Vlhnoucí spáry mezi dlažbou

Dobrý den, Rád bych poprosil o názory a nápady, protože mě už došly. Koupili jsme novostavbu starou 2 roky. Nikdo tu nebydlel, ale majitel tu během zim normálně topil, aby dům nezvlhnul. Po pár týdnech nám začaly vlhnout některé spáry uprostřed podlahy koupelny a začal se na nich dělat bílý nakysle vonící prášek. Včera jsem si všiml, že se na druhé straně koupelny začaly objevovat další, a když jsem oddělal trochu silikonu mezi stěnou a podlahou v daných místech, bylo vidět, že je za ním mokro. Nějaké nápady, jak zjistit , co by to mohlo působit? Je tu podlahové topení, ale nezdá se, že bychom ztráceli tlak a fleky jsou navíc na minimálně dvou různých místech. Kdyby někde kondenzovala voda, je mi divné, že by to bylo uprostřed koupelny na podlaze a jen ve spárách. Taky vím o tom, že nám netěsní dveře od sprchy a mezi nimi a stěnou leccos poteče, to ale teoreticky vysvětlí zase jen vlhkost podél stěny, ne uprostřed koupelny. No a pak už nevím, každopádně se mi vůbec nechce do rozkopávání dlažby v novém domě, pokud by to bylo zbytečné. Předem moc děkuji za jakékoli postřehy!
Odpovědět
@janberan Problémy se sprchovým koutem nebo vaničkou?
Odpovědět
@bayt to je taky moje podezření, ale je divné, že spáry kolem jsou suché a vlhnou až ty další. 🤔
Odpovědět
@janberan Ta voda kolikrát úplně vtipně prosakuje někde jinde, protože třeba "steče" pod kachličkama, nebo jsou tam třeba malé dutinky bez lepidla atp.
Odpovědět
Kudy vede odpad od toho kanálku ve sprcháči? Taky bych to viděl na nějakou zradu okolo toho. Jestli se máte kde sprchovat, asi bych zkusil jej nepoužívat jestli se to ztratí,aspoň trochu?
Odpovědět
@janberan No bohužel máme vlastní špatnou zkušenost s protejkáním walk in sprcháče. Ale i vaničky bývají rizikové, okolo odpadu. Navíc na hydroizolaci řemeslníci často hodně kašlou. Ten náš ji udělal vysloveně symbolicky. Přitom se správně mají dávat tři vrstvy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, máme stejný problém, přišel jste prosím na to čím to je? Děkuji
Odpovědět
@danielq4 k čemu Vám bude informace, že to byl problém třeba v odpadech. Já více možností. Může zatékat voda ze sprcháče, problém s odpady nebo problém s rozvody vody.
Odpovědět
@danielq4 u nas to byla spatna sparovacka ve sprchaci-mikrotrhlinky. Casem teda byly vetsi, ale na prvni pohled nic hrozneho. Tim protekala voda po hydroizolaci. Ale u kazdeho to muze byt neco jineho...
Odpovědět
Profilova fotka
@janberan už jste přišel na to čím to je? Mám nejspíše stejný problém. Děkuji za info
Odpovědět
@danielq4 a @tom_kecr Zdá se, že problém byl opravdu v netěsnícím sprchovém koutu. Máme walk-in, takže voda zatíkala skrze pár míst, kde netěsnil silikon v rozích a hlavně v místě přichycení sprchové stěny ke zdi. Zadělal jsem to transparentním T-Rexem a teď po roce obnovil tmelem na akvária a bazény, protože mi spoje začaly vlivem asi občas železité vody nepěkně žloutnout.
Odpovědět
Tak u nás špatný odpad. Cely se protáčel a pod sprcháčem máme dlažbu, takže se voda dostala pod ní a tekla různě kam se dostala .
Odpovědět
podle mě vám to někdo nezatavil.
Odpovědět
Článek se načítá
zkuste nějakého odborníka, tohle by se podle mě dít nemělo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?