Topný žebřík v koupelně

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, v koupelně budeme mít topný žebřík, s tím že jsme byli přesvedčení, že ho chceme elektricky ač budemem mít teplovodní podlahovku(plyn). Dneska nám náš podlahař říkal, že mu příjde škoda neudělat žebřík kombinovany. Já jsme ale četla, že žebřík napojený na podlahovku nemá takovou učinnost. Proto jsem také postrádala smysl napojit ho na podlahovku. Chci to mít na sušení ručníku a popřípadě když příjdou děti domu promočené nebo bude třeba něco usušit rychleji :) Děkuji
Odpovědět
1
2
@petr13 Nevím jak u Vás, ale většinou se žebřík používá jen na sušení. Proto ta 1h denně. Jinak máte pravdu, že jsem se uklikl v desetinné čárce. I tak je to cca 45Kč/měsíc
Odpovědět
Profilova fotka
topič: nevím, jestli uzavírání žebříku je nutné jen při zapnuté podlahovce, my běžně když topíme jen žebříkem a podlahovka nejede (jaro, podzim) tak žebřík nezavíráme a teplá voda ze žebříku do podlahy nejde. Odzkoušeno.
Odpovědět
@slabici pokud neběží oběhové čerpadlo, tak samozřejmě máte pravdu
Odpovědět
My máme v bytě žebřík 600w a pouštím ho na sušení ručníků po sprše na půl hodiny. 0,6kwh*0,5h*5kč/h = 1,5kč/den
Odpovědět
Profilova fotka
@honzik75 My tam vlastně ani zásuvku nemáme, kabel z žebříku vede do zdi, kde je připojený na kabel z rozvaděče. Žebřík se dá samozřejmě pustit i mimo stanovený interval samostatným spínačem.
Odpovědět
Také máme žebřík v koupelně napojený na okruh podlahovky a také s patronou do zásuvky. Ze začátku jsem zkoušel jej mít otevřeným kohoutem nahřívaný z podlahovky, ale teplota 26st.C. na žebříku je jako když to vůbec nehřeje... Tak jsem ventil na žebříku zavřel a již dlouho spouštím žebřík na cca 2 hod. denně odpoledne a je to mnohem lepší. Žebřík se rozpálí a prostě hřeje.. ne jako to vlažné cosi co má 26 st.C... 🙂. Zkoušel jsem i měřákem změřit spotřebu žebříku a za ten čas měření to byly halířové položky, takže nic, co za měsíc používání 2 hod. denně poznám na ročním vyúčtování ČEZu 😉
Odpovědět
@honzik75 To bych si nedovolil tvrdit, že nevíte co děláte. Evidentně to máte nastavené přesně tak jak vám to vyhovuje. Ale zajímalo by mě, jak víte že máte lepší spotřebu při použití topného žebříku, než při použití podlahovky? Z vlastní zkušenosti mi přijde subjektivně komfortnější místnost, kde je teplá podlaha, než místnost, kde je o 5 stupňů více, ale podlaha studená. Tedy pokud jsem naboso, pokud v pantoflích tak samozřejmě ta teplejší místnost je komfortnější. Co jsem chtěl ale hlavně poukázat je to, že je rozdíl, zda se použije koupelna 2x denně a pravidelně. Anebo je člověk celý den doma a používá koupelnu neustále.
Odpovědět
@sasynkamil tak mít vysokou teplotu v koupelně celý den, i když jsme doma, neznáme a ani nevyžadujeme. Nikdy jsme to nepotřebovali. Kabely máme zality v anhydritu a je tam obrovská akumulace a dost malá dynamika. Spíše bych bral do koupelny kabely pod dlažbou, pro příště. Koupelnu potřebujeme celodenně temperovat a na ráno a na večer si to "vyhnat" o pár stupňů víc. A je to dost časově a energeticky náročné, přes tu hmotu podlahy. Navíc radiátor má výraznou sálavou složku. Nic víc v tom není.
Odpovědět
@honzik75 PT předává teplo skoro jen sáláním. Žebřík část tepla žene nahoru.
Odpovědět
@wpavel asi nemáme úplně vhodné PT do koupelny. V aktuálním počasí mi čidla v podlaze, v domě, hlásí jen o malinko vyšší teplotu podlahy, než je požadovaná prostoru. Když jsem na jaře zprovoznil možnost ukládání přebytků výroby z FVE do PT v koupelně, tak podlaha výrazně teplá byla při cca 33°C na čidle v podlaze. Přiznám se, že jsem srab a ještě jsem doposud neměl odvahu změřit spotřebu elektřiny, když bych se o totéž pokusil 2 x denně ze sítě, tj. vyhnat teplotu z 23 na 33, nebo dokonce topit třeba na 30 celý den. Proto jsem psal, že bych bral raději kabely hned pod dlažbou. Náhradní řešení, a kupodivu komfortní a účinné, je ten žebřík.
Odpovědět
@honzik75 Čím potřebujete nižší teplotu podlahy pro vytopení domu-dosažení požadované teploty, tím máte kvalitnější izolaci domu. V začátcích PT to považovali lidé neznalí jako nefunkční věc protože podlaha nebyla teplá jako radiátor a kritizovali to tak slovy, ta podlaha netopí.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?