Nerez dřez - kdo máte, jaký máte a jak jste spokojeni?

15. srp 201650

Už dlouho vybíráme dřez, původně granit, pak jsem se zamilovala do keramiky, ale ten z Ikey vyčuhuje z normální desky 60cm hloubky ještě 6cm, pak sjem se vrátila ke granitu, ale teď vážně a snad už na 100% uvažuju o nerez🙂 Ráda bych, přestože budeme mít myčku, dvoudřez, např. tento Franke GAX 620. Jaké nerezové máte vy a jak jsem spokojeni? Jdu do nerezu, že i víc se hodí celkově do kuchyně a není tam tak velký schodek jak u granitových... Moc děkuji za jakýkoli podnět!

 • To jsem na tom naprosto stejně jen s rozdílem, že bude hodně tvrda voda a nerez mit kuli údržbe nemůžu, cerny gratinovy se bojím fleku od kamene na světlem prý zůstávají fleky třeba od řepy nebo čaje, takže asi budu muset mit keramiku.

 • Napíšu to hodně stručně:
  Nerez
  + cena (pokud neberu ručně vyráběné dřezy)
  - údržba - poškrábe se, je na něm všechno vidět
  Granit
  + udržba, masivita a odolnost materialu, barevná stálost
  - cena
  Keranika
  + údržba - udržuje se jako klasické umyvadlo
  - oproti granitu je křehký, cena

  já bych volila granit nebo keramiku od Blanco

 • Jo, ta keramika mi prijde moc fajn na udrzbu, ac zprvu se asi clovek boji a vklada tam nadobi opatrneji, preci jen, je to dost tvrdy material. Cena je vynikajici v Ikey, ale jine keramicke jsou fakt drahe.. Uz jsem chtela brat ten dvoudrez z Ikey, ale celkem dost couha, u nich vystaveny tolik ne, bo maji hlubsi desku, asi 64, oproti klasicke 60cm, tak to celkem mate..

 • Sponzor fóra
 • My máme nerez dřez a jsme moc spokojení...je pravda, že zaschlá voda dělá kapičky, ale stačí po umytí nádobí lehce přejet utěrkou a nic není vidět..teď budu řešit nové bydlení a s tím i novou kuchyň a sázím zase na nerez....já bych se toho nebála 🙂

 • Ahoj, zkusím obnovit diskuzi. Mám teď šestý rok antracitový granitový dřez, a teda jsem naprosto hotová. Všechno je na něm vidět, furt to drbu, vypadá jak kdyby byl pořád špinavej, no už nikdy více... Chystáme se zařídit novou kuchyň, a proto se chci poohlédnout po nerezu. Měli jsme ho v podnájmu, tchyně taky má a žádný škrábance jsem nezaznamenala. Ani kapičky. Narozdíl od baterií, který se teda musej leštit furt 😃 Takže pokud jste někdo spokojen s konkrétním typem nebo značkou, budu moc ráda, když se podělíte o zkušenost 😉

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?