevírání na boku (záleží asi hlavně na váze křídla, aby ho panty unesly). Ventilačka je na pořádné vyvětrání koupelny málo 😞.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?