Kuchyně Dušek. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Prodím nemáte nikdo zkušenosti s firnou Dušek? Od jedné známé jsem sylyšela, že jsou docela dobré, ale našla jsem na internetu jak kuchyně Dušek z Prosenic, tak nějaké sklady Dušek z Brandýsa nad Labem, tak nevím jestli jde o to samé... Děkuji za jakékoliv reakce :-)
Odpovědět
Toto vlákno je sice už pár let staré a není úplně jasné, na kterého Duška je cíleno, ale přidám naší čerstvou zkušenost s Dušek kuchyněmi (Brandýs n. Labem). Cituji hodnocení z Facebooku: "Přes všechny pozitivní recenze a ohlasy, které se nejen zde objevují, se bohužel čtrnáct dní po montáži nemůžeme přidat k všeobecnému jásotu a výskání nad novou kuchyní. Zpočátku jsme byli samozřejmě nadšení jako každý, kdo má konečně po dvou měsících krásnou novou kuchyň, ale když opadlo první nadšení a začali jsme se pořádně dívat kolem sebe... Zjednodušeně řečeno mám jednak pochybnosti o pečlivosti jednoho z montážníků (zdůrazňuji, že vůči panu Tajerovi nemohu říci jediného křivého slova, právě naopak - řešili jsme s ním pár věcí i na prodejně a dost poradil a pomohl) a jednak o úrovni samotného výrobce, který nedodal co měl. Hlavní zdroje naší nespokojenosti pramení zejména z níže uvedených nedostatků: 1. Zřetelný rozdíl v odstínu dvou sousedících prosklených dílů horních skříněk. 2. Lepidlo od montážníků na horních dvířkách skříňky, které nelze odstranit doporučenými čistícími prostředky (něčím abrasivním by to dolu určitě šlo, ale pravděpodobně včetně laku). Nakonec to něčím dřív nebo později určitě dolů dostaneme, ale proč??! 3. Výrobce ke kuchyni nenařezal všechny potřebné díly k montáži "atypického" krytu ústředního topení (zas takový atyp to není - v podstatě jsou to 4 desky říznuté na míru), ke kterému má být přimontován ostrůvek/bar, takže vlastně stále nemáme kuchyň hotovou a jen tak asi mít nebudeme, což mimochodem osobně beru jako nedodržení smlouvy, které ale asi nikoho moc zajímat nebude, zvláště když je kuchyně již komplet zaplacená (takto je to pouze uvedeno jako závada v předávacím protokolu, kvůli které se nikdo nepřetrhne). Po 14 dnech nás stále nikdo ani nekontaktoval, kdy můžeme očekávat dokončení, takže abychom nadále bydleli po krabicích, protože podstatnou část úložných prostor v baru nemůžeme využít, když se barem bude ještě hýbat a manipulovat. Přesto že jde o tak banální věc, jako říznout 4 desky (Jak dlouho to může trvat? Hodinu, dvě?), tak už jsem se vsadil, že budeme čekat stejnou dobu jako na novou kuchyň. 4. Na dno rohové skříňky s ledvinovým výsuvným systémem byl dle mého laického soudu použit boční díl, což v praxi znamená, že když tuto skříňku otevřeme, tak na nás na dně koukají dírky do kterých se normálně dávají čepy na policové regály. Kdyby tam alespoň dali nějaké záslepky, ať to tolik nebije do očí... takže sice nová kuchyň, ale už provrtaná (i když jde jen o jednu skříňku). 5. Dvířka s výsuvným odpadkovým košem k lince nedosedají tak jak by měly. Jednak vystupují směrem ven o 5-7 mm vůči zbytku linky a jednak jsou zleva "přilepené" na vedlejší skříňce (dvířkách) s mezerou tak max. 1-2 mm, zatímco zprava je mezera kolem 1 cm. Když už nic jiného, tak výstup do popředí opravdu nevypadá dobře. Stranově taky nic moc, ale to se bezpochyby bude zaobalovat tím, že vpravo je myčka, takže je to vlastně záměr, kvůli párám při otevírání myčky... nebo tak něco. 6. Byli jsme sice upozorněni na to, že ke zmiňovanému odpadkovému koši budeme muset ke dřezu koupit sifon pro úsporu místa (a že pak s košem nebude problém), ale v praxi se pak ukázalo, že žádný takový, který by sem pasoval v podstatě neexistuje. Jediný, který se ukázalo, že je možné do skříňky nacpat, byl z IKEA, ale i tak bylo nutné provést na něm řadu nemalých úprav. Nechci si fandit, ale myslím, že zdaleka ne každý by tyto úpravy zvládl - nešlo o pouhé zkrácení plastové trubky - a většina lidí by si musela nechat přemontovat nový koš s novými dvířky (zvažovali jsme, ale představa že platíme další peníze a čekáme dalších 6-8 týdnů...). 7. Když se montér ptal, kde má vyříznout díru na dřezovou baterii, tak jsem říkal ať je na středu dřezu. Není to sice nic tragického, ale na středu, tak jak střed chápu já, baterie není. Byl jsem přítomen, když výřez prováděl a sice se mi zdálo, že by měl použít nějakou pomůcku jako je metr na zjištění středu, ale říkal jsem si, že na rozdíl ode mě už kuchyní namontoval tolik, že to má v oku... nemá. Pro mě, který profesně musí pracovat s přesností na půl milimetru je excentričnost baterie o cca 1 cm do očí bijící. Chápu, že polovina lidí by si této nepřesnosti možná ani nevšimla a i já to časem nakonec skousnu (co mi zbývá), ale opět - stačilo vzít metr. 8. Dle informací, které jsem si zjišťoval následně u truhlářů, kteří vyrábí kuchyně na míru (bohužel jsme se na ně z finančních důvodů nemohli obrátit s celou kuchyní), se většinou nejprve do desky přimontuje baterie (nemluvím teď o napojení na vodoinstalaci) a až pak přilepí dřez, aby byl lepší přístup k šroubům/matici baterie. Nás nechali s přilepeným dřezem, dírou na baterii a prostorem, do kterého nebylo možné dostat ani stranový klíč ani malé sika kleště, takže nebýt toho, že mám možnosti v práci a mohl jsem si vyrobit speciální klíč na míru, tak nemáme baterii doteď a i tak to byly nervy na celý týden (nepočítám spoustu zbytečného nářadí, které jsem v naději a ze zoufalství nakoupil - alespoň jsem rozšířil "dílnu"). Opět pro drtivou většinu lidí neřešitelný problém resp. nutnost vyhodit jednu baterii a koupit novou s jiným jistícím mechanismem. Mimochodem, baterie byla, myslím, jediná věc, kterou jsme si kupovali sami, takže nepochybuji, že kdyby byla od Duška, tak ji máme přidělanou rovnou a nebyli bychom ponecháni v takovéto řiti. 9. Nerezový dřez nepřiléhá k pracovní desce rovnoměrně - směrem k baterii se "neznatelně" zvedá, čehož by si opět asi nikdo nevšiml, ale když jsem si vybíral dřez podle toho, aby měl co nejtenčí okraj a byl tak maximálně v jedné linii s pracovní deskou, tak jsem si zkrátka všiml a taky to zamrzí (pro představu - zatímco u přední hrany prac desky je dřez absolutně připlácnutý, na opačném konci pohodlně zasunu mezi dřez a prac. desku nehet palce). Nezbývá než doufat, že se škvírou nedostane voda k dřevotřísce. Navíc je evidentní, že stačilo malinko upravit (přibrousit/přiříznout) otvor pro přepad dřezu, který je při pohledu na dřez zespoda jedinou příčinou toho, že nešlo dřez víc přimáčknout k desce a ten se s namontovaným přepadem lehounce "šprajcoval". Přitom stačili 2-3 mm...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Máte někdo aktuální zkušenost Kuchyně Dušek Brandýs?? Díky
Odpovědět
Zkouším znovu aktualizovat diskuzi! :)
Odpovědět
Z touto firmou máme zkušenosti hned 2x. Nechali jsem si u nich udělat kuchyň, příjemná domluva s paní Jarolímkovou, ale poté komunikace začala váznout a místo termínu v lednu byla dodána kuchyně 2 měsíce poté a ještě nekompletně (to jsme pana Duška museli uhánět další měsíc). Nicméně kuchyně se nám libíla a cena byla adekvátní (i když spotřebiče bych si u nich už nikdy nebrala). Za rok poté jsme si chtěli nechat udělat vestavěnou skříń a to bylo naposledy, co si od nich nechala cokoliv dělat. Smlouvu jsme podepslali na začátku srpna a věřte nebo ne měli jsme vestvanou skřín namountovanou v březnu příšítho roku a to jsme poslední 3 měsíce volali ob týden panu Duškovi ... vezmou peníze a kašlou na Vás pokud se nejedná o pořádnou zakázku. 8-( 8-( 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Bohužel jedno VELKÉ ZKLAMÁNÍ. Dodací lhůta vůbec neodpovídala tomu co slíbilo ústně studio při osobní návštěvě. Montáž ZDARMA u nás znamenala více jak 10tis korun montážníkům za tzv. úpravy na místě. Montáž dělá externí firma, takže vše řešíte na dvakrát. Jednání s firmou Dušek pro nás nepříjemné bez zákaznického přístupu při jakémkoli dotazu nebo problému. Ve fakturách zmatek, kdy položku zaplacenou firmě Dušek chtěli znovu inkasovat i montážníci... Celková doba kompletace od podpisu cca 3 měsíce.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, nějaké aktuální recenze na firmu Dušek kuchyně z Prosenic? @jahudka.1 jak jste spokojená po letech užívání?
Odpovědět
@sadaxx dobry den, stale jsme spokojeni moc:) kuchyn vypada porad jako nova (je to i o peci)... ted jsme po skoro 5letech reklamovali jeden pojezd... sice bylo horsi pana Duska sehnat, ale po par urgencich prijel a opravil;) klidne bych do ni sla znova, kdybych se mela rozhodovat;)
Odpovědět
Profilova fotka
@jahudka.1 Moc děkuji za info, s přítelem se tam chystáme, tak jsem ráda za pozitivní zprávu :-)
Odpovědět
Ja mam skvelou zkusenost s Truhlarstvim JH (Pardubice). Dodrzeni teminu, ceny i domluva skvela. Zrovna ma akci 30 % sleva a doprava zdarma, tak treba nekdo vyuzije.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Vážení spotřebitelé, POZOR – Černé ovce: Před návštěvou a kontaktováním kuchyňského studia Sklady Dušek www.dusekkuchyne.cz si nejprve shlédněte reportáž v pořadu Černé ovce s bohužel negativní zákaznickou zkušeností a pasivním přístupem studia ve věci (ne)řešení reklamace spotřebitele, který byl nucen oslovit pro pomoc Českou televizi. Obrázek si o společnosti udělejte sami. Reportáž je dostupná zde – klikněte na odkaz: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1... Váš ochránce spotřebitele
Odpovědět
Profilova fotka
@jahudka.1 mám ještě horší zkušenost
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@vaveva Dobrý den, máte kuchyň od p. V. Duška z Prosenické Lhoty, respektivě GLANC Radlická Praha 5? V případě že ano, jak jste dopadli. My jsem dopadli katastrofálně. Předem děkuji za info.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Kuchyně Dušek Ičo 70702861 z Prosenické Lhoty a Glanc kuchyně s.r.o. Praha 5 IČO: 01838377 jednatel Václav Dušek. Varuji před tímto dodavatelem a výrobcem s jehož kuchyní jsem měl tu "čest" se seznámit u známé. Desítky drobných vad, ale i velmi podstatných, jak z výroby, tak montážních. Jejich sepsání a vyfotografování mně trvalo přes 4 hodiny. Po pěti měsících není kuchyně doposud kompletní. V takto krátkém příspěvku není možné takové množství vad prezentovat. Podívejte se na pár fotografiií v příloze. Pan Dušek argumentuje opakovaně tím, že "na funkčnost to nemá vliv". Zkrátka,GLANC kuchyně, na místo inzerovaného LUXUSu dodává šlendrián. Chyby v zaměření /p. Duškem/, chyby ve výrobě, chyby při montáži - Oni ty kuchyně prostě neumějí! Skončilo to u soudu!
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva Kuchyně Dušek z Prosenické Lhoty a Glanc kuchyně s.r.o. Praha 5, jednatel Václav Dušek Zkušenosti z roku 2021 - hrůza a děs, viz můj příspěvek zde a na https://www.google.cz/maps/place/Glan...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?