Kuchyně z Ikey. Máte zkušenost?

5. srp 20201132
  • @puhelin  Tak asi záleží jak kdo. IKEA si lamino nakupuje/nechá vyrábět v Polsku a jeho kvalita je spíše průměrná. Oproti Eggeru je měkčí a snadněji se rozpadá při šroubování. Mám ikeu asi 8 rokem a měl jsem i linku z egger desek. Obecně je ale IKEA v poměru cena výkon dobrou volbou.

• @puhelin český stolař pracuje s jiným laminem. ikea 15 mm , stolař 18 mm. v řezu je vidět rozdíl ve složení desky. stolař dá 8 mm kolíky, ikea 2ks 6mm kolíků a jeden konfirmát. Ono to sice drží pohromadě, ale v návodu je napsáno, že na spodní skříňky se nesmí sedat a vrchní se nesmí zatěžovat. Na kuchyni od stoláře můžu tančit a dělát spoustu jiných věcí a nemám strach. Vím, že když dám na horní skříňku bábovkovou formu po babičce, tak mi nespadne

• Původně jsme chtěli od stolaře, manžel je náročný a o ikea vůbec neuvažoval, ale jelikož jsme si chtěli spoustu dotvořit sami a v tom je ikea hooodně flexibilní začali jsme zkoumat kvalitu. Manžel byl hodně překvapený, za mě dobrá volba a záruka 25 let, což u truhláře teda nevím, nevím. Takže máme Ikea a já jsem spokojená 🙂

• Sponzor fóra
  • @chrobakv  Nevim, kde jste nameril 15 mm lamina, ale nase Ikea kuchyn ma 18 mm. Horni skrinky (pouzili jsme kuchynske, protoze s nimi mam dobrou zkusenost) mame v koupelne jako sestavu pod umyvadlem, je na nich polozena deska 38mm (sparovka) a keramicke umyvadlo a drzi. Na desce seda dcera kdyz si cistime zuby.

• ja mam uz druhu kuchynu od IKEA a tieto relativne novsie systemy su dobre a som spokojna. Akurat vsak treba mat trpezlivost pri planovani. Kvalitne kuchyne vyzeraju aj tie, co ponuka SIKO, ale ta cena.. 😐

• @chrobakv : Sorry, ale placas totalni nesmysly. Ikea pouziva normalni lamino 18mm, nevim, kde si prisel na 15mm, to jsem v zivote na kuchyni nevidel. To, s cim cesky stolar pracuje, je otazka zakaznika, co pozaduje on, vyrobcu lamina je nekolik. Samozrejme Ikea je orientovana na cenu a pri tom odberu si diktuji cenu oni a klidne to pro ne muze vyrabet zminovany Egger. Oni radi pouzivaji i lokalni vyrobce, takze to klidne muze delat i cesky vyrobce. Jinak sam s laminem delam, mam truhlarinu jako konicka, delal jsem jiz nekolik vestavenych skrini pro sebe a zname, polic a pod., ale kuchyn mam z Ikea a neni zadny problem. To ze si nemuzu stoupnout nebo sednout na pracovni desku nebo nemuzu zatizit horni skrinky je opravdu k smichu 🙂 Asi jsi cetl nejaky navod pro americany aby do toho nezavirali deti 😃

• @jirka_sd  Máme krémově bílou a spokojenost, i se 3 dětmi 🙂

• Dobrý den,my máme linku bílou bobdyn,a pracovní desku máme na míru od truhláře,který nám ji sozit a zatím jsme spokojení 🙂

• Tak jsem se ve středu stavil v Brandýse a potom večer ještě v IKEA na Čerňáku a z prvního rychlého srovnání mě vyšla spíš kuchyně z IKEA. Třeba provedení prosklených dvířek u Decodom (Brandýs) je dost odfláklé. Kvalita laku na dvířkách mi třeba u Bodbyn z IKEA přišla také lepší.

• Ahoj, prosím o názor....pořídili jsme kuchyň Ikea, ale teď se rozhoduji, jestli boční krycí panely zaříznout ve výšce soklu nebo je nechat až k zemi. Odrazuje mi objíždění vzniklého rohu u soklu při luxování a vytírání...poradíte názory? Příp. prosím foto, jak máte sokl s bočnicemi Ikea vyřešen. Děkuji 😊

• @prothera  máte prosím boční panely až na zem nebo jen k soklům? Nějak se nemohu rozhodnout

• @dandenka  u kraje kuchyně, která jde vidět z obýváku až na zem. Druhy panel ktery je na druhé straně věže zároveň se soklem

• @adula000  moc děkuji, nechali jsme až na zem, ale teď přemýšlím, jestli se v tom rohu pod soklem nebude špatně vysávat a vytírat🤔

• @dandenka  ja s tím problém nemam

• @dandenka  vysavani i vytirani uplne v pohode a to mame v kuchyni hodne rohu

• Sponzor fóra
  • @prothera  moc děkuji, necháme k zemi. Bude to stabilnější a rohy se u soklů docela vycvakávají. Dcera má také Ikea, ale boky mají k soklům...

• Montujeme nyní IKEA kuchyň, ale mám obavu, že je na mě vysoká. Nejdříve jsem si říkala, že to bude lepší, ale začínám mít obavy, že ti bude až dost. Mám ,164 cm s kuchyně vychází i d deskou 193 cm. Màte někdo zkušenost? Přemýšlím jestli by šli nožky uřezat cca o 3 cm ale co myčka? Jde to u ní také?

• @dandenka  ja to tak mam, měřim 163 a vyhovuje mi to, kdybys dala nozicky níž, taky bys musela serezat sokl a to nevím, zda by úplně šlo, aby tam pak držel

• @adula000  tedy nemusím mít strach, že z toho budu nějak zničená? Je to asi o zvyku...už jí mám doma, tak se nedá nic dělat

• @adula000 ...třeba s vyššími hrnci nebo zadělávání těsta ve vyšší míse...jsem z toho trochu vynervovaná... 😒

• @dandenka  opravuji výska 93 a ne 193

• @prothera  můžu se jestě zeptat, jak vám vyhovuje výška? Mám 161 cm a starou kuchyň jsem měla 86 cm, Ikea je 92 cm

• @dandenka  Ja jsem vysoka 175 cm, takze mi v tomhle ikea vyhovuje. Moje mamca je prcek a driv si na tu vysku stezovovala, kdyz byla u nas na navsteve, ale po par letech uz ne, asi uz si zvykla.

• Děkuji, nadávam si, že jsem to víc nepromyslela

• @dandenka  Ja merim 159 cm a ta vyska je na me dobra. Kdyz jsem u nasich u linky s klasickou vyskou, hrbim se, protoze je to pro me nezvyk.
    Popr. muzete nohy sundat a koupit k nim jen sroubovaci nizke (treba ze serie Eket) a budete ji mit bez soklu. Misto 8 cm tak budete mit jen cca 1 cm.

• @dandenka  ja bych se toho nebala. Jestli jste se byli nejprve divat na kuchyn primo do Ikey a tam u ni clovek stravi dost casu, jak si ji ruzne prohlizi, a neprisla ti tam ta vyska "jina", tak ted mas v hlave jen ta cisla, ale pocitove to bylo predtim ok 😉

• @prothera  na tom něco bude, ještě to promyslím, děkuji

• @puhelin  Máte také tak vysokou? Nejníže jde na 92. Nezdá se to, ale co udělá 6 cm 🤔... Vymysleli jsme sokl na výšku 88, tak ještě popřemýšlím, děkuji

• @dandenka  No je to korpus 80 cm, nohy 8 cm a desku mame 3,8 ccm (Karlby). Kdyz nohy vynechate a date jine, nizsi a sokl na miru (muzete na sokl pouzit drevenou listu, ktera se dava k obkladum - sezenete v hobby marketu).

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Na co nezapomenout při stavbě plotu
    Jak zajistit doma čerstvý vzduch i optimální vlhkost po celý rok?
    Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
    Archiv článků od partnerů