Nový dům a umístění dřezu v kuchyni

Zobraz úvodní příspěvek
Stavíme nový RD - bungalov a řešíme kuchyni. V příloze je velmi hrubý návrh rozmístění od projektanta. Ten vůbec není směrodatný, zasílám jej čistě kvůli orientaci a rozměrům. Na druhém obrázku jsou pak možné vizualizace z Ikea. Vlevo je dřez umístěný v rohu. Na obrázku vpravo je umístěn před oknem. V této variantě bychom počítali s tím, že se bude otevírat jen levá část okna. Co myslíte, že je lepší? Nebo byste to řešili úplně jinak? ps. Prosím nehodnoťte šuplíky, skříňky apod, ty jsme ještě neřešili 🙂.
Odpovědět
1
2
@robertpok tak samo, každý to má jinak .. já třeba opírání hlavou občas využívám v koupelně u pisoáru 🙂 ... Komentář k dispozici byl jen "na okraj" ... v poslední době se tady dispozice dost často řeší a nechápu, proč se lidi na tohle ptají, když každý má jiný představy a požadavky. Takže jaký si to uděláte, takový to budete mít 🙂 ... Nezávidím ti, já dostavěl loni a letos bych už nezačínal .. ať se daří ..
Odpovědět
Profilova fotka
Podle tvých odpovědí asi nechceš slyšet zkušenosti/rady ostatních, ale pouze potvrdit své názory, ale jednu radu ti dám - pracovní místo mezi dřezem a varnou deskou by mělo být kolem 90cm +/- a myčka mimo pracovní místo. Ani jedno z navrhovaných řešení toto neumožňuje.
Odpovědět
@robertpok Nechapu, co u toho drezu ti lide delaji, ze si to musi zpestrovat vyhledem z okna. U drezu nalevam vodu do sklenice, do kastrolu, myju noze, panve, ... Pokazde koukam na tu vec, nelelkuju jinam. Vypnu vodu a odchazim.
Odpovědět
@radim2015 Můžeš sem dát dispozici tvojí kuchyně? Jen pro zajímavost, protože "ideál neexistuje" a všechno je kompromisu a každému vyhovuje něco jiného ...
Odpovědět
@puhelin zaleží na dispozici a hlavně, jak to chce žena 🙂 ... zle třeba už jen přicházet ke dřezu a koukat z okna je určitě příjemnější, něž čučet do zdi nebo skříňky ... umývat třeba plech na pečení jde taky o dost líp, když nad dřezem není skříňka ... mám zkušenosti s oběma variantama, za mě je okno lepší ...
Odpovědět
@puhelin tak tak... Koukám na ruce a rychle pryč 🙂 @radim2015 Nevím jestli to byla zpráva pro mě, ale budu za potrefenou husu a zakejhám si 🙂 Jsem tu za účelem diskuze a zjištění názorů. Podívej se, sposta mých odpovědí končí dotazem. Já se snažím vysvětlit, jak fungujeme, aby diskutér byl více v obraze. Jinak mě tahle diskuze ohromě pomáhá, už jsem tu získal spoustu drobných vstupů, které mě posouvají dále. Brzy se tu vytasím s upraveným návrhem 🙂
Odpovědět
@xkarlos Ad dřez a plech... Já když myju plech ve dřezu, tak zcákám celou kuchyň. Navíc tam není moc prostoru se pořádně rozmáchnout. Od jisté doby tak plechy myju ve vaně. Jestli má někdo nějaký lepší recept, rád se přiučím 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě si nechte vetší místo mezi dřezem a varnou deskou. Já mám jen šířku šuplíku na příbory a i když je to opravdu málo, tak tam dělám 90% věcí. Dřez před oknem máte z poloviny, takže druhou polovinu okna můžete vesele využívat, když děláte něco jiného a co si budeme nalhávat. vidíme i do stran, takže není potřeba okno těsně před nosem, abych viděla ven. Ještě mě napadá, pokud bych šla se dřezem do rohu, tak do toho pravého úhlu a roh využila na odkládání umytých věcí ...
Odpovědět
@robertpok plech umývat ve vaně? Fakt dobrý 🙂 , to zkusím a třeba už ho nebudu muset nikdy umývat 🙂 .. jinak pak už jedině venku vapkou ...
Odpovědět
Profilova fotka
Dřez pod okno a rovnou 80cm šířka. A vejde se vám tam v pohodě i plech a větší hrnce. Když už máte tolik prostoru, je škoda ho nevyužít.
Odpovědět
@xkarlos a safra, už si tu o mě lidi začínají dělat obrázek 🙂 Zapomeneme na to, ok? 🙂 @maty56 Asi by to šlo. Jen si říkám, že když už dneska dřez využívám svátečně, tak jestli to není škoda. To už tam raději budu mít nějakou pěknou pracovní desku, která je na pohled hezčí, nežli dřez.
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok jsem spíš praktický člověk, dřez 80 cm bych využila i s myčkou.
Odpovědět
Článek se načítá
@robertpok někdy je dobré si zkusit "stopnout" opravdový čas, který určitým činnostem věnujeme. Já jsem velký časový optimista, zvlášť když tyhle odhady používám v plánování, a už vím, že si na to musím dávat pozor. Člověk je někdy tak soustředěný na to, realizovat svůj plán, že pak optimisticky oklamává sám sebe 🙂 a to je největší škoda, dělat tohle sám sobě 😀 Myslím si, že 97 % všeho nádobí myju v myčce, takže to svádí k tomu si říct, že u dřezu netrávím skoro žádný čas. Ale opak je pravdou. Nejlíp to poznám, když je se mnou v kuchyni někdo další, kdo dřez blokuje, jak moc ho vlastně potrebuju.
Odpovědět
@robertpok přítel nemá problém pomocí s mytím nádobí a přesně jak ty - rád se opře čelem o horní skříňku. 😅👍 Jen po rekonstrukci to už nejde - má pak na čele pruh od poličky. 😂 Ale přesně tě chápu. Jinak k tomu našemu rohu co IKEA neumí - pak jedině zvolit jiného dodavatele. 🤷🏻‍♀️👌
Odpovědět
Tak jsem tady s novou variantou, mooožná už poslední? 🙂 - Zrušil jsem ostrůvek/bar, ať je obývák s kuchyní opticky větší. - Na základě rad jsem zvětšil plochu mezi dřezem a sporákem. - Když budu vyndavat myčku budu stát vlevo a vyndavat do skříně nad hlavou. - Uff to je snad vše. Prosím, pusťte se do mě, beru jakoukoliv kritiku (spojenou s kuchyní) 🙂
Odpovědět
@robertpok tahle varianta vypadá moc pěkně 😉
Odpovědět
@robertpok máme to podobně, jen zrcadlově a sekci s troubou posunutou od linky (jsou tam dveře do špajzu) .. Za mě dobrý, jen: - je daleko varná deska od dřezu .. máme 60cm a je to akorát - skříňka na tři koše je zbytečně velká... máme tři koše v poloviční skřínce .. ale proč ne, pokud ti nebude chybět jedna skříňka ... - horní skříňky máme otvírání nahoru a je to super .. konečně se nemlátím hlavou do otevřených dvířek 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Uvažoval bych o větším dřezu a vzdálenost od desky je na mě příliš velká, navíc "za rohem". Asi jste leváci nebo to nejde předělat na kuchyň pro praváky. Osobně mám taky špatnou zkušenost s průhlednými prosklenými dvířky a volil bych neprůhledná skleněná.
Odpovědět
@robertpok Jo, tohle je skvely! U mycky stravite asi vic casu, tak proc si to koukanim z okna nezprijemnit?
Odpovědět
@radim2015 Dřez beru jako takové "zlé" místo. Jen to žere prostor a málo se používá. Jako kdybych věděl, že se dá líp využít větší dřez, tak to zvážím. Zatím o tom ale nejsem přesvědčen. Jinak já jsem levák a v kuchyni jsem možná víc než žena, takže to beru vlastně za rozumně vyřešené :o) Jakou máš špatnou zkušenost s prosklenými dvířky? Já tam dneska mám takový to mléčný sklo, takže dovnitř nevidím a vlastně mi to k ničemu není. Takže buď bych si tam dal čiré sklo a nebo dřevo. Řekni... @puhelin Mým cílem je netrávit čas u myčky ani u dřezu. Čekám, že u této plochy budu primárně připravovat jídlo a tak bude fajn vidět denní světlo (a nebo noční tmu) :o)
Odpovědět
@robertpok Myslela jsem to tak, ze u okna stravite vic casu s myckou nez s drezem. S tou pripravou u okna je to fajn, proto mi prijde drez pod oknem u mnohych kuchyni nepochopitelny.
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok Měl jsem průhledné sklo a bylo dost těžké tam mít pořádek takový, aby na to nebyl blbý pohled. Jiná věc je, jestli skříňka slouží pro výstavku do které se nezasahuje často. Ale jsou to jenom moje mnoha desetileté zkušenosti.
Odpovědět
@puhelin @robertpok mluvíte mi oba z duše!! V mé kuchyni nemá před oknem varná deska ani dřez co dělat! ☝️👍 Pouze pracovní plocha. @radim2015 i tady musím souhlasit. Ne vždy vypadá nádobí v prosklené skříňce pěkně. Různé tvary, výška, barvy .... a rázem vypadá pěkná kuchyň tak jako kýčovitě. Nebo jak to nazvat. 👍
Odpovědět
@robertpok Nezapomeňte si promyslet osvětlení pracovní desky u okna a dřezu...
Odpovědět
@katkamor Zrovna to řeším, to světlo u toho okna bude krapet oříšek...
Odpovědět
@robertpok jakej oříšek? led pasek na parapet 😉
Odpovědět
@robertpok Dobrý den, máme také dřez s pracovní plochou u okna a světlo máme řešené přilepeným LED páskem na stropě, který se zapíná a vypíná vypínačem na zdi.
Odpovědět
Také budeme mít dřez a pracovní plochu u okna a chtěla bych toto.
Odpovědět
@termat5 Hmm, to se mi líbí, ale mám obavu, jestli to bude dostatečně svítit. Přece jen je to led pásek ze stropu 2,6m to k desce (0,9m) bude dooost velká vzdálenost. Jakou máte zkušenosti? @barebare Jo jo, bodovky, to mi dává smysl (do té části, kde nemůže být blízký LED pásek). Přece jen tam je ten světelný tok jasně namířený na pracovní desku a bude tam tedy pěkně vidět.
Odpovědět
@robertpok Svítí to víc než dost, nemusím rozsvěcet žádné jiné světlo, když jsem otočená k oknu. Také jsem se toho bála a osvítí to úplně stejně jako led pásek pod horními skříňkami. Samozřejmě netuším, zda led pásek na stropě není silnější.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?