Hučení (bzučení) sklokeramické varné desky

24. lis 202270

Dobrý den, včera mi začala hučet (bzučet) sklokeramická deska - ve vypnutém i zapnutém stavu. Jde o jemné bzučení, ale znáte to - jakmile si toho člověk všimne, tak to slyší pořád 🙂
Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Deska se nedá vypnout z elektriky, je napojená kabelem a má dotyková tlačítka - vypnout/zapnout, zámek a nastavení plotýnek. Napadlo mě, že by to mohl být nějaké trafo nebo něco, protože to jemně bzučí při používání i ve vypnutém stavu.
Děkuji moc za rady!

• Desku by jste měli mít na jistič zvlášť, tak zkuste vyhodit ten jistič, jestli náhodou Vám z toho opravdu jen nebzučí po té době v hlavě.

• Vtipné. Po vypnutí jističe samozřejmě hučení v desce přestane.

• Většinou to bývá vinutí na cívce (případně trafu). Pokud by se Vám podařilo zjistit které přesně, tak to lze po domácku zalít voskem ze svíčky - tedy normálně zakapat.

• Sponzor fóra
  • @pyramis  Dobrý den, a to opravdu pomůže? Oblast, kde deska jemně vydává zvuk u dotykového ovládání je lehce teplá. Kdyby se mi podařilo toto udělat, neroztékal by se vosk?

• Voskem, to slyším poprvé. Obvykle se to dělá tavným lepidlem. Ale kdo neví, co dělá, by se do toho neměl hrabat vůbec.

• @skiny_n
    Jestli to opravdu pomůže? A jak to mám asi tak vědět 😃. Zkuste a uvidíte 😉 Vosk vydrží.

• @skiny_n  Je v záruce?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat