Kde a kym jste si nechali kuchyne navrhnout? (studio,designer,truhlar..?)

13. led 2020720
  • @e346  Horky neni spatne oplachly. Musela bych to vzit hluboko, zuhelnatelo to. A mela bych na tom miste dolik. To nechci.
    A ne, nepracuju. Delam cas od casu kalkulace nabytku na miru a jeste jsem nenasla schopneho truhlare, ktery by dokazal vyrobit kuchyn v obdobne cenove relaci jako Ikea. Natoz z lepsich materialu, jak pises. Tak se tomu jen divim.

• @e346  pochopila jsem z prispevku vyse, ze pisete o kuchyni z masivu jako celku, ne jen o pracovni desce. Proto se ptam. Mame totiz v nejblizsi rodine 2 kuchyne z masivu plneho a cenou by jen za jednu bylo nekolik ikeackych kuchyni. Pracovni deska z masivu za me neni zrovna prakticka vec, primarne z duvodu, ze ne kazdy se o masiv umi starat, nasakavost.
    A ano, desky z masivu si muze nechat kazdy riznout v jakemkoliv hobby marketu.

• @e346  jen jeste poznamku, to drevo, ty desky se musi jeste nasledne i upravit a osetrit - nekdo lakuje, nekdo olejuje, nekdo treba da i pryskyrici. Nejednou neni cena hodne vysoka za material, ale za upravu a osetreni. Jinak cela ta Vase debata s @puhelin  mi prijde ve stylu 'pohonim si na ni triko, resil jsem svoji kuchyn, tak prece vim nejlip, co je nej'. Pro kazdeho je to neco jineho.
    🙋 Mir v dusi 😬

• Sponzor fóra
  • @gepe  aha, ne to ne, jen deska. Nejodolnější materiál to samozřejmě není, ale jsme na dřevo zvyklí. Máme ho v koupelnách (nábytek) a všude na podlaze v obytných místnostech včetně kuchyně a jsme spokojeni.

• @e346  chapu, masiv je masiv. Ten vsak i ve vlhku jako se treba dela v koupelnach pracuje. Proto i zalezi na drevu, casto si lide porizuji levnou borovici ci smrk a to uz pak za me je lepsi teda lamino. Drevo je krasny, treba ja si zamilovala tresen. 🥰
    Avsak chapu, ze ne kazdy si domu z nej dava nabytek, ci do mistnosti kde se vyskytuje vlhkost.

• @gepe  ano, to jsem na začátku zmiňoval, že i to byl důvod proč jsme zůstali u truhláře. Co se týče diskuze, nějak netuším co jsem dle Vás vlastně udělal špatně. Pokud si všimnete, napsal jsem jen svou zkušenost, načež jsem dostal sprdnuto jak si to vlastně představuju říct že Ikea nemá kvalitní materiál. Já opravdu nejsem ten který tu diskuzi rozhořel 😉 o tom co je pro koho nej to vůbec nebylo, dotaz byl na to co znamená "kvalitní materiál". Co to znamená dle mého jsem řekl, a jestli má někdo pocit, že dřevotříska je kvalitnější materiál než třeba masiv, to je samozřejmě jeho věc.

• @e346  ok, jen to tak na me pusobilo pri cteni. 🙂
    Ikea veci z masivu jsou vetsinou slepeny, sklizeny kusy dreva, coz vlastne masiv je. Drevotriska jsou slepene piliny lepidlem, pro nekoho to muze take znamenat, ze je to masiv 😬 Ikea drive byvala lepsi, na nektere veci bych ji nezatracovala. 🙂

Napr. my treba budeme mit zulove pracovni desky v kuchyni, v souctu okolo 8m. Vybrany kamen cca stredobi cenova hladina , avsak samotne opracovani, vyrezy atd. bude stat hodne. To je za me kvalitni material na pracovni desku v kuchyni.

• @puhelin  ve vedlejším tématu jsi radila k dřevěné desce odkapávač, protože se ti stalo že se ti deska poškodila od nádobí které jsi na to postavila, tak mě překvapilo že všude jinde píšeš že nemáš nejmenší problém...

Chápu. Neznám ceny jiných truhlářů, tohle je jediný se kterým jsme kdy spolupracovali. Máme od něj i skříně, postele a další nábytek a jsme spokojeni. Samozřejmě pokud někoho takového zakladatelka nemá nebo jí chodí horší kalkulace, tak se musí poohlédnout jinde. Ale ona se dokonce přímo ptá na truhláře vs. kuchyňské studio. Tam je ten rozdíl ceny zas úplně o něčem jiném (nebo aspoň u nás byl). Ikea byla původně záložní varianta když by kalkulace od truhláře nevyšla podle představ.

• @gepe  manželka původně chtěla umělý kámen, měli jsme ho v předchozí kuchyni. Ale na náš rozměr nám chodily cenové nabídky kolem 70 - 80 tis. jenom za pracovní desku, navíc z hlediska designu nakonec stejně zvítězilo dřevo/dřevodekor. Tak jako tak je to částka, kterou jsme opravdu nebyli ochotni dát.

• @e346  to chapu, ona to je investice. Me nejednou spis zarazi, ze umely kamen je nejednou ve stejne ci jen trochu nizsi cenove relaci nez prirodni. Pritom prirodni je prirodni.
    Ono vseobecne je to casto o financnich moznostech jednotlivych lidi, ale i prave preferencich. My kuchyn bereme jako investici, nehlede na to, ze s zulou mame jen same kladne zkusenosti.

Vratim se k puvodnimu tematu. Zakladni predstavu o sestave kuchyne jsme meli vlastni. Chteli jsme kuchyn, navazujici spolecenskou cast a jidelni cast od Hanaka. Po par mesicich, kdy s nami jejich jedno kuchynske studio neresilo atyp pozadavky, ale jen "to nejde", proc jako chcete 2 trouby, aj. Jsme to u nich zrusili. Presli jsme k overenemu, velmi sikovnemu truhlari, kde vse jde. Navic je velky praktik, takze nam i v nekterych vecech poradil, dumal s nami, dokonce po premereni tam kde jsme chteli navazujici bar nam rekl, ze to nepujde, jelikoz bychom meli minimalni pruchod do kuchyne. Dali jsme ho zrcadlove - kuchyn liniove, s tim, ze na U ve stredu jsou dvere do spajzu. U Hanaka nam to v tom kuchynskem studiu nikdo nerekl. Proste by to tam udelali.
    Takze kuchynska studia asi ano, ale u standardizovanych prostor a bez atypu. A jen standardni sire supliku, skrinek, ...
    Jinak za nas urcite kvalitni truhlar a i kamenik.

• Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

• @e346  taky planujeme hodne dreva..co se tyce kucghne zatim nevim ale podlahy a nabytek jsou zatim v planu....odkud mate podlahy a jake? Mate drevo i v kuchyni na zemi?
    Pravda drevo jako pracovni desku by jsem zrovna nechtela s tim nemam dobrou zkusenost.

• @chocolate22  máme dřevo i v kuchyni na zemi, měli jsme to tak i v předchozím bydlení a byli jsme spokojeni. Měli jsme v kuchyni i klasickou třívrstvou, lakované parkety i olej/vosk, dvouvrstvá (kvůli vytápění). To druhé mi přijde obecně lepší na údržbu, ale asi to dost bude záležet na konkrténím typu podlahy a v konečném důsledku fungovalo dobře obojí 🙂 odkud - bylo to přes příbuzného, který si to celé zajistil sám, konkrétní firmu na doporučení tedy bohužel nemám.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?