Čištění černého granitového dřezu

Ahoj všem, čím čistíte aby byl pěkný a nezůstávaly mapy od tvrdé vody? Díky!
Odpovědět
Profilova fotka
Tady na MS jsem dostala tip ho jednou za čas přejet oliv.olejem. A funguje to😉
Odpovědět
Profilova fotka
@mirca_l https://www.youtube.com/watch?v=K7ANW...
Odpovědět
Beru ho přípravkem na wc (domestos apod) 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@verunky jj, na "dno" OK, ale co stěny až nahoru nebo pod tímhle nerez.dílkem nebo okolo baterie? Tam všude mívám od vody docela mapy.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych zkusila použít nano houbicky. Na profilu mám jak jsem měla špinavý dřez a vyčistila jsem ho houbičkou a od te doby ho čistit jedině tim.
Odpovědět
Profilova fotka
@ev.ka to bych nedelala - savo a podobne "žíraviny" naleptavaji akrylovou součast materialu @dita_a_ivan pokud je tam usazenina tak udelat takovou kašičku - ten olej je ok ale je to jen kratkodoba vizualni ochrana
Odpovědět
Co zkusit obyčejný ocet? Mně funguje na corianový dřez výborně.
Odpovědět
Používám perkarbonát sodný, je to vlastně čištění aktivním kyslíkem. Kilo stojí cca 45 Kč a v domácnosti má široké uplatnění. Ekologický, odbouratelný, non toxic 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Každý večer vytírám dřez do sucha,máme extrémně tvrdou vodu z řadu i ze studny a žádný mapy nemám...s čištěním se nijak nemažu,čistím ho čím mi zrovna příjde pod ruku,či mám zrovna doma...Cif do kuchyní,Sanytol,Sidolux professional,atd..sem tam nanohubka a čas od času natřu olejem...zastávám názor,že věci maj sloužit mně a ne já jim a žádnou speciální údržbu nedělám..mám černej dřez 10let a je jak novej,i když poslední rok se mi zda,že mu začíná matovatět dno...stál pár tisíc,nedávno jsem koukala,že stojí dnes 4tis,za ty peníze max.spokojenost během těch let...
Odpovědět
Ja čistím jednou za čas parním čističem. Tim jedinym mi ty mapy na stěnách, a všude jinde jdou pryc.
Odpovědět
Ja používam nanohubu a raz za čas ho vezmem aj par kvapkami olivoveho oleja. Inak ho kazdy vecer vytieram do sucha a zatiaľ dobré, máme veľmi tvrdú vodu.
Odpovědět
@verunky já vím bavíte se o černém. My máme jakousi mandlovou. Pomalu končí druhý rok používání a občas to savo. Nic jiného už nezabírá a pak je dřez jak totálně nový. Zatím bez známek poškození, jakéhokoli. Jen sděluji zkušenosti. Odmítáme být otroky věci za pár tisíc.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Já mám druhý rok černý granitový... Nevidím v čištění žádnou vědu.... Normálně ho vezmu jarem (nebo tím prostředkem, který tam zrovna mám) a nezůstávají tam žádné mapy, ani na stěnách.... Ale máme měkkou vodu, tak to má asi vliv
Odpovědět
Doporučuji ochrannou pastu na granit, udělá vrstvu a kámen a bordel se neuchycuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@honzik75 na ten světlej zkuste prekarbonát sodný - je to aktivní kyslík .. v domácnosti se vyuzije téměř na všechno a neničí ten drez ... konkretne ho zašpuntuju -- dam dve lzice prekarboratu zaliju vařici vodou z konvice a necham pusobit pak jeste teple vypoustim do odpadu (vyčistím odpad) ... nebo pak nano houbička ... jinak já mam doma bílej 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@lnika můžu se zeptat, kde kupujete prekarbonát sodný? Děkuji
Odpovědět
@verunky to funguje na světlý granit. na černém bohužel žádná změna
Odpovědět
fixinela a bude jako novy
Odpovědět
Profilova fotka
@mirca_l ja to delala i na tmavym a fungovalo to
Odpovědět
Dobrý den,ja nakapu trochu olivového olejr, pretru a je jako nový...
Odpovědět
@terezia10 to bych se bála, že to zničím
Odpovědět
@verunky mně bohužel ne 😞
Odpovědět
@soptinda ano, to občas dělám, ale vydrží to tak den.
Odpovědět
Profilova fotka
@mirca_l tak nevim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zimmerhi ... ekokoza.cz
Odpovědět
@lnika děkuji
Odpovědět
@mirca_l ja to pouzivam 3 roky a je jak novy
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?