Menu Forum

Indukční deska na 220-240V - zkušenosti, spotřeba?

22. říj 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
ravenia (25 r.)
Registrovala se 20. ledna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Kolín.
  • Již bydlím v domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
ravenia (25 r.)
Registrovala se 20. ledna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele. Region Kolín.
  • Již bydlím v domě
    Region Kolín
 Stále dokola řeším varnou desku - především rohodování zda plyn či indukci - bohužel kvůli menšímu zvrtání rozvodů elektriky nemůžeme zapojit indukci na 400V, mohli bychom tedy volit pouze tu "panelákovou" na 220V (možná se nevyjadřuju úplně správně, ale snad mě pochopíte emoticon ).. Zajímaly by mě praktické zkušenosti s těmito deskami, našla jsem tu plno diskuzí ale všechny spíše staršího data či řešící výhody-nevýhody indukce jako takové.. Nyní mi připadá, že už většina desek umožňuje toto zapojení, otázkou ale je jaká je pak funkčnost a spotřeba desky? Ovlivňuje to nějak právě tu spotřebu? Předem velké dík!
4. říj 2014 v 08:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
onetwogo
Registroval se 6. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 67 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
onetwogo
Registroval se 6. listopadu 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 67 příspěvků. Region Praha.
 Jen ty nejlepší s indukcí. Máme ji cca 7 let a funguje skvěle. Nedokáži říci přesnou spotřebu, ale platíme za elektřinu opravdu málo a to máme i elektrickou troubu a manželka vaří celkem hodně. Spotřeba se dá vyčíst u produktu, když ho budete kupovat.
Za mne jasný hlas pro indukci, už bych neměnil.
4. říj 2014 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravenia (25 r.)
  • Již bydlím v domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
ravenia (25 r.)
  • Již bydlím v domě
    Region Kolín
 A máte na jaké připojení? Jde mi právě o to, že nemůžeme přpojit na 400V, jinak bych byla už rozhodnutá emoticon Takhle jsem stále na vážkách..
4. říj 2014 v 09:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 527 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 525 příspěvků. Region Brno.
 @ravenia
Podla mna, jedna z velkych nevyhod bude to, ze nebudes moct pouzit vsetky platnicky na plny/velky vykon naraz.
Ale mozno dnes to uz vyrobcovia riesia vseobecne nizsim vykonom dosky ako takej...
4. říj 2014 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
verunky
272
Registrovala se 21. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 825 příspěvků a 3 inzeráty. Má 431 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
verunky
272
Registrovala se 21. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 825 příspěvků a 3 inzeráty. Má 431 přátel. Plzeň, Region Plzeň.
 @ravenia Ahoj
deska 400V:
- připojení na 230V - né u všech to jde (třeba u Miele to lze), a když už, tak je snížený výkon ... v praxi - pokud zapnes jednu plotýnku na plný výkon, neni problém, ale pokud by jsi chtela pusti další plotýnku na vyssi výkon tak se výkon té první puštěné plotýnky automaticky sníží - podotýkám, že na to ta deska musí být přispůsobená ... taky by se mohlo stát že desku odpálíš v tom lepším případě.
4. říj 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
230
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4235 příspěvků. Má 32 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Zařizuji dům
    Mnichovo Hradiště
 @ravenia to že nemáte pro desku připravený 3fáz proud ještě neznamená, že ji můžete napojit na 230V jelikož předpokládám, že tam budete mít připravenou klasickou zásuvku či vývod kabelem 3x2,5mm a jištění 16A na tuto variantu zapojíš opravdu málo výkonou desku, popř. dvouplotýnkovou. Na jednázové připojení je lepší mít kabel 3x4mm a jištění 20A, to pak můžeš použít jakoukoliv novou desku, většina jich jde připojit na jednu fázi. To je co se týká připojení. Spotřeba je stejná ať odebíráš 3fázově či jednofázově. Jinak indukci mohu doporučit, neznám nic lepšího, ta rychlost ohřevu je neskutečná emoticon
@verunky tímto způsobem co popisuješ deska odpálit nejde.... Vezme si tolik proudu kolik potřebuje, pokud bude slabej jistič tak vypadne, ale deska se nezničí...
4. říj 2014 v 17:59  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravenia (25 r.)
  • Již bydlím v domě
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
ravenia (25 r.)
  • Již bydlím v domě
    Region Kolín
 Děkuji všem za info emoticon sice mě elektrikář ujistil, že vybranou desku do té mé zásuvky půjde zapojit a používat, ale přeci jen mi to nepřijde na indukci dobře připravené, raději zvolím ten plyn, který nebude žádný problém (kromě náročnější údržby) emoticon
4. říj 2014 ve 21:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ssimmikk
Registrovala se 25. ledna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 23 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ssimmikk
Registrovala se 25. ledna 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 23 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
 Zrovna tohle také řeším....panelák a stará elektrika, budeme dělat v bytě nové jističe a v kuchyni novou elektřinu, mám plyn, ale vadí mi z něho ta mastnota všude....váhám, zda nejít do indukce, ale někdo tvrdí, že to nelze v bytě na jednofázovou el., někdo tvrdí, že ano, potřebuji mít funkční alespoň dvě plotýnky zároveň a né jen jednu....ve smlouvě s EONem máme připojení 20A, tak nevím....budu se muset poptat více elektrikářů, protože názory se liší....další problém je, že většina chce v kuchyni novou el.vést lištama, což já nechci emoticon a ráda bych zjistila o kolik se mi zvedne měsíčně spotřeba el., když na indukci co jsme koukala je 7500W.....plyn platím 140kč měsíčně a poprvé letos doplácíme nějákých 300kč, což je pohoda, mám obavu, aby se mi el.nezvedla o nějákých 1500kč měsíčně, což si myslím, že se k litru vyšplhám emoticon
21. říj 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 527 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 525 příspěvků. Region Brno.
 @ssimmikk
1500 alebo 1000 mesacne za varenie? To rozhodne nie. Jedine, ze by si robila varne maratony kazdy den emoticon
Obecne plotynka ma vykon cca 1800W podla velkosti, ale pri beznom vareni ide na plny vykon len velmi kratko. Ak by si pouzivala v priemere 2 plotynky 4 hodiny denne na polovicny vykon tak spotrebujes denne cca 7,2kW elektriny. Ak kW stoji cca 2,5Kc podla tarifu, tak je to 18 korun denne a 540 mesacne.
Treba ale podotknut, ze indukcia je rychlejsia ako plyn, takze varenie nadobuda iny rozmer emoticon
22. říj 2014 ve 04:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ssimmikk
fotoportrét
fotoportrét
ssimmikk
 @deto_oesya děkuji za zamyšlení a propočet....ale kW stojí cca 4.50kč od všech odběratelů emoticon takže při denní spotřebě cca 7kW by to dle vašeho propočtu bylo 31.50kč a za měsíc cca těch 1000kč, ale ono se dopočítat k částce asi moc nejde, to pak jedině člověk, který přešel z plynu na indukci a vaří skoro denně kdyby napsal o kolik se zvedly zálohy na elektřinu emoticon
22. říj 2014 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí