Bílá linka v lesku: překonaný módní trend nebo stálice

Ráda bych rozpoutala diskusi na téma bílé kuchyně v lesku. Můj záměr je bílá kuchyně v kombinaci s deskou v dřevodekoru. Původně jsem si myslela, že linku budeme mít matnou (je to nějaký lak, který si truhlář nechává dělat na SK), ale nyní přemýšlím nad leskem. Myslela jsem si totiž, že mat k dekoru dubu bude přirozenější, ale při porovnání na živo je mat vedle lesku zkrátka příliš obyčejný. Truhlář říká, že lesk vypadá luxusněji. Já si jen říkám, jestli to není překonaný módní trend, kuchyni nedělám na pár let. Ráda bych něco trochu nadčasového a přitom ne úplně obyčejného. 🙂
Odpovědět
@jane_n nevim jestli je to jeste in nebo uz ne a je mi to vlastne jedno ☺ mam bily lesk a desku a zada v prirodnim drevodekoru a max.spokojenost...udrzba super I kdyz mam male deti, staci prejet dvirka necim jako okena a ok, znami co maji mat jsou rozcarovani.z toho ze je to porad smouhaty...
Odpovědět
Pro mě je bila linka s drevodekorem už nudná. Sice je stále hezká, ale když jsem ji videla před 12ti lety, tak jsem si z ni sedla na zadek. Teď je to pro mě už okoukana. A je jedno, zda lesk či mat.
Odpovědět
Taky mám lesk a můžu doporučit, překonaný trend to určitě není a i kdyby mě se líbí. Kamarádka má bílou kuchyň v lesku 20 let a pořad je krásná. Ta bílá je podle mě nadčasová😉
Odpovědět
Bílá vždy byla a bude nadčasová, hodí se ke všemu. Nebála bych se do ní jít znovu.
Odpovědět
Podle me to neni zadny ujety trend (typu rezava kuchyne), takze na tom nema moc co vyjit z mody. Bila je proste bila, neutralni. Lesk/mat je asi osobni preference. Ja nemam leskle veci rada, pusobi na me naopak spis neprirozene a nekdy i lacine. Mame matnou s drobnou strukturou a opravdu na tom nic neni videt a cisti se skvele.
Odpovědět
Nevidim problem v materiálu.. aby kuchyne vypadala nadcasove, tak je treba ji navrhovat s ohledem na ergonomii, celkove rozlozeni, logiku v danem prostoru.
Odpovědět
Lesklá se mi nelíbí, proto jsme volili matnou. V kuchyni teda žádný problém na matné neni videt (slonova kost), v koupelně mame taky matnou (cappucino) a tam je to videt více (mastné otisky od krémů, oleju a pod..)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme kuchyň matnou, skříňku v koupelně lesk a trochu mě mrzí, že jsem lesk nedala i do kuchyně, přijde mi, že se ta koupelnová skříňka udržuje líp. Kuchyň jsme nakonec po dlouhém vybírání dali bílou, já teda chtěla v kombinaci víc se dřevem nebo béžovo-šedou, neprošlo mi to :-) ale bílá je fajn, dobře se k ní kombinuje, určitě to není jen trend jako jiné barvy
Odpovědět
Profilova fotka
Bílá je nadčasová, čistá, hodí se ke všemu. Měla jsem lesk, teď máme mat a upřímně, ten mat na mě působí tak nějak přirozeněji. Takže já jse pro mat 😉 Ale je důležitý materiál - údržba není o lesku a o matu, ale právě o použitém materiálu 🙂
Odpovědět
@qeszi Mat i lesk by byl v laku. Věřím, že lak je to kvalitní, ale o údržbě už ani truhlář nemá informace. Nechává si dvířka lakovat někde na Slovensku, kde má dobrou zkušenost a je to nejspíše o něco levnější než v Čechách. Takhle jednoduché to asi není, že lakovaný mat je na údržbu také dobrý?
Odpovědět
Mam dubovou desku a bila matna dvirka. Leska se mi zdala kycovita, neprirozena. V koupelne mam orech/bila matna a v obyvaku smrk/bila matna. Pro me je ta matna skvela v tom, ze je jako pozadi nijak nevycniva, je kombinovatelna s cimkoliv (rada menim potahy, zavesy, dekorace).
Odpovědět
Profilova fotka
Bílá kuchyně je nadčasová... tam není o čem se bavit. Osobně si ale myslím, že nadčasovější je mat... hlavně proto, že se hodí k více stylům interiérů. Když se člověku za deset let výrazněji změní vkus, s bílým matem se dá pracovat... lesk mi přijde takový hodně stylově omezený...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mám kuchyň jen 3,5 roku (bílý lesk + drevodekor) a zatim jsem z ní každý den nadšená. Nedokážu si představit, že by mě přestala bavit, protože každý den vypadá jinak - stačí jiné nádobí, květiny... Je to tak nadčasové! Takže za mě - bílá podle mě nevyjde z módy nikdy.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme úplně nově, já jsem nadšená a na trendy se fakt nekoukám, máme ji společnou s obývákem a nám se lesk líbí a bílá byla jasná od začátku. Z čeho přesně budou dvířka jsem si prostě nechala poradit od truhláře, kterému věřím. Plánuji ji časem rozšířítit a doplnit tyrkysovou, ale to je už je naše vychytávka podle feng shuej. Bílá lesklá dvířka vždycky doplníte něčím dalším a koneckonců třeba u naší kuchyně byla jen dvříka a čela cca 12 tis, to není něco co nemůžete za 5 let vyměnit 🙂. Víc bych řešila koupelnu, ta se Vám nebude chtít měnit min. 20 let. Ale my máme v lesku i tu 😉.
Odpovědět
@jane_n ja mám úplne rovnaký plán ako ty. Biela lesklá, zástena a pracovná doska dub trámový. Na tú kuchyňu sa budeš pár rokov pozerať ty a ak sa ti tá kombinácia páči netreba riešiť či je to in alebo nie. 👍😉
Odpovědět
Profilova fotka
@luckavra to je pravda.. bílou kuchyň, dřevodekor, případně nějak v kombinaci s šedou má skoro každý, i my :-) Taky už bych pomalu nepřemýšlela, jestli je lesk překonaný trend, ale spíš tahle kombinace už je dost ohraná ;-) ale jak říkám, i my ji máme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jane_n Mám v bytě 11 let bílý lesk v kombinaci s dřevodekorem, v baráku mám od stejné firmy upravenou kuchyni ( firma dodala před 3 lety nové horní skříňky v matu). Obojí je lak (jak v bytě lesk, tak v bytě mat). Lesklá kuchyně se mne líbí i po těch letech, ale určitě na údržbu je lepší ta lakovaná matná.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?