KONDENZACE OTVORU DIGESTEŘ

Zdravím Jak máte vyřešený otvor od digestoře? Vyboural jsem ve stropě díru na půdu, obalil vatou, dal nahoru klapku a stejně z roury kape kondenzát
Odpovědět
@alfonss Co máte obalené vatou, jen ten prostup nebo i celý vyčnívající zbytek trubky? Já jsem měl ten samý problém, dozateplil jsem právě ten vyčnívající zbytek trubky na půdě a bylo po problému. A ještě mě napadá, jestli Vám to nedělá ta klapka. Pokud teda dobře rozumím, máte ji nahoře na konci té trubky. Protože jinak je klapka v digestoři. No a pokud máte klapku nahoře, je vnitřek trubky déle teplý, na půdě máte zimu, takže se Vám v trubce zákonitě musí srážet voda.
Odpovědět
@jozkakomosny díky za odpověď klapku mám u digestoře i nahoře na půdě. Trubka metr nad podlahou, nahoře koleno, aby tam nepadal bordel , mezi trubkou a kolenem je klapka metrová trubka je obalená vatou,
Odpovědět
Na vertikální vedení odsavače par, nebo ventilátoru je možné ještě navíc nainstalovat takový speciální nástavec, který slouží k zachytávání a odvodu kondenzátu do kanalizace, nebo třeba do nějaké nádoby a pod.. To by mohlo tento problém vyřešit.
Odpovědět
Profilova fotka
@alfonss budu přidávat tohle https://mojeelektro.cz/kondenzacni-ji... jinak klasika taky do stropu přes půdní prostor a odvetravaci taškou ven nad střechu.
Odpovědět
Profilova fotka
@alfonss potrubí jsem vzal sonoflex je to hliník obalený vatou a akorát jen metr trubky plastové z potrubí od digestoře a od stropních ventilátorů pak už ten sonoflex
Odpovědět
@alfonss technická pokud máte digestoř vyvedenou jen na půdu doporučuji to předělat a střechou nebo stěnou vyvést ven ale určitě nenechávat jen na půdu. Pára totiž kondenzuje na dřevě a výrazně snižuje životnost střechy. Nepoznáte to za rok či 5 let ale třeba za 20 let už bude po trámech
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, rád bych odpověděl na Váš dotaz. Doporučuji do potrubí instalovat také kondenzační jímku pro zachytávání a odvod nahromaděného kondenzátu, aby Vám nevykapával ven. Dále rozhodně pomůže celé potrubí dostatečně zaizolovat. Na závěr také souhlasím s vyvedením potrubí ven, ne pod střechu. Co se týče klapky, doporučuji zvolit pachutěsnou, díky které se Vám nebudou vracet nežádoucí pachy zpět do místnosti. Taková klapka zamezí i vzniku kondenzátu, kdy nepustí teplý vzduch dále - tedy nebude kondenzovat, když digestoř nepoběží. Veškeré zmíněné komponenty najdete na našem e-shopu. V případě jakýchkoliv dotazů jsem tu pro Vás. S pozdravem Honza za Tým VENTILÁTORY.cz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?