Bílá kuchyně dvířka - foliovaná nebo lakovaná?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Potrebuji radu,chceme bilou kuchyn, je lepsi dvirka foliovana nebo lakovana co se tyce udrzby/ceny/zivotnosti. Diky za nazor a za zkusenost. ;-)
Odpovědět
1
2
j
Odpovědět
@verunky jinak, nobilii ma kolegyne a je nadherna. zavist :-N
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@verunky dobrý den, vypadá že se vyznáte 😉 Chtěla bych se zeptat, zda má smysl lakovat dvířka/kuchyň i z vnitřní strany, nebo tam postačí z hlediska zivotnosti i lamino (i cena hraje roli). Včera jsme měli doma truhláře, který doporučoval použít lamino i na boční strany kuchyně, že mu lak přijde zbytečný a taky, že se složitěji (tak mi to vyznělo) dělá - možnost buď přidat lamino desku na boční stranu a dvířka (linka by jednou stranou byla u zdi, druhou otevřená do prostoru, proto uvažuji i zde o laku), která se nalakuje, ale tím se vytvoří z čelního pohledu jak kdyby lišta/další hrana a to se mi nelíbí, nebo dvířka do strany prodloužit a za ně na boční stranu nějak v pantech připevnit lakovanou desku (moc jsem to nepochopila). Je to opravdu tak složité? Myslela jsem, že se korpusy prostě v lakovně nalakují... Děkuji předem za případné postřehy.
Odpovědět
Profilova fotka
@betelges vetsinou se to dela tak ze korpus jako takovy je z lamina - u pohledovych boku se dava buď leskle lamino (pokud je lak leskly) a nebo se lakujou (přímo ta konstrukce korpusu - uz pri vyrobe se s tim musi pocitat) / nebo pridavaji lakovane boky - bok se přišroubuje na korpus, a jeho hloubka je zaroven s dvirky... snad je to k pochopeni... kdyztak mi napis do zpravy
Odpovědět
@verunky hele, a je u kuchyně barvy ČERNÉ taky lepší lakovaná dvířka než lamino ? Lamino se totiž vyrábí v té anti-prstu-otiskové úpravě, kdežto černý matný lak je prostě obyč lak... i v tomto případě je lak lepší? Jako nejsem pedant na pořádek... ale neviděla jsem to nikdy v praxi v reálu, takže nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady ted už jsem videla lamino material (v cerne) kde bych se vubec nezdrahala dat lamino :-)
Odpovědět
@verunky a můžu se zeptat jaký? mě znervoznují ty "drážky". jinak u lamina bychom si vybrali to s anti otiskovým povrchem. Ale jak je na tom s kvalitou odchlípávání, to netuším...
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady https://www.facebook.com/watch/?v=235... u vyrobce Nobilia jsem si 100% jista kvalitou
Odpovědět
@verunky stolár mi hovoril, že dvierka budú mať 3vrstvý lak (autolak). Nebude to málo a nekvalitné?
Odpovědět
Profilova fotka
@sandra068 3 vrstvy je málo ... děla se tam 6 vrstev
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?