Nepřiměřená výška vestavné lednice

Hezký den, prosím Vás o radu, názor, zkušenosti. Vybíráme novou vestavnou lednici. Našla jsem jedinou, (Whirlpool SP40 802 EU) která mi vyhovuje parametry (energ. třída, nulová zóna, no frost, velký objem mrazáku i lednice), která je pro mě ideálně široká (69cm). Ve srovnání s rozměry jiných vestavných lednic je to velký rozdíl. Problém je ale v její výšce. Samotná lednice má 193,5cm + počítám 10cm sokl. Dostanu se tedy přibližně na výšku cca 203,5 cm. Jenže jsme s mužem poměrně menšího vzrůstu. Já mám 158cm, on 164cm. Pár lidí mne odrazuje, že je nesmysl mít tak vysokou lednici. Ale já si zase říkám, že běžně bývají v kuchyních skřínky vysoko na méně používané věci. Ostatně i potravinová skříň bude takto vysoká. Navíc by ta horní police byla využívána buď na věci, které se používají občas a nezkazí se tak rychle (otevřené zavařeniny atd.) nebo jiné velké věci (nápoje, hrnce, velká plata s vajíčky, dort). Asi je z mého příspěvku patrné, že už jsem rozhodnutá, ale i tak by mne zajímalo více úhlů pohledu. Děkuji
Odpovědět
Určitě bych se té výšky nebála .... jak píšete, nahoru můžete dávat věci, které nepoužíváte každý den :-)
Odpovědět
..koneckonců ona ta horní polička nebude ve dvou metrech, že?.. myslím, že na ní pohodlně sama dostaneš..
Odpovědět
@zhawm otázka je, jak hluboká ta horní polička bude. Já si do horní poličky v lednici nebo v potravinové skříni dávám věci, u kterých nechci, aby mi manželka na ně chodila. Může si vzít židli, ale na to se mi už může vyprdnout. Na kraj horní poličky dosáhne, ale stačí věci šoupnout pár centimetrů dozádějc a už má smůlu. Manželka měří asi 165cm. Nenechte se ale odrazovat, máte-li nějaké přání, splňte si ho!
Odpovědět
Děkuji všem. Dnes jsem se navíc byla kouknout do elektra na podobně vysokou lednici a máte pravdu. Není se čeho bát, představovala jsem si, že to bude opravdu vysoko, ale mýlila jsem se. A @radim83 s tou Vaší manželkou mě to pobavilo :D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka
@zhawm Můžu se zeptat, jestli jste nakonec lednici pořídili? Zvažujeme její koupi, tak by mě zajímaly zkušenosti. Díky
Odpovědět
@topicek Lednici jsme pořídili, zatím ale ještě nebydlíme. Momentálně se montuje kuchyňská linka. Na konci týdne vám můžu dát vědět jak to s ní vypadá.
Odpovědět
@topicek my ji máme, bydlíme už přibližně rok a úplně super. Vestavná lednice je obecně o dost menší než klasická, tahle má objem tak zhruba stejný jako klasická. Vysoká je stejně jako ostatní vysoké a závěsné skříňky v kuchyni a vrchní závěsné skříňky. Já nemám problém dosáhnout ani do vrchní police, protože jsem vysoká (mám 181 cm), ale myslím si, že i v případě menšího vzrůstu si tam dáš věci, které nepotřebuješ denně a budeš ráda za prostor navíc.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivusska91 Díky moc. Výška mě netrápí, i teď máme dvoumetrovou a v pohodě. Spíš mi šlo o lednici jako takovou, jestli na ní není něco, co ti nevyhovuje, nechybí jí nějaká funkce, není poruchová a tak... Kvůli většímu objemu ji právě chceme, velikost mrazáku u vestavných lednic je tristní.... @zhawm za každou zkušenost budu ráda, díky.
Odpovědět
Porucha zatím žádná, ze začátku mi přišlo divný, že je skříň širší než zbytek - těch 10 cm bylo fakt hodně vidět a dveře vypadaly strašně veliký. Ale už jsem si asi zvykla a nevadí mi to. Jinak jediný "problém" jsem měla s tím, že když jsem dala do mrazáku celou naporcovanou krůtu najednou, tak celou noc lednička pískala kvůli vysoké teplotě uvnitř. Prostě to nezvládla uchladit, ale to by byl asi problém většiny ledniček...
Odpovědět
Mám 163 cm a tuto zvýšenou lednici od WH a nemám s ní problém. Do té nejvyšší police si dává na ležato manžel chladit pivo + další věci, které být v lednici musí, ale nemusím tam pro ně šplhat každý den.
Odpovědět
Profilova fotka
@topicek já za sebe lednici Whirlpool doporučit nemůžu.... máme ji cca pět let a navzdory reklamním prohlášením se nám šíleně namrazuje v místě pod nejspodnějším šuplíkem, kolikrát mám i přemrzlou zeleninu v něm....do Whirlpoolu už nejdu
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám 152 cm a nedostanu bez židle ani do vrchní police u klasické velikosti vestavěné lednice, dávám tam věci co nepotřebuju často.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 9 měsících
@kveta007 @ivusska91 @zhawm Hezký den, chtěla bych se Vás zeptat jak jste s odstupem času spokojení s ledničkou Whirlpool SP40 802??? Děkuji za vaše zkušenosti
Odpovědět
My sice máme momentálně v opravě, ale závada nebyla vinou lednice, jinak pořad spokojenost. Menší lednici bych rozhodne nechtěla .
Odpovědět
@lenkakot u nas stale funkcni a spokojenost.
Odpovědět
@ivusska91 @kveta007 děkuju moc za vaše zkušenosti 😊 ještě někde jsem četla nějaké hodnocení, že je hlučná a vydává divné zvuky, máte s tim také zkušenosti?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@zhawm @ivusska91 @kveta007 Dobrý den, rád bych Vás požádal o info, jak jste po čase spokojení s fungováním a používáním této lednice? Uvažujeme o její koupi, nicméně i s poměrně velkým časovým odstupem od doby, kdy jste to řešili Vy, moc komentářů a recenzí nepřibylo. Moc Vám děkuji za odpovědi a postřehy. Pro zajímavost tyto lednice už dodává také Electrolux a AEG.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?