Jaký kuchyňský robot Bosh MUM? 4880 nebo 54240?

Kuchyňský robot Bosh MUM, máte někdo? Jak jste s ním spokojeni? Který typ máte? Váhám mezi levnějšími a Bosh MUM 4880 nebo 54240 (ten je už dražší). Je velký rozdíl v robotu, když má příkon 600W a nebo 900W?
Odpovědět
Také by mně to zajímalo. Nikdo nic?
Odpovědět
@hannyss @sinja Ahojky, já se v nich šťourala, protože jsem si jeden z nich chtěla koupit. Nakonec jsem šla jen do ručního mixéru :-D Ta verze 4880 je starší model, proto je levnější a má nižší výkon. Na takhle velký robot je 600W podle mě málo. Jak jsem si kupovala ten ruční (Moulinex) tak má asi 500W. Vemte si, že takový robot je pak schopnej mixovat tužší potravu a je to pak větší zátěž (si myslím já). Ten novější 54240 má to příslušenství v takový taštičce, a asi 7 rychlostí, ten starší jen 4. Takže se liší :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ahoj holky, my máme ten Bosh MUM 54240. Jsme s ním moc spokojení. Dá se dokoupit i spoustu nástavců, které nejsou v základní ceně.
Odpovědět
Já mám robota Bosch MUM 4655 EU a jsem s ním spokojená. Má vše, co v kuchyni využiju - struhadla, mixér, mlýnek na maso a hnětače. Vyšší příkon by byl učitě s výhodou. Ale já nedělám kynuté těsto, takže mi bohatě stačí příkon, který tento robot má. Nevýhodou je, že robot mi zabírá skoro celou skříňku, ale když bych si koupila všechno zvlášť, tak mi to zabere toho místa asi víc. ;-)
Odpovědět
Já mám 4880 velmi krátce, koupila jsem si ho pod stromeček. Doporučila mi ho sestra, která si ho nemůže vynachválit. Výborný je prý mlýnek na maso a hnětací metla na kynutá těsta. Výkon 600W podle mě stačí, je to šrumec, když se to pustí na nejvyšší rychlost. Líbí se mi skladnost a kovová mísa na těsta. O víkendu dělám vdolky, tak ho pořádně vyzkouším.
Odpovědět
.. plánuji nákup - rozhodně 5kovou řadu. Ta je vyšší - 8čka je již téměř profesionální. Rozdíly nejsou jen ve výkonu, ale i v konstrukci těla (plast/slitiny) atd. Za mne je rozhodnuto pro verzi 54240/ 56340, (druhý jmenovaný není oficiálně distribuován v ČR, např. pixmania.cz je vozí z Francie, měl by mít odšťavňovač navíc a jiný způsob navíjení kabelu...)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Asi to už není aktuální, nejspíš si již koupila. Ale mohu potvrdit, že 600 W bohatě stačí. Mám ho rok a jsem s funkčností velmi spokojená. Mně se u té 5kové řady kromě ceny nelíbil ani design.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
ahoj, mám nově bosch mum54240 a koupila jsem si ho na hnětení kynutých a chlebových těst..ovšem při hnětání se celý jakoby hýbe..myslela jsem si, že by to s ním nemělo ani hnout, ovšem tento se hýbe prakticky od podstavce nahoru.. :-( čekám tedy kdy se v něm něco pokazí a půjdu reklamovat..má někdo podobnou zkušenost? podle informací co jsem k němu sehnala před koupí, je určený právě pro hnětení hutných kynutých těst.. :-|
Odpovědět
@haninka Já mám stejnou zkušenost. Někdy při hnětení hutnějšího těsta mi i odskočí to jen " položené " víko na míse, nadávám si pokaždý jak špaček, když ho používám, že jsem dala na recenze a nekoupila si Moulinex, se kterým jsem byla spokojená předchozích 15 let. Výkon 600W je málo, mám pocit, že při tý práci umře, pokud ho já dřív nevyhodím :-(. Jinak první reklamaci jsem měla hned asi po 2 měsících, kdy při krouhání zelí prasklo něco uvnitř. Nejdřív mi reklamaci nechtěli uznat, protože tenhle můj typ nemá pojistku tu, že by se při přetížení vypnul, ale jako pojistka slouží díl, který praskne. Když jsem to zjistila, myslela jsem, že mě trefí šlak. Při tom krouhání zelí ale prasklo něco jinýho, ne ten " správnej " díl, zkoušeli to na mě, ale měla jsem to nastudovaný, tak to hezky vyměnili zadarmo. Ve srovnání s Moulinexem je Bosch MUM chcípáček. Možná ten 900 W že je lepší. A teď mě všichni ukamenujou, jsem snad jediná, kdo ho nesnáší a lituje, že si ho koupil :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlas s @alzar. Příkon hodně napovídá o kvalitě robota. Podle mne minimum je alespoň 500W. Robot pod 500 je takový převlečený mixéro-šlehač:) Takže 600 i 900 představují kvalitní výrobky. špička mezi roboty je pak 1400W. Příkon vypovídá o množství spotřebované energie za jednotku času. Čím je vyšší, tím více toho robot zvládne. Tvrdou zeleninu, "estetické" strouhání (sýr!) atd. Ale jinak Bosh je super volba... V testování dosahují na našem trhu nejlepších výsledků.
Odpovědět
Profilova fotka
no, tento má ale 900W!!..tak to jsem zvědavá kdy něco praskne..
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Zdravím, rozhoduji se přesně mezi těmito dvěma kuchyňskými roboty. Mohu vás poprosit jak jste s nimi spokojeni? Stále nevím, zda tedy stačí ten příkon 600W. Moc děkuji za rady. :-)
Odpovědět
já mám bosch mum54240 a nekoupila bych si ho už, vadí mi, že při kynutém těstě se celý hýbe, vrch skřípe, přímo pod metličkou zůstává vrstva nerozšlehaného cukru s vejcem a podobně. Je velký, těžký. Šla bych už do jiného. Přitom byl myslím vítěz Dtestu.
Odpovědět
Také mám Bosh MUM 5424 a jsem s ním moc spokojená. Hnětu na nižší otáčky a neklepe se. Používám jej od loňského dubna a stále vše funguje jak má.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Máme 4kovou řadu s tím nižším výkonem a bohatě to stačí. Ale samozřejmě něčemu každý den kynutá těsta, ale na to by podle mě ani ta 5ková ráda nestačila. Ten 5 by byl určitě lepší, ale zas za cenu mnohem vyšší ceny. Ve vyšších otáčkách jsou oba dva zhruba stejně nestabilní, ale dělám na něm všechno včetně mletého, strouhanky, šťávy apod.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?