Vinyl do koupelny + co k němu na zdi?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, plánujeme v koupelně vinylovou podlahu imitaci dřeva, co k němu na zdi? Připadá nám blbost obkládat celou koupelnu dlažbou. Máte někdo doma vinyl, příp. místo dlažby vymalováno nějakou odolnou barvou? Jaké s tím máte zkušenosti např. u umyvadla? Není na tom všechno vidět. Nechceme pořád lítat s hadrem :)
Odpovědět
1
2
@mmmk Moc pěkné. Kde jste prosím kupovali obklady? Mám vyhlídnuté prakticky totožné..
Odpovědět
@vineta V Nemecku.
Odpovědět
@mmmk Aha, tak to nám neklapne 😉Díky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Zdravím všechny, ráda bych tu rozjela opět debatu na téma "vinyl v koupelně - podlaha" :-) Chystáme se stavět a z pěti architektů a projektantů se nad tím zatím pozastavil jenom jeden a to hodně konzervativní paní, která by mi nejradši nacpala bojler do každé místnosti s kohoutkem a upřímně ve mě nebudí důvěru... Není hlavně nad rady lidí, kteří s tím mají zkušenosti a to je dle mého k nezaplacení :-) Stěrka mi přijde drahá sranda a na podlahu bych ji asi uplně nedávala... Na stěny do sprchy a u vany jí chápu víc... :-) Líbi se mi taky dost kamenný koberec, který se do koupelen dnes už dává taky poměrně běžně... Jím by se mi právě líbil udělat sprcháč, zeď kolem vany, na podlahu vinyl a ostatní zdivo normálně voděodolným nátěrem... V koupelnách bude podlahové topení jako v celém domě a navíc žebřík a samo i okno, takže odvětrávání bude dostatečné... Rádi bychom si nechali poradit od lidí co s tím mají zkušenost a budu ráda i za každé foto :-) :-) Děkuji ještě jednou moc všem :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@mmmk @hhranolka holky, koukám tady po diskuzích o vinylu v koupelně a vidím, že nějakou chvilku už máte...jaké jsou dlouhodobé zkušenosti s údržbou, kdybyste mi předaly zkušenost, jak vypadá vinyl v koupelně po letech, případně jak dlouho máte a jestli klik nebo lepený, budu moc ráda, díky!
Odpovědět
@sviva Ahoj, mame klik, nelepeny. Mame ho necelych 6 let, nejen teda v koupelnach (kuchyn, spajz, vchod, satna, pradelna) a stale spokojenost a problem zadny. Dokonce nam preteklo cerpadlo v pradelne, kdyz jsme nebyli dlouho doma a voda na tom uschnula a nic se nestalo. Nic nenasava, nekrouti se, nezveda, nemeni barvu, podlahovka pres nej funguje taky vyborne. Mame tri male deti, takze zatez vodou v koupelne celkem pravidelne je. Klidne se ptej, nevim, co bych k tomu jeste rekla
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk děkuju, šest let a tři děti je velice slušná reference 😁👍 chtěla bych ho, že je příjemně měkký a teplý, a líbí se mi všude stejná podlaha. Plus by mi to vyřešilo neschopnost vybrat si dlažbu 🤣 Trochu otázce podlahy v koupelně bojuju i s vlastním manželem. Ten z toho má obavy. Nebyla byste, prosím, ochotná poslat mi nějaké koypelnovo podlahové fotky. Ještě v tom řeším dilema sprchového koutu. Nechceme vaničku, takže dlažba s odtokovym zlabem... a někde se bude muset potkat dlažba s vinylem. Nemáte s tímto napojením zkušenost?
Odpovědět
@sviva díky :-D Do sprchy bych ten vinyl nedávala. On není úplně hladký, to se bojím, že by tam ulpíval vodní kámen. My to ani mít nesměli. Jsme v zemětřesné zóně a statik takové ztenčení desky nechtěl. Jsem si vymrčela aspoň teda shoz na prádlo :-D Fotka našeho sprchového koutu. Za podlaha není tak tmavá, ale prší a není moc světlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk Ahoj, jakou máte, prosím, značku vinylu? Děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk jasně, do sprchace v úvahu nepřipadá.... Tam je daná buď dlažba nebo vanička, nebo nevím... Radši bych dlažbu než vaničku, ale nevím, jak by se napojovala... Asi by tam musel být vyzdeny nějaký sokl... No z koupelny mě asi picne 🤣 každopádně děkuju za fotku a referenci
Odpovědět
@annakar hm, musím se zeptat muže. Objednávali jsme to do Hornbachu, ale značku už nevím :-N @sviva však vanička tam jde i bez soklu. Ta naše má 2cm okraj a jsem za to vážně ráda. My teda nemáme sklo (mám k tomu tisíc důvodů) a voda pak není úplně všude. Při víc lidech v koupelně je fajn, když to všude neplave :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sviva ahoj, máme už 8 let a bez problemu, klidne bych s ho dala znova a mame klasicky lepeny. co ale nedoporucuju je sprchovy box :) ... ten je na odpis
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hhranolka ahoj a díky za reakci...sprchovým boxem myslíš vinyl na podlaze tam?
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk já bych asi o nějaký výškový rozestup mezi sprchovým koutem stála kvůli vodě, jinak si to nedovedu představit. Prosím vás, ještě, ...tisíc důvodů proti sklu...nahoďte mi je....abych nějaký podstatný neopomněla a pak na sebe nebyla naštvaná :D
Odpovědět
@sviva důvod proti u nás byl hlavně ten, že na to otvírání by nebylo dost místa. Ani dovnitř, ani ven :-D I tak jako vizuálně by to tu koupelnu zmenšilo. V neposlední řadě jsem trochu ujetá do látek a ráda obměňuju, takže ten závěs mám jako součást doplňků. Máme jich asi pět :-N A taky nemám ty skla ráda kvůli kapkám a ... Ceně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sviva ne...vinyl do sprchace samozrejme nemuze - sprchovy box je sprchac v celku - vanicka, zada, boky...
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka díky, já si říkala, že vinyl do sprcháče by testoval jen blázen :D a proč je box na odpis? máme v bytě u vany jen zástěnu a v kombinaci s brutálně tvrdou vodou je na něj fakt zábavný pohled. to je jeden z důvodů, proč teď chci ve sprcháči minimum přechodů, záhybů, plastů, kovů, gum...
Odpovědět
Profilova fotka
@mmmk tak to pak chápu, mě trápí ty kapky a cena, s ostatním problém nemáme. co se kapek týká tak si ale proti stávající situaci o mnoho polepšíme a sklo by mělo být jen jeden nečlenitý obdélní tak snad stěrkou ta průběžná údržba nebude tak hrozná. ségra to tak mají a docela mi to vyhovuje. možná mám i nějakou zvláštní zálibu v tom stírání skla stěrkou :D možná i úchylku. těším se i na stěrku a okna :D a tu na textil taky chápu...závěsy budou v druhé koupelně. máte nějaký typ kam pro hotové nebo i jen pro látky na šití?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@sviva dobrý den,chci se zeptat,máte jíž vinyl vybraný?pro jaký jste se nakonec rozhodli?my ho budeme dávat také do koupelny,na zem quick step click,kolem vany i jako obložení vany a na zeď,kde bude umyvadlová skříňka quick step lepený.zbytek zdí omyvatelná barva.chystáme se ho objednat.chceme ho dávat i do zbytku domu na stávající dlažbu(máme podlahové topení + krbová kamna).
Odpovědět
Profilova fotka
@martasl stavba jde čím dál pomaleji takže tak daleko ještě nejsme. výběr konkrétního vinylu jsem začali řešit až teď. nedostali jsme se zatím dál než že padlo rozhodnutí pro vinyl včetně koupelny. nám by se víc líbí click, ale kamarád z oboru doporučuje spíš lepený, tak nevíme. tenhle týden chceme něco obrazit osobně tak snad se dozvíme víc
Odpovědět
@sviva tak jsem moc zvědavá,co nakonec vyberete a na fotky realizace 🙂...já doufám,že do konce roku taky už objednáme,už mám vybráno-jen objednat...u nás se to taky neskutečně vleče 😞
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@mmmk Mohu poprosit o foto? Taky chci vinyl, a obklady jen ve sprcháči. Děkuji
Odpovědět
@stody555 Moje fotka je tady o par prispevku vys a na minule strance.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, pokročil tu prosím někdo s výběrem a s realizací vinylu v koupelně? Jak jste vyřešili podlahu ve sprše? Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s lepením vinylu na dlažbu. Chceme rekonstruovat koupelnu na bytě, ale vzhledem k tomu, že jádro je udělané ze sadrokartonu, nechceme sundávat stávající kachličky, abychom nezničili sádrokarton. Napadlo mě, že bychom mohli vynil nalepit právě i na stěny přímo na kachličky. Nemá někdo, prosím, zkušenost? Hlavně, mi jde o to, jestli se nebude vinyl odlepovat z těch obkladů ve vlhku. Za případné reakce a rady děkuji 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?