Nemáte kuchyň nebo nábytek v odstínu červené RAL 3001?

Prosím pomoc. Nemáte náhodou někdo doma ideálně kuchyň nebo jiný kus nábytku lakovaný konkrétně odstínem červené RAL 3001 - Signalrot? Nebo třeba kdo pracuje v kuchyňském studiu, nemáte vystavenou zrovna tuhle nebo vzor (=nalakovanou desku) této červené? Mám k dispozici jen ten malý vzorník RAL, ale upozorňovali mě stejně, že se odstíny mohou v reálu trochu lišit. Na internetu je každý obrázek jiný odstín. Jsem bezradná. Váhám mezi tímhle a RAL 3002 - karmínovou, ale to se bojím, aby nebylo už hodně do vínova. Za zkoušku nic nedám, tak se ptám alespoň takhle. Děkuju!!
Odpovědět
@pucifal 3001 je hasičská, používá se na vrata na hasičárny atp., je to prostě svítivě červená, bude to dost intenzivní v ploše.
Odpovědět
@lopp děkuju, to je dobré vědět. a nějaká zkušenost náhodou s 3002 karmínovou? jestli to není už moc vínová? já bych chtěla zkrátka sytou červenou, ne úplně svítivou děkuju!
Odpovědět
@pucifal Jen ještě dovětek, už jsem dlouho nic pro hasiče nedělal, ta jejich je o stupeň nižší RAL 3000, takže ta vaše signální 3001 bude méně intenzivní než jsem myslel. Karmínovou jsem nikdy v ploše neviděl, ale vzhledem k tomu, že ten vzorník jde od svítivě červené k fialové, tak 3002 bude určitě s nádechem vínové, čím vyšší číslo tím to bude víc tmavé. Jinak ten RAL vzorník co máte by měl být identický, jako pak v reálu, pokud se to bude lišit, tak jen díky matu/lesku, jelikož v tom vzorkovníku jsou myslím všechny v lesku. Ale jinak to musí sedět, když něco vyndám z lakovny a dám k tomu tenhle vzorník, je to vždy identické. Takže si dejte v klidu sklenku vína a prostě si vyberte tu, co se vám líbí :-)
Odpovědět
Ještě mě napadlo, pokud to budete chtít vidět v ploše, v lepších barvách lacích vám jsou schopni namíchat do spreje RAL dle výběru jen malou dávku, tak si tam můžete dojít pro dva tři favority a pak si to u té sklenky na plochu nastříkat a vybírat :-)
Odpovědět
@lopp moc vám děkuju! taky jsem už začala uvažovat, že bych mohla zkusit koupit trochu..jen si říkám, že asi i záleží na jaký materiál se to pak dá. tak se budu držet intuice, díky moc :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?