Kompaktni deska v kuchyni

Dobry den, rada bych poprosila o zkusenosti a rady ohledne kompaktni pracovni desky v kuchyni? Je to neco mezi drevotriskou a technickym kamenem?! Moc dekuji
Odpovědět
Máme a je to kvalitní materiál. Jádro je vícevrstvý laminát s barevnou vrstvou na povrchu. Tloušťka 12mm vypadá na nové moderní kuchyni luxusně. Umožňuje spodní montáž dřezu, zafrezovani varné desky apod. Za mě je to citelně levnější varianta k umělým kamenům.
Odpovědět
Jj... tyhle vyhody znam a proto me zajima... spis se ptam skrz odolnost- jak je nachylny na poskrabani apod? A zatim jsem v okoli nepotkala nikoho kdo by ho mel.. 😏
Odpovědět
Profilova fotka
@peroub Zdravím, měli jsme desku na bytě a i na domek si ji dáváme. Za dobu užívání na bytě jsem nenarazila na problém 🙂 samozřejmě cena je někde jinde oproti klasické desce,ale u nás byl rozdíl cca 13tis. což je snesitelné.
Odpovědět
@ajagachova jj ale jeste neni cena tak vysoka jako u kamene... a protom vypada lip nez drevotriska... a libi se mi moznost zapusteni drezu do linky...
Odpovědět
My mame, ale bohizel z odolnosti jsem velmi zklamana. Uz je na nekolika mistech poskrabana a na jednom teda hodne. Vubec nevim, cim se to stalo, neuvedomuji si, ze bych to necim zpusobila. Mame ji pul roku, takze se docela bojim, co bude za 10 let. Jjnak jsem spokkjena, ale toto me zklamalo. Mame fundermax.
Odpovědět
Profilova fotka
@peroub jj spodní montáž i třeba zafrezovat indukci můžete 🙂 vyfrezovat drážky jako odkap u dřezu apod. fakt je to tvrdý materiál. ale určitě bych nebrala jednobarevný dekor. prostě něco kde se případná neduha ztratí.
Odpovědět
@jenye Mohu poprosit o fotku, jak to poškození vypadá? Byla jsem rozhodnuta pro Fundermax, ale tohle mne zarazilo a budu ráda za více informací. Případně výběr přehodnotím, protože poškození po pár měsících člověk nechce 🙁
Odpovědět
@renatka_k jj naprosty souhlas...!ja jsem byla priklonena k sede variante..
Odpovědět
Mame bilou, kdyby byla nejaka smouhata, treba seda, bylo by to praktictejsi.
Odpovědět
@jenye Moc děkuji. To tedy opravdu není odolnost té vrchní vrstvy nic moc 🙁 Zvažuju šedý dekor, v tom by se to snad ztratilo, ale stejně, tohle by to dělat nemělo.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme kompakt 12mm, Chromix bílý od Eggeru, s černým jádrem a je super. Miluju jí. Dřez se spodní montáží je hodně praktická věc. Zafrezovana varná deska taky fajn. Barevně strakaty světlý dekor dost odpustí. Minule jsem do ní flakla zvrchu ostrou hranou těžké kovové formy. Forma prosekla uterku v délce asi čtyř cm, no když jsem yo viděla, polil mě studený pot, protože jsem úplně měla před očima co mě čeká pod utěrkou. Ale uf. Nic. Před pořízením jsem se bála černého jádra, ale do kuchyně to sedí. Pak jsem se bála hrubého povrchu, ale čistit jde dobře... Stačí otřít... I kurkuma, zelenina. A poslední jsem se bala, že v místě pro dvě barovky, kde vlastně podstava chybí na hloubku 60 a délku asi 110, že se bude vlnit nebo se prohybat a taky to jde. Ale je rozhodně pružnější nez klasika. Nějaké fotky mám, myslím, v albu. Kdyztak mohu poslat. Ale za nás určitě doporučuju, byly to peníze nad kterými jsme přemýšleli, jestli se vyplatí. A jo, stálo to za to.
Odpovědět
@renatka_k Jinak jsem s ní spokojená, ale příště bych si tu bílou asi opravdu odpustila. Měla jsem mít původně od eggeru, ale dost jsem slyšela chválu na fundermax, tak jsem to říkala našim truhlářům a oni ji jeli osobně zkouknout a otestovat a byli nadšení, říkali, že ji začnou používat. Fakt nechápu. Hlavně ani nevím, čím se to stalo. Většinou si člověk všimne, když mu něco spadne, ale já si ničeho nejsem vědoma. Asi to udělal manžel nebo dcera a nepřiznali se nebo si toho ani nevšimli :-D Ale on si člověk nevybere. Kamarádka má desku něco jako technistone, podobný název, asi za 100 tis a podařilo se jí do hrany té desky bouchnout těžkou vázou a taky se jí ta hrana na desce odštípla (váza to přežila). Takže já opravdu nevím. Ale jsem spokojená, že tady šel dát dřez se spodní montáží a indukce do roviny, to je skvělé. Jinou výhodu proti mé staré obyč desce, kterou jsem měla v předchozí kuchyni, moc nevidím.
Odpovědět
Článek se načítá
My mam ed eggeru s ciernym jadrom, ale este nebyvame a dufam,ze to co sa stalo Jenye je vynimka...citala som tu na MS na nu chvalu od ludi co ju ma dlhsie ...ui nas je plan, ze sme to skusili a keby nahodou sa znicila pojdeme do kamena, alebo neolitu.. Mame tuto https://www.egger.com/shop/cs_CZ/inte...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@renatka_k Dobrý den také mě zajímá jak vypadá poškození.uvažují o fundermax polaris světle sedá nebo egger světle šedá.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry den, uvazuji take o kompaktni desce, ale rad bych videl, jak mate veresene spodni montaze drezu. Je tam potreba nejake opatreni kvuli nosnosti te desky? Nebo je dostatecne pevna? Idealne fotku zespod? To same by me zajimalo u varne desky. Zvlast pokud je zafrezovana, tak je pod ni opravdu jen par milimetru materialu.. opravu to udrzi treba 20l hrnec? Diky vsem 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce

Odpověď na příspěvek od ondrej_havlicek:

Dobry den, uvazuji take o kompaktni desce, ale ra…
@ondrej_havlicek Zdravím, máme teď po novotě kuchyň. Dřez Schock se spodni montazi, zapustena indukce.Skrinky jsou udelane jako celokorpusy takze ta deska ma oporu, nad myckou teda neni aby se vesel servoflex ale neprohyba se, zadny problem. Pod indukci zafrezivano plus opora korupusu nosnist bez problemu. Nejake foto prihazuji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?