Nepovedený návrh kuchyně?

Profilova fotka
Ahoj, akorát jsme ve fázi stavby, kdy je na čase si začít rozvrhnout kuchyň. Včera jsem na doporučení naštívila studio Oresi, kde mi po 2h sezení dali tento návrh. Já chtěla ostrůvek a paní řekla, že to rozhodně půjde. Byla bych radši kdyby profesionálně poradila, nedávejte ho využijeme prostor líp, a něco poradila - je to moje první kuchyň. tak nám dala nějak dokupy kuchyň a vykouzlila z toho toto. Něco z čeho teda nadšená nejsem.. Skříňky na skleničky, hrnky chybí a celkově mi přijde málo skříněk / šuplíků a kuchyň na mě háže takový prázdný dojem. Kuchyň si budeme nejspíš ve finále dělat u truhláře, ale nebráníme se i studiu. Jen pro info cena kuchyně bez spotřebičů je cca 105.000,-. Prosím, dáte mi tip jaké studio se Vám pověnuje a udělá Vám návrh aby to mělo oravdu smysl a zároveň i poradil? A nebo jestli jen poradíte co je na této kuchyni špatně? Přidávám ještě půdorys kuchyně. Díky moc!
Odpovědět
@verunky by mohla poradit 😉 má skvělé nápady
Odpovědět
Profilova fotka
@nadulka87 Díky moc! Už jsem jí psala!
Odpovědět
@dollysek7 jinak co se týká Oresi: před 10 lety jsme s nimi byly celkem spokojeni. Ale nechtěli jsme nic moc extra, obyčejná paneláková kuchyně do L.... Teď do domečku jsem se radila s Verčou a máme nějaké vlastní nápady se kterými oslovíme truhláře.
Odpovědět
Profilova fotka
Jen když se rychle kouknu, ostrůvek bych nedělala. Jdou posunout dveře do spíže? Udělala bych po celé délce stěny od spíže vysoké věže se skrytými dveřmi do spíže, aby to působilo jednotně a zbytek by bylo elko. Ostrůvky jsou hit, ale není dobré ho cpát všude za každou cenu, jak je to dnes vidět ;-) Myslím, že účko kopírující tvar místnosti tam zapadne líp ;-)
Odpovědět
Pro nás bylo nejlepší navštívit Blum showroom v Praze, kde nám poradili jako nikde ve studiu ne. Největší výhodu je sestavení naplánované kuchyně v reálu.
Odpovědět
@dollysek7 Pokud chcete horní skříňky, šel bych do L varianty. A pokud varnou desku v ostrůvku, rozhodně ne uprostřed - okrádáte se o spoustu pracovního prostoru.
Odpovědět
Profilova fotka
@qeszi Díky moc za názor.. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@alokin_ka díky moc, mrknem na to, a zajedem tam 🙂
Odpovědět
Mám rozměrově podobnou kuchyň,i s tím oknem takhle, jen o trošku větší. Nevím, jak máte velkou další část místnosti. Pokud máte dost prostoru na jídelní stul, tak by šel poloostruvek. Já mám délku celé místnosti i s kuchyní 9,1 a nedala jsem ho. Nechci být zasekana nábytkem, chci mít prostor a vzdušný interiér. Takze jsem zvolila elko. Posílám původní návrh, i když nakonec jsem zvolila jiné dekory.
Odpovědět
Profilova fotka
:-) @dollysek7
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyz koukam na tu variantu s ostruvkem, prijde mi, jako by tam pristalo ufo 😄 Ja bych brala variantu U dokola kucchyne, volny prostor ma cenu zlata. Mne se v kuchyni motaji tri deti, berou si tam stupinky, casto zametam, chystam si trideny odpad...ostruvek by mi strasne zavazel.
Odpovědět
Nedělala bych variantu s ostrůvkem, není na něj prostě místo. Smysluplně využitý ostrůvek bude mít min. 2.5 metru a bude se dát obcházet ze všech stran. Ty krátké jakože ostrůvky nevypadají ani hezky. Udělala bych kuchyni do L. Vysoké vestavné skříně tam, kde jsou dveře do špajzu nebo kam to vlastně vedou? Horní skříňky vám neberu, ale nemám je a nechybí mi. Pokud by byl ve vysokých skříních nějaký šuplík na křehké skleničky. Jinak hrnečky, talíře a vše další máme v šuplících v úrovni pasu.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
tak nakonec máme vybráno. 🙂
Odpovědět
@dollysek7 Takže jste na rady nedala. Nj, uvidíte v praxi, co byste dala za prostor v kuchyni na úkor zbytečných barových židliček, ostrůvku a možná i uzavřenosti kuchyně těmi vysokými skříněmi hned na rohu...
Odpovědět
@lukoid Take bych barove zidlicky nedavala, to uz je prezitek. Nicmene ulozneho prostoru a pracovni plochy neni nikdy dost. Uprostred kuchynskeho koutu je prostor krasny velky. Vejde se ucici vez i asistujici tatinek.
Odpovědět
Mně se ten posledni návrh libi nejvíce. Žena na ostrůvku připravuje naprosto vše, aby byla celém k nám do obývací části a nestála k nám zády.
Odpovědět
Profilova fotka
@lukoid Nám to takhle bude vyhovovat, co se týče barových židlí u nás se opravdu nebojim nevyužití 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Jako nahrubo napad toho tvaru do G neni spatny, ja bych tedy volila U, ale je to jeste dost neucesane, dole i nahore, ty horni skrinky jsou hodne roztristene, otevrene policky uz vylozene nemoderni, misto sikme digestore bych dala vestavenou, bude to schovane ve skrince a bonusem bude dalsi ulozne misto. Zidle nee, radsi ulozny prostor (z vnitrni strany bude malo vyuzitelny diky rohu). Ta vez s troubou vlevo to dost zahlcuje hmotou. Neni to spatny, ale kdyby to byl muj navrh, chtela bych, aby mi nekdo rekl, ze to muze byt jeste mnohem lepsi🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@antoinet Nemůže být do U. Je tam vstup do špajzky. Skříňky si budu upravovat již podle sebe, samozřejmě to jsou detailní úpravý, které budu dolazovat s truhlářem 😉 Šlo nám o prvotní rozpoložení celé kuchyně. A židle joo, chtěli jsme to tak od začátku. Úložnýho prostoru není víc třeba, máme dost velkou špajzku. Už jsme takto rozhodnutý. Takže díky za rady 😉
Odpovědět
@dollysek7 Jo, líbivé to je, ale jsem si jistý, že kdybyste neměla jen koncept, ale i vizualizaci, kde by byla vidět fotorealistická hra světel a stínů z různých pohledů, bude to komornější více, než se nyní z náčrtku zdá. Příp. kdybyste to rovnou viděla virtuálně ve 3D s možností interakce, zjistíte, že třeba k otevřené troubě polezete ze strany, že jeden člověk u sporáku znamená, že druhý se u ostrůvku, aby vypomáhal, dost omezen na prostoru, že přes roh, kde máte tu vysokou troubu s (asi) mikrovlnkou a lednicí, budete mít krb, který bude dost sálat a nahřívat stěnu za tím, nehledě na to, že vám ten krb poleze do místnosti a tím pádem ještě více uzavře pohled do kuchyně, o (ne)bezpečnosti otevřené trouby za rohem, kam nejde vidět, ani nemluvím... No, je to na vás. Jestli už máte hrubou stavbu, sežeňte si kartónové krabice a postavte si to v tom prostoru alespoň.
Odpovědět
Profilova fotka
Ieste par dotazu: Lednicka vedle trouby je umistena s plnym vedomim, jak moc je to energeticky narocne? Roh pod mixerem bude zaslepeny nebo do nej bude pristup? Okno pujde otevirat? Kam?
Odpovědět
@antoinet Lednice vedle trouby nevadí, dělávají se tak vestavěné celkem standardně - oba spotřebiče jsou solidně izolovány. Zvláště u volně stojící lednice je to ok (samozřejmě za předpokladu, že neotevřu troubu a nehledím hodiny do otevřené lednice hned vedle). Okno je dobrý hint - spousta hospodyněk si dnes kupuje baterii se sprškou, která je dost vysoká, a pak neotevřou okno. Ale platí to i u běžnějších baterií, nicméně dá se sehnat baterie nízká a okno bez problémů otevřít v celém rozsahu.
Odpovědět
Profilova fotka
A abych jen nekritizovala, tak jeden navrh ode me: Lko, ktere zacina na stene pod oknem, na teto stene pouze dolni skrinky, pokracujeme na stene vpravo, skrinky dole i nahore ke stropu, v jedne rovine (skryta digestor), zakonceno lednici, trouba pod pracovni deskou, leva stena prazdna, tedy volne pristupny spajz a vzdusna kuchyn, v pripade libovani si ve vystavovani nejakych veci na stene vlevo melke policky nebo treba magneticka plocha jako nastenka, kreslici tabule apod. 🙂
Odpovědět
@dollysek7 Jako nechci kritizovat, ale tak když se to sem hodí takto veřejně, tak teda na mě to působí strašně jako retro. Takový devadesátkový retro, teď nemyslím to hezký retro, kde si hrajeme na pěkný šedesátý. Ta digestoř je zejména velmi odpudivá. Jaký je k ní důvod, když mohla bejt digestoř vestavná a nad ní skříňka s dalším prostorem na uložení věcí? Horní skříňky nejsou po pravé straně okna proč? Vypadá to neučesaně. Na těch otevřených policích zepředu bude solidně sedat mastný prach... Ty židle vám teda neberu, za mě jsem na nich ještě nikoho moc neviděla sedět, pokud to teda není opravdu kvalitně udělaný snídaňový kout pro čtyři osoby, kde rodina pohodlně snídá a na "velké" jídlo má velký jídelní stůl vedle. Ale vy nejlíp víte, jestli to bude mít u vás využití...
Odpovědět
My jsme cca dva roky měli kuchyň bez ostrůvku. Teď už cca půl roku s ostrůvkem. Báli jsme se, že bude málo místa, ale je to v pohodě. Proto bych se klonil k návrhu Verunky...
Odpovědět
@alokin_ka dobrý den, na kolik vyšla schůzka v showroomu?
Odpovědět
@mareska64 dobrý den, neplatili jsme vůbec nic za tak užitečné informace 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa páči pôvodný návrh, pokiaľ chcete ostrovček, ale aj horné skrinky tam sa dalo zúžiť okno, a ponad neho dat jeden dva rady. už som videla také kuchyne tu alebo aj na slovenskej streche. osobne sa mi L, U, a G už vobec nepáčia. každopádne také veci je treba riešiť už v projekte. kým nie je narhnutá takáto pomerne malá a hlavne štvorcová kuchyňa. 🙂
Odpovědět
@dollysek7 V současné kuchyni máme lednici takhle u poloostruvku a je to dost nepraktické, vy tam budete mít dokonce i troubu, takže když budete péct, vyskladavat nákup, tak se v tom průchodu do kuchyně budete pořád tak nějak plést 😉 Nebo stravnici často navstevujici lednici se budou plést vám. Minimálně bych prohodila. Nehledě na to, že budete muset řešit izolaci lednice, když ji máte u trouby nebo to se už nemusí?
Odpovědět
Ahoj my riešime tiež ako usporiadať podobnú kuchynu zatiaľ to mame takto
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?