Malá rohová kuchyň 200x240 cm, jak tam narvu spotřebiče?

Nemate nekdo kuchyn s rozmerama 200x240. Lamu si hlavu jak tam "narvat" vsechny spotrebice a zachovat rozumnou pracovni plochu Diky . Trouba bude zvlast v panelu, jinak vsechno ostatni musime dat do linky. Prosla jsem uz stovky realizaci a nic:-(
Odpovědět
Zrovna trouba dokáže ušetřit dost pracovní plochy, když se dá pod sporák. Nástěnné skříňky bych dala až ke stropu, horní řada může být v jiné barvě, jak ta spodní, aby to nepůsobilo jako komín. Lednice pak může být vestavná a celá skříň opět až ke stropu určitě nabídne dostatek úložného prostoru. Ty panely se do malých prostor nehodí.
Odpovědět
@aurinko Dekuji za inspiraci. Tak nejak to planujeme, ale nemam problem s hornima skrinkama, ale spis v te dolni casti se nam nedari natlacit mycku 60 cm, drez, varny panel a supliky. Ty se tam vubec nevejdou at to kombinuju jak chci. Jednou vadi hloubka drezu, nebo nemuzou byt supliky pod varnou deskou. Kam potom ulozim aspon pribory a drobne kuchynske "naradi" :-(?
Odpovědět
Chtělo by to nějaký nákres, abychom ti mohly lépe poradit. Asi bych nedávala trobu do panelu/ jak už tu bylo řečeno,, při malé kuchyni panely zabírají pracovní plochu/ ale dala bych ji pod varnou desku...Tím ušetříš víc místa, ale opravdu by to chtělo sem dát nějaký obrázek
Odpovědět
Prikladam nakresy. Vrch neresim, tohle je uplne prvni nakres a horni skrinky urcite budou vzdusnejsi. Panel je volne stojici, ten prostor by stejne nebyl vyuzity. Jidelni stul bude vedle v mistnosti. Supliky mi moc chybeji
Odpovědět
@ibacik Zázraky se asi dělat nedají.Možná jedině dát ledničku tam kde je nyní ten panel--Panel vůbec nědělat, , troubu dát pod varnou desku. Zvětšila by se tím pracovní plocha,
Odpovědět
Profilova fotka
Mám taky podobně malou kuchyň, takže vím, co řešíš. Jak tady navrhují dát troubu pod varnou desku ... sice si vytvoříš pracovní plochu, ale přijdeš o šuplíky. Takže i já jsem nakonec troubu vsadila do vysoké skříně a šuplíky pod varnou desku. Je těžké do tak malého prostoru vsadit myčku, mít slušnou plochu pracovní desky a umístění dřezu a varné desky podle představ. Takže já mám nohužel dřez hned vedle varné desky (kdyby alespoň odkapávací částí, ale ani to nevychází) a bohužel tu až na samém konci linky. Přemýšlím, že požádám stolaře, aby mi vedle varné desky udělal sklopný díl pracovní desky, abych si při vyření vytvořila odkládací místo vedle varné desky. Ach jo, jsou to starosti.
Odpovědět
Taky jsme měli malou kuchyň. cca 2,8*1,5 a měla jsem tam všechno. Trouba pod sporákem, jinak by to nešlo, skříňky až ke stropu ! V krátkém elku byly šuplíky a zbytek byla široká skříňka na hrnce, nad tím skřínka na talíře, pak dřez a pod tím čistící potřeby, sporák+trouba, myčka, lednice. Nahoře digestoř a skříňka na hrníčky atd. Opravdu to jde. :-)
Odpovědět
Jo a dřez byl bez té odkapávací části, aby byla pracovní plocha. Stejně se vše myje v myčce a když kápne voda na desku, tak je to OK. Šuplíky si určitě dej, jinak budeš litovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@ibacik já bych teda prohodila hlavně umístění dřezu a varné desky. Ergonomicky výhodnější je mít vedle lednice dřez, ve kterém umyješ např. zeleninu z lednice, pak na volné pracovní ploše zpracuješ a pak dáš do hrnce na plotnu. Navíc, lednice by neměla stát vedle sporáku kvůli teplu, které ti při vaření vzniká a lednice pak musí o to víc ochlazovat vzduch=tzn. vyšší spotřeba energie u lednice. Nehledě na to, že občas zrovna při vaření potřebuješ otevřít lednici a něco podat a ten horký vzduch z vaření lednicím opravdu nedělá dobře. A relativně blízko sporáku by jsi měla i ten panel s troubou.
Odpovědět
@ibacik já bych dala lednici místo panelu. V něm máš co? My máme třeba od spodu - 2 velké šuplíky na nádobí, nad tím je v úrovni linky trouba, nad ní máme mikrovlnku a ještě nad tím je výklopná skříňka. A šuplík na příbory můžeš mít přece pod varnou deskou, ne? my hned pod varnou deskou máme úzký šuplík např, na ty příbory, nože, vařečky atd.., a pod tím ještě 2 velké zásuvky na hrnce...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahoj, zkusim obnovit tema.. prosim o pripadne odkazy jak mate vy udelanou malou kuchyn/kuchynsky kout.. budu rada za kazdy napad, jak co nejoptimalneji vyuzit prostor kuchynskeho koutu 1,6m x 3,3m
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Ráda bych obnovila diskuzi, máte někdo fotky z realizace malé kuchyně? Když zadam do googlu malá kuchyně, tak mi vždy vyjedou paláce, které nemají s malou kuchyní nic společného. Myslím, že nás je víc, kdo nemá prostor na velkou linku a budeme rádi za každou inspiraci...
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?