Má být spoj pracovní a zádové desky bez těsnící lišty nebo s?

Ahoj, dnes jsme se přijeli do domu podívat na finálně domontovanou vysněnou kuchyn a krve by se ve mně nedorezal - stolař nám bez jakékoli předchozí domluvy sám namontoval mezi pracovní a zadovou desku ve stejném dřevodekoru nerezovou těsnici lištu. Je to hnus a ještě mi to ubralo 3 cm pracovní plochy. Stolar tvrdí, že to dava každému, protože jinak by desky začaly puchřet, ale já jsem to nikdy u nikoho neviděla ani naživo ani na fotkách (všichni to mají jen slepené a asi zasilikonovane?). Lišta je vsroubovana po 10 cm do pracovní desky, takže už se nedá oddelat. Kdyby aspoň zvedl telefon a zeptal se - když už, tak se dělá i lišta v dekoru desky, tak dát na výběr... Já bych mu nejradši desky nezaplatila a nechala si dát nové 😢 , o liště nepadla řeč a nebyla ani v kalkulaci, navíc stejny stolar dělal i linku známému a ten ji má bez listy... Prosím, ríkal někomu stolar to samé a máte listu, nebo ne? A kdo ji nemá, nemáte problém se zpuchrenim? Moc děkuju za zkušenosti a hlavně odborné rady, jak se takový spoj má správně dělat.
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli jde o spoj pracovní a obkladové desky, tak máme pouze zasilikonovano bezbarvým silikonem. Linka v provozu téměř 4 roky bez jakýchkoliv známek zpuchreni nebo problémů v daném místě.
Odpovědět
Profilova fotka
Lištu nemám žádnou, žádnou jsem nechtěla. A že se to vydroli ? Někdy třeba jo, ale za hodně dlouho a popř opravím. Popravdě, jak často renovujete silikon u vany či sprchy, a tam je to sakra namáhané, je to i několik let
Odpovědět
@zmrz_lina Děkuji. Ano, jde o tento spoj. Říkám, že jsem to ještě u nikoho neviděla, takže myslím, ze to samé mi napíšou vsichni, a proto mě ani nenapadlo to ještě stolarovi nejak zduraznovat, před 2 dny jsme kuchyni viděli ve fázi, kdy to vypadalo přesně tak, jak jsem chtěla, a nabyla jsem mylny pocit, že už to zůstane stejně.
Odpovědět
@jandour Děkuji, já jsem právě listu také nechtěla, ale nenapadlo mě to stolarovi teď ještě zvlášť říkat, protože jak říkám, dělal přes časem kuchyni známému, který tam listu nemá, a vubec mě nenapadlo, že by to tak někdo mohl udělat, hlavně bez jakékoli porady s námi. Když jsem se stolare pri plánování ptala, jestli dělá ztracený spoj pracovních desek nebo jestli dává kování Blum, tak se na mě díval málem uraženě, že je to snad samozřejmost, a teď udělá toto. Já jsem navíc celou kuchyň plánovala tak, aby neměla jediný nerezový prvek, ani na spotřebičich, dřezu, nechali jsme si do barvy prestříkat uchytkove listy i větrací mřížky a on mi tam pak na montuje takovy lesklý hnus po celé plose 🙁 .
Odpovědět
Lištu nemáme (jen zataženo bezbarvým silikonem) a po 11 letech užívání nikde žádný problém, ani přímo za dřezem, kde je vlhko. Bych reklamovala a chtěla novou desku, když to není ani v kalkulacích a nikde.
Odpovědět
Taky lištu nemám, ani bych jí nechtěla. Určitě reklamujte. Měl se zeptat a domluvit se s Vámi.
Odpovědět
Na jednu stranu lišta ničemu nevadí ale dává se v dekoru desky. Pokud jste ji neměli v rozpočtu, tak možná má zakrýt nějakou nepřesnost nebo vadu vzniklou při montáži.
Odpovědět
@travas mne určitě bude vadit, že ubírá cenný prostor do hloubky pracovni desky. Já mám ve staré kuchyni hloubku desky 64 cm, tady je najednou 60 - 1 cm zadovka, - 3 cm lišta... Když si potřebujete při krájení na prkýnko dát ještě před sebe třeba nadobu, váhu apod, tak se ten prostor hodí, no. Takže i z praktického, ne jen estetického hlediska, to má význam.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrabodlina to je od něho "prasárna". Se mnou třeba truhlář komunikoval za pochodu při sestavování a některé věci doladili na místě jestli tak či tak. Reklamujte
Odpovědět
@jandour taky to tak vidím, manžel říká, že se to nehodí, po něm chtít novou, nebo mu nedat část peněz, ale mně připadá zase hodně divne dát jen tak něco ze svévůle bez předchozí domluvy. Když jsme se byli podívat do domu před dvema dny během montáže, tak se na nás tvářil vyloženě naštvaně, že ho tam obtěžujeme a málem s námi nekomunikoval, nevím, co si o tom všem mám myslet. Zase na druhou stranu, ostani práce je dokonalá, krásna linka včetně všech detailu, škoda takové blbosti, no...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak pan stolar je pejnej ko..ot Mezi pracovní desku a obklad se nic dávat nemusí stačí ji dat třeba o 5mm nad pracovní desku a tu mezeru vyplnit silikonem ... ta “tesnici lišta” není totiž vůbec tesnici a ještě se sroubuje do desky - takže pokud jsi to nechtěla a on to tak udělal tak bych chtěla aby to odstranil a pokud ji nasrouboval měl by vyměnit celou desku a muže si ji strcit víš kam 😂
Odpovědět
@petrabodlina hodí se to a neděláte to jen pro sebe, ale i při jeho další nespokojené zákazníky. Když to necháte být, tak to příště udělá zase.
Odpovědět
Článek se načítá
@petrabodlina Pokud jste ještě neplatili, tak na něj máte aspoň páku. Měli jste přece nějaký návrh, dohodu, a měl se taky zeptat. Náš truhlář se teda rozhodně ptal, co tam chcem, v jaké barvě atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrabodlina nám se teď montuje kuchyň, ptala jsem se na to našeho truhláře a prý lištu nedává, jen silikonuje... já jsem ráda, lištu mám ve stávající kuchyni a nejsem z ní nadšená
Odpovědět
řekl bych že něco zhnojil při montáži - sekanec, špatný řez, něco takového. Tímhle se to pokusil zamaskovat, protože lišta je mnohem levnější než nová deska. V tomto bych neustoupil, ta lišta je tam jen na zavazení, u 60cm člověk hospodaří s každým milimetrem.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrabodlina máte fotku, jak to vypadá?
Odpovědět
@petrabodlina Nám lištu instaloval, už si ani nejsem jistý jestli to s nama řešil nebo ne. Přišroubovaná nejspíš není. Silikon ale pustí asi méně vlhkosti nebo vody než lišta....
Odpovědět
@cyklos tato lišta je rozhodně méně nápadná a je užší. A jestli není prisroubovana do desky cca 60 strouby, tak taky pořád lepsi 😉 .
Odpovědět
@ptjj odpoledne se tam jedeme podívat a budeme zkoušet oddelat listu a pořádně prohlidnout, jak to vypadá pod ní! Nafotim.
Odpovědět
Moc všem děkuji za názory 🙏, opravdu mi to pomohlo. Aspon už vím, že nejsem blázen a nevadilo by to jen mně. Nepřipadá mi to totiž jako maličkost, jak se mě snaží přesvědčit stolař i někteří lidé z meho okoli, tu linku už si plánuji tak dlouho, že je to takové moje třetí dítě 🙂 .
Odpovědět
@zmrz_lina Taktéž zasilikonováno, ani si toho nevšimnu. Ale kdyby lišta byla pěkná, moderní, proč ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrabodlina to znám...taky tam máme pár much, pro které se budu bít, tak dlouho to plánuju a ladím do detailu a pak by to mělo být jinak? To tedy ne!..... prostě se mají truhláři lépe domluvit a raději se desetkrát zeptat, než pak udělat něco jinak, než bylo domluveno
Odpovědět
Profilova fotka
@cyklos tahle lišta vypadá docela fajn, tu bych asi v nejhorším skousla, i když by se nedomluvil
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Také máme lištu a nepřijde mi, že by se tam nehodila ale každému vyhovuje něco jiného.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@michall90 pozdní reakce, ale přece 🙂: do kuchyně tohoto stylu se kovová lišta hodí, ale my máme dřevo, bílá + černé spotřebiče, nikde nic stříbrného, kovového, šedého, a tam byla stříbrná lesklá lišta fakt katasrofalni. Bohužel s truhlářem nebyla domluva a lišta tam už byla navrtana, takže jsme se dohodli, ze nám ji aspoň přestříká na černou barvu. Ta už se dá skousnout a zvykla jsem si, ale bez ní by to bylo lepší. Holt se musí vše pohlídat, já jsem zrovna v tu dobu musela do nemocnice a manžel to neřešil a prijel se podivat, až byla instalována.
Odpovědět
@michall90 a také se dívám, že vy máte lištu daleko menší a ještě matnou, ta působí sama o sobě líp.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?