Bílá kuchyň?

Zdravím, finišujeme se stavbou domu a teď plánujeme kuchyň. S truhlářem jsme vše probrali a udělal nám návrh se kterým jsem spokojená. Máme v plánu bílou kuchyň a pracovní desku (plus plochu vzadu za pracovní deskou) v dubu. Okolí mě však odrazuje že kuchyň bude hned špinavá a bude se špatně udržovat, zvláště pokud bude bez ruček na skříni. A ještě prý není dobré aby kuchyň byla celá bílá, vypadá to sterilně. Dále nám doporučil abychom dveře a podlahy také ladili (tzn. do dubu) Tady mi to ostatní také rozmlouvají,(mluvila jsem s jiným truhlářem, říkal že jsme jedni z mála kdo to takhle chce) že pracovní deska má být jiná než podlaha, prý bude splývat, to samé u dveří. Kuchyň budeme mít spojenou s obývákem. Vím, že rozhodnutí záleží na mě, ale chtěla jsem se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti?
Odpovědět
Mam bilou kuchyn v lakovanem pololesku, k ni masivni dubovou desku (olejovanou) a vinyl v dekoru prirodniho dubu. Dvere take v dekoru prirodniho dubu. Je to nadherne, svezi. Sterilne na me spis pusobi studene dekory, tohle je krasne hrejive, svetle. I po 6 letech jsem moc spokojena, neokoukala se mi. Dobre se udrzuje.
Odpovědět
@judiis hezky den,my mame bilou matnou bez uchytek, sedou desku a zada ve sterce, dubovou masivni podlahu a dvere v dubove dyze. Vypada to hezky, nadcasove a vzdusne.
Odpovědět
Mame kombinaci bily mat a dub prac deska, zada, podlaha, okna a sterilni mi to neprijde🙂
Odpovědět
Bydlím v pronájmu, takže dveře zůstaly původní, něco jako dub Sonoma, a lino také. Tipuji nějaký ořech možná? Jídelní stůl a židle jsou provizorní. Mám bílou (vysoký lest)/dub (už nevím jaký). 😅 Na údržbu mi připadá úplně stejná jako předchozí Olše/Vanilka. Líbí se mi hlavně díky korpusům v dekoru dřeva.
Odpovědět
Mě přijde, že ty řeči o údržbě mají jen lidi, kteří sami bílou kuchyni nikdy neměli. My měli bílou kuchyni v lesku, lakovanou a byla to nejlepší kuchyně na údržbu, co jsem měla. Neměnila bych. Sterilní to určitě nebylo a z celého bytu se každému nejvíce líbila právě kuchyně.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych taky svoji bílou kuchyň neměnila 🙂 jediné co bych vyměnila je mat za lesk
Odpovědět
Před pár lety byla bílá kuchyň možná hit, já jsem ji ale nikdy na chuť nepřišla. Já mám linku ze světleho dřeva, antracit desku a černé spotřebiče a neměnila bych. Ale to je právě o tom, že každému se líbí něco jiného.
Odpovědět
@judiis nenechte si radit blbosti a dejte si co se Vám líbí. Inspirace je všude spousta. Taky mám bílou kuchyň v lesku a je nádherná a rozhodne ne sterilní. Na údržbu je neskutečná, jen přetřu vileda hadříkem. Deska je jako betonová. Předtím jsem měla světlé dřevo a ta údržba byla daleko daleko horší. Podlahu bych volila dřevěnou, ale dveře ve stejném odstínu opravdu ne, spíš bílé. Truhlář vám podle mě radí dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame bilou matnou kuchyn s dubem a spokojenost... je to vzdusny... na udrzbu super a libi se nam to 😉 jestli se vam libi bila kuchyn, kupte si bilou kuchyn a je to 🙂)
Odpovědět
Tak my sme dali biely lesk ,pr.doska dub Halifax,zástena sklo(...odtien neviem),podlaha Haro Sand Eiche,dvere Dub strieborný,madlá (...v Decodome ich má kuch.linka Thalia)a sú BOMBOVÉ!!!Na bielom lesku tie čmúhance,a ťapky vydieť ,,s tĕží!!) Jedine kde je vidno pracky je voľne stojaca chladnifka,niklová,to je fakt katastrofa!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, máme v novém domě bílou lesk s dubem a jsem spokojená. lesk se krásně setře a je uklizeno. Dřívě jsme měli mat a to se špinilo teda mnohem víc i horší na uklid. Za mě lesk 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek ty piva tam 😄 😄 😄
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@luminel Můžu se zeptat od jaké firmy kuchyni máte?
Odpovědět
Mám víc bytů a v každém trochu jinou kuchyni, takže můžu trochu porovnávat. Pokud je to v kombinaci s deskou v dřevěném dekoru, tak to určitě nepůsobí sterilně. Ale v jednom bytě jsem dělal bílou s deskou v imitaci černého kamene, a to už trochu sterilně působí. Bílá je dobrá volba hlavně proto, že odráží hodně světla. Nynější móda šedých kuchyní je podle mě nesmyslná, protože vytváří pocit tmy a musí se tam hrozně moc svítit. Navíc tu šedou nebo nějaké nesmyslné barevné odstíny nepůjde sladit s žádným nábytkem. Bílá se vždycky dělala a dělat bude. Osobně preferuji spíš matnou, protože se nepoškrábe a nedělá prasátka do očí, navíc je i trochu levnější.
Odpovědět
Za nás taky. Máme bílý lesk a na části vrchních skříněk dub Hamilton. Pracovní deska Jura antracitová a super.
Odpovědět
Profilova fotka
@luminel moc hezká kuchyně…😊 Prosím,mohla bys mi napsat typ trouby a zda jsi s ní spokojená??Z této modelové řady si vybírám..děkuji
Odpovědět
@gigi2 trouba Bosch HBA534ES0 - spokojena nejsem. Vybrala jsem levnejsi ale uz bych to neudelala. Divne huci na horkovzduch a pojezd pusobi hrozne levne a nedrzi ve vysunute poloze. Predtim jsme meli jinou od Boshe a byla mnohem lepsi. Takze toto je jedine zklamani🙂
Odpovědět
Někdo má rád kontrasty,jiný chce,aby to splývalo...za mě ...mám spíš ráda,když to působí jako celek.. máme mat vanilku, bílé jsou jen dveře, židle, spotřebiče...když se bojíte úplně bílé linky. .
Odpovědět
Profilova fotka
@luminel moc děkuji za info…já měla vybranou jednu troubu z této modelové řady a teď v týdnu jsem ji náhodou viděla na prodejně a zarazilo mě právě,jak uvnitř byla levně zpracovaná,vše tam vypadalo tak fôrově,přitom trouba za 18tisíc🙈🙄 Tak teď zvažuju,zda nevzít nějakej základní model v té ještě vyšší řadě,tam jsou zase horší recenze na ovládání a i čištění horší…
Odpovědět
@luminel dobry den, to mate prosim dub hickory? 🙂
Odpovědět
Máme matnou bílou kuchyň a dubovou pracovní desku. Místnost není nijak extrémně prosklená a zároveň kuchyň s obývakem ma jen 30m2. Chtěla jsem proto aby kuchyň byla světlá, aby to nepůsobilo stísněně. Údržba super, nevidím rozdíl. Každý flek se musí utřít bez ohledu na to, na jak barevných dvířkách je. Co doporučuji zkontrolovat, jestli na dvířkách zůstávají stopy po dotyku rukou. Kamarádka má totiž bílou kuchyň v lesku a i když má uklizeno, pořád je vidět stopy po rukouch. Lesk mi přijde takový chladnější, proto jsme volili mat. Ale tak či tak nenechte si do toho mluvit, budete tam bydlet vy a ne někdo jiný. A tady se určitě najde několik alb, kde jsou fotky, na kterých je vidět, jak pak celý prostor vypadá.
Odpovědět
@ana568 ano hickory, egger 3730
Odpovědět
Profilova fotka
Prvni kuchyň jsem mela bílý lesk a desku bělený dub. Teď mám šedý mat a desku zlatý dub. Na úklid a šmouhy skoro stejně, jen na bílé to bylo o maličkato méně vidět. Takže jděte tou cestou, co je van příjemnější na oko, údržba je fuk 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?