Malá kuchyně do 10 m2

2. kvě 2019160

Co si myslíte o velikosti kuchyně 9,45 m2 v domečku - samostatná místnost. Mám podmínku, že se tam musí vejít stůl pro 4 lidi. Kam byste ten stůl umístili? Nějaký návrh na kompletní rozmístění? Budu moc vděčná. Předem děkuji.

 • @verunky
  Viděla jsem několik Vašich návrhů, které se mi moc líbili. Vůbec nevím kde začít - asi se upínám moc na ten stůl. Poradíte mi prosím? Předem děkuji za Váš čas.

 • To je opravdu malý prostor na kuchyň s jídelnou. Ne že by se to nevešlo, ono asi, vejde ale bude to namačkané jak sardinky. Máme pracovnu o tomto rozměru a moc si to nedovedu představit.

 • Opravdu najděte jiné místo pro stolování. Toto je téměř nesmysl. Dohromady to nikdy nebude ani slušná kuchyně, ani slušné místo k najedení. Panelákové kuchyňské kouty s jídelnou jsou plochou asi podobné, ale vymyšlené tak, že to smysl má. Váš půdorys je nepoužitelný.

 • Sponzor fóra
 • Máme ve stávající kuchyni taky stůl, místnost má 12m2 a menší už si představit moc nedokážu, i když máme dvoje dveře, což taky omezuje možnosti zařízení. Budete se tam třískat. Pokud máte jinou možnost, určitě bych směrovala stůl jinam. Pokud to nepůjde, dokážu si představit linku do L kolem té stěny B až ke dveřím. V protějším rohu pak ten stůl.

 • @honzik75  proč myslíte, že dispozice téhle místnosti jsou nějak zásadně jiné od panelákových kuchyní?

 • @veronikaka  pisu IP

 • dobrý den
  mám vlastě uplně stejně kuchyni jako vaše
  B STĚNA je balkonobá a mám tam/měla/ stůl obdelník + 4 židle
  protější stěna kuch.linka v ní lednice a normal sporák
  dolu stěna od B komoda
  takhle jsem to měla 20 let a 2+2 obyvatele
  linka sice tip top ale dá se to v klidu a vařila jsem denně bez ujmi
  foto vkladat neumím tak jestli budete chtít až se tu objeví dítka řeknu at něco vloží

 • já nevím,ale přijde mi,že jste všici nějak zhýčkaní ( nechci se tím nějak dotknout nikoho )..protože v paneláku jsou stejně kuchyně neli menší a vše se tam vleze..chápu,že někdo potřebuje k životu prostor větší, je to jen o o názoru na danou věc. To stejný když se řeší velikosti pokojů a samotného RD. Nárory typu pokud máte dům o velikost bytu to ani nestavějte apod bláboly, už mi lezou na nervy...každý staví to na co zrovna má prostředky i možnosti. Já vyrostla v paneláku 2+1 o velikost nějak 55m2 ve třech lidech.Možná proto mi stačí i RD o výměře 99m2. no Asi to nebylo přímo k věci, tak se omlovám, ale když taky čtu stále dokola tyhle názory, tak jsem musela jednou reagovat. 😃

 • @ptjj  13 let jsme bydleli v domě jako 3 osoby - manželé s jednou dcerou, kde byla kuchyň s jídelním stolem 3 x 4 metry, takže úzké. Ale umístění dveří umožňovalo, že linka byla po jedné straně, v jednom koutě lednice, v druhém rohové skříňky a uprostřed u stěny stůl pro 3. Vše fungovalo vcelku dobře, kvůli vhodnému rozmístění a tomu, že jsme 3. Když přijel někdo čtvrtý, tak se stůl musel odsunout a šlo to také dobře. Ale už nastávali drobné kolize u lednice a myčky.

  Nyní máme kuchyň +stůl + obývák cca 33 m2 a vůbec se necítíme stísněně. Ale i proto, že jedna stěna má velká okna na zahradu.

  Babička má v "socialistickém" paneláku cosi jako 10m2, ale do L, takže v jedné části linka, v druhé jídelní kout. Bylo to dobře vymyšleno.

  Takže určitě nejsme zhýčkaní nebo, že bych nevěděl o čem mluvím.

  V daném půdorysu si nedokážu představit linku + jídelnu pro 4 lidi. Jde skoro vše, ale v reálu to nebude fungovat, resp. s častými kolizemi. Jde o kulturu stolování a chystání. V okamžiku, kdy strávníci obsadí stůl je velmi obtížné otvírat dvířka skříněk, troubu, myčku, lednici, šuplíky, manipulovat s velkým pekáčem s husou ....🙂 Nebo dokonce chtít odsunout židli.... Chybí prostě místo.

 • @honzik75  o tom, že to bude nekomfortní vůbec nepochybuju a taky jsem to psala, ale někdy prostě není jiná možnost a my nevíme, proč to tazatelka takto zvažuje......připadá mi, že panelákové kuchyně jsou kolikrát nacpány ještě na menší a hůř řešený prostor.......uspořádat kuchyni tak, jak jsem psala a pak i nakreslila verunky podle mě není problém, bude to velice maličká kuchyně, ale že by se v ní nedalo vařit a jíst, to si nemyslím

 • @ptjj  mě jenom přijde škoda nehledat i možnost stolovat někde jinde. Najíst se lze i v bufetu na stojáka, na ploše 0,5 x 0,5m. Když jsou doma 4 je fajn se najíst jako rodina a v pohodě, klidně v obýváku a tak maličkou kuchyň nechat na kuchtění... Případně nějaký bar, proč ne.

 • @honzik75  jasně, to souhlasím, však jsem to také psala, jen pokud není jiná možnost 😉

 • My měli podobné řešení jak navrhla verunka v paneláku,jen místo lednice spíž a prohozený sporák s dřezem..stůl jsem používala hlavně na odkládání při vaření 😃 jinak jsme dali ještě stůl do obýváku, protože návštěvy prostě chtěli sedět u stolu 😃 v kuchyni to bylo fakt jen pro nás na občasné snídaně, obědy...líp se mi sedělo v obýváku u stolu než v kuchyni..nevím proč..

 • Děkuji všem za reakce. Přikládám ještě 2 návrhy, pokud by se někomu hodilo:

 • Nakonec jsme se rozhodli, že do této varianty nepůjdeme i přesto, že shodně velkou kuchyni má moje babička v domě. Vyvařuje v ní náramně 🙂 a u stolu se nás naskládá někdy i 6 lidí 😎 . Má rohovou lavici.

  Máme možnost uspořádání i v jiné variantě, kdy bude spojena kuchyň s obývákem (6 x 7,5 m) pouze ale s jižními 2 francouzskými okny. Nechtěla jsem společnou kuchyň s obývákem a chtěla jsem v kuchyni okno .... Snad budu spokojená a nebudu tam mít velkou tmu.. Linka bude v té tmavé - severní části.

  Ještě jednou všem děkuji, třeba se budou hodit názory a návrhy pro někoho jiného.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?