Jaké vychytávky máte v kuchyni?

Pochlubte se svými vychytávkami v kuchyni (např. schované zásuvky, tajné místo na houbičku, uspořádání kořenek a jiných nádob; kde ukládáte pokličky...), prostě všechny vychytávky, které byste určitě doporučili. Za případné foto moc děkuji 🙂
Odpovědět
1
2
@sagitka Na pokličky doporučuji stojan do skříňky a na pánve taky. Bohužel se mi tam nevejde wok, ale jinak jsem spokojená, že nemusím nic přehrabovat a pánve nejsou otřískané.
Odpovědět
Profilova fotka
Není to dlouho co tu byla podobná diskuse, kde se zmiňoval elektrický výsuv šuplíku s odpadky 🙂 já bohužel moc vychytávek nemám, ale třeba ikea má občas prima nápady a doplňky v inspiracích nebo katalogu
Odpovědět
Profilova fotka
vychatavky součást kuchyne: - koš ve vysuvu - servodrive - vysuv na lahve - výkopy místo dvirek dovybaveni: - dozy na sypke potraviny - mouky, cukry,... - flísove oddělovače na pánvičky - stojan na police (ja budu brat v Ikee) - magnetickou lištu na nože (taky Ikea) . . .
Odpovědět
v kuchyni oceňuji: - velkou nízkou zásuvku na 40 kořenek pod varnou deskou - vodovodní baterii s výsuvnou sprškou (můžu s ní umýt celý dřez nebo napustit vodu) - výsuvná police s robotem - zásuvka na pečivo místo chlebníku - magnetická lišta na nože - odkapávač v horní skříňce nad dřezem (my už ho nesehnali, ale znám ho od kamarádky a je super) - indukční deska asi už není vychytávkou, ale stejně je super 🙂
Odpovědět
@edcbubu mohla bych vás poprosit o fotku výsuvné police s robotem? Stále přemýšlím kam s robotem v kuchyni
Odpovědět
Profilova fotka
@edcbubu jj na tu baterii jsem zapomela beru to jako samozrejmost :-)
Odpovědět
Největší vychytávka naší kuchyně je jídelní stůl spojený s ostrůvkem,běžně pro šest lidí, který můžu během vteřiny vytáhnout z ostrůvku a stane se z něj stůl až pro 11 lidí.
Odpovědět
@edcbubu A kde mate prosim tu zasuvku na pecivo a jakou? 🙂
Odpovědět
@adajoha22 Nemáte prosím fotku jak to vypadá složené a rozložené? Plánujeme také spojený ostrůvek se stolem a tohle mě zaujalo 🙂
Odpovědět
Nejmenší možná velikost je 160cm, největší 240cm, standartne máme 190cm. Vejde se pohodlně 9lidi,11 je už natěsno,ale dá se to. Stejných židlí jsme koupili hned víc, používáme je v pracovně,a v pokojíčku. A když je potřeba stůl rozložit,tak je použijeme. 🙂 🙂
Odpovědět
jelikož jsem u návrhu kuchyně, jaké máte zkušenosti s "výsuvnými" zásuvkami na pracovní ploše?
Odpovědět
Profilova fotka
@luk92 My do výsuvné zásuvky na ploše nešli kvůli údržbě, namísto toho máme 2-zásuvku na boku ostrůvku a jako řešení naprosto funkční. A přidávám se k chvále elektrického výsuvu pod dřezem, byť to něco stojí, po 2 letech stále geniální. Občas se zapomenu, v koupelně kopnu kolenem do šuplíku pod umyvadlem a ten ne a ne vyjet ven...
Odpovědět
Článek se načítá
Mně se líbí zvýšené umístění myčky. Přeci jen do ní člověk leze několikrát denně a ve výšce je to lépe přístupné, než pod linkou. Pokud budu mít vhodné místo, určitě tak myčku zkusím zakomponovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Pro nás je nejvíce přínosný stůl co máme v lince a je výsuvný (když je zasunutý vejdou se 4 lidi, když vysunutý tak 6 lidí) dá se libovolně posouvat. A co beru v naší kuchyni za + je roleta za kterou je výsuvný kávovar a topinkovač.
Odpovědět
Profilova fotka
Dávkovač na mycí prostředek zabudovaný v pracovní desce 🙂
Odpovědět
@lenkakot posílám fotku z internetu - plánuji takhle využít jednu zásuvku v potravinové skříni akorát místo kávovaru tam bude trvale robot.
Odpovědět
@bayt není to nic složitého - prostě máme pečivo uskladněné v jedné zásuvce cca 20 cm vysoké a 40 široké a stačí to akorát na 10 rohlíků, chleba, toast a případně vánočku. 🙂
Odpovědět
Dávkovač na jar zabudovaný ve dřezu, vyšší linka 85cm, v ostrůvku zabudovaný truhlík na bylinky, lopatka centrálního vysavače v soklu plus zásuvka na příruční flexi hadici,kterou kdykoliv vysaju šuplíky,nebo i celou linku.
Odpovědět
Profilova fotka
@adajoha22 @katerina88s můžu se zeptat, v čem je zabudovaný dávkovač lepší než klasický?
Odpovědět
@ptjj pro me osobne v tom, ze mackam primo na nadobi/houbicku ve drezu a kdyz to dokapne, tak opet jen do drezu...uspora pohybu a mensi riziko bordelu
Odpovědět
@edcbubu A mate ji v potravinove skrini? Nebo kde v lince?
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj Podle mě to vypadá lépe jak nevzhledná plastová lahev.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@awakened Nedala byste prosím foto té zásuvky na boku ostrůvku? Také toto řešení zvažuji. Jak je to praktické, nebrání to pohybu kolem ostrůvku? Děkuji.
Odpovědět
@adajoha22 Nemáš fotku toho truhlíku? To jsem ještě nikde neviděla...
Odpovědět
Teď s podzimem jsem bylinky vyměnila za blazna🙂
Odpovědět
Čerstvě po montáži
Odpovědět
Profilova fotka
Take mame bylinky v ostruvku 😉
Odpovědět
@adajoha22 prosím jaký máte dekor pracovní desky
Odpovědět
Důleřité je kuchyn hlavně dobře sestavit..
Odpovědět
@doubkovaadriana Je to dub craft zlatý
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?