Od koho máte kuchyň? A jak jste s ní spokojeni?

Ahoj, prosím, je tu někdo, kdo má kuchyň z kuchyňského studia (ať už kuchyň skladem, nebo přímo vyrobenou na míru)? Myslím tím např. Oresi, SIKO, Mobelix, Ikea, a podobně. Jak jste s kuchyní spokojeni? Koupili byste si ji znovu nebo jste zjistili nějaké vady a příště byste kupovali jinde? Děkuju moc za jakékoliv info 🙂
Odpovědět
1
2
My máme Oresi.S kuchyní jsme spokojení velmi, ale to objednàvání bylo příšerné. Vizualizace na prodejně příšerné, cenu odmítali poslat do emailu, takže po týdnu další schůzka, (s 2 malými dětmi), ty jejich řeči o slevě, která náhodou končí ten den...(manžel 22.12.v 20 hod se nechal na prodejně ukecat...No idioti jsme... )Vrcholem bylo, když po 2 měsících čekání na kuchyň zjistili, že zapomněli dát kuchyň do výroby. Kuchyň jen pro silné osobnosti..Dnes bych šla do IKEA. Tam jsme objednávali další 2 kuchyně do bytů a vše super, úplně jiný servis.
Odpovědět
my zatím jednáme s JN interier. Ta komunikace a vstřícnost, tohle by asi v klasickém Oresi s náma neměli. Dvě hodiny jsme jen na úvodní schůzce řešili umístění a podobu a dekory. Aniž tušili, jestli si ji nakonec objednáme. Dál to pokračuje na emailové komunikaci o detailech a nacenění a odpovídají rychle a vstřícně, když nemají úchytky, které chceme, pokusí se to někde doobjednat nebo navrhnou aleternativu... zatím spokojenost.
Odpovědět
My Sykora, spokojenost. Profesionalita od a po z. Mysli na návaznosti, praktické využití. Na spotřebiče u i dat cenu levneji než jakýkoliv e-shop. Sebemenší skrabanecek/ nerovnost ani nedávají a ihned vrací k předělání. Ikea je papír, rozhodne bych si ji nedala. Kluci co montují kuchyne napříč značkami ji ani montovat nechtějí. Samozřejmě, není to low cost kuchyne.
Odpovědět
Kuchyně včetně spotřebičů, bez lednice - Siko - super přístup, krásná vizualizace, člověk si může udělat sám, ale mám to psalo, že nás půdorys nejde použít, odborníci, uměli poradit 150 000kc (po slevě, kterou náhodou zrovna teď měli, stejně jako před dvěma roky) - Orfa - slabší návrhář koupelen, dostačující vizualizace, 150 000kc Datart - zapomněli nakreslit okno, 250 000kc, ale pevně věřím, že tu holku, co návrh dělala, už vyhodili. Bylo to strašné Ikea - dobrý program na návrhy, pokus si schůzku domluvíte na prodejně, tak je zdarma včetně návrhu a ceny. Strašně malý výběr všeho, ale třeba desku od nich nemusíme brát a můžeme si ji nechat udělat jinde. Celkem slabá návrhářka kuchyně Cena 125 000
Odpovědět
My mame Ikea Metod. Jejich korpusy jsou ze stejneho lamina, ktery pouzivaji truhlari. Kovani take pouzivaji truhlari stejne. Rozdil v cene dela samozrejme lidska prace. Typovy prvek, jaky ma Ikea, bude vzdy mnohem levnejsi, nez prace na miru od truhlare. My si prostor pro linku udelali takovy, aby nam do neho typove korpusy sedely a nemuseli jsme mit jedinou skrinku na miru. Takze kdo s tim predem pocita, ten atypy nepotrebuje.
Odpovědět
@puhelin nejsou ze stejného lamina a pod to se každý, kdo do toho něco vrtal podepíše.
Odpovědět
@markeet7 máme Oresi a jsme zatím spokojeni. Jak s personálem na pobočce, tak s montáží. Hodně jsme měnili, chtěli jsme vědět, co kolik stojí, co jak funguje. Všechno vysvětleno, zkrátka profesionální přístup. Samozřejmě záleží na lidech.
Odpovědět
Market, proc nechces od truhlare? Ja teda kopu za truhlare. Pokud narazis na super, tak nebudes litovat a udela ti i zbytek (skrine atd).
Odpovědět
Profilova fotka
@markeet7 Já taky kopu za truhláře 🙂 Hlavně proto, že můj muž jím je a jsem za to nesmírně ráda, protože si můžu navymýšlet co chci a vše mám na míru. A samozřejmě kvalita.
Odpovědět
Přesně. Můj muž teda není truhlář 🙂 Nicméně u první kuchyně jsme narazili na úplně luxusního. Postupně nám dělal i skříně v předsíni a stěnu v obýváku, skříň v kumbálu...A nedá se to s normální skříní z např. Ikea nebo tak srovnat. Máme to opravdu bytelné a nemluvě o tom, že jsme třeba stěnu v obýváku měli možná za 30 tisíc, to teď střílím od boku, musela bych dohledat, ale to, co bychom chtěli, bylo jen o pár tisíc méně. Zrovna tam máme i posunovací dveře, takže to máme na míru, aby ty dveře šly pěkně do té stěny a nic nešlo poznat. Nyní budeme stavět a zase půjdeme do toho stejného, doporučuju ho všude.
Odpovědět
@luckavra Jisteze jsou.
Odpovědět
My jsme si právě nechali udělat vizualizaci v Oresi, cena nebyla úplně špatná, ale z recenzí mi přišlo, že většina lidí pak zjistí, že se jim skříňky loupou a celkově to není moc kvalitně provedený, proto se ptám, jaké máte zkušenosti s kuchyněmi ze studia vy. Já věřím tomu, že kuchyň od truhláře je kvalitnější. Dokonce máme jednoho truhláře v rodině, nicméně je už v důchodovém věku a nechci ho "ničit" výrobou kuchyně, navíc jsem si tam vymyslela různé vychytávky, které se mi líbí, kvalitní pojezdy atd. a jsem si téměř jistá, že by se snažil co nejvíc, aby nás to vyšlo na přijatelnou částku, takže by klidně dal třeba levnější panty a tak, což je jedna věc, ale hlavně ho nechci zatěžovat s výrobou celé kuchyně, přece jen je na kuchyni hodně práce. Spíš jsem myslela, že by nám pak udělal třeba skříňky do předsíně nebo kuchyňský stůl, prostě něco jednoduššího a ne tolik pracného. Zároveň se ale bojím, že pokud na výrobu kuchyně oslovím jiného truhláře, bude mu to hrozně líto (i když to třeba neřekne) a bude si připadat blbě, což nechci. Nevim jestli je to takhle dost pochopitelný, možná mi spousta z vás napíše, že jsem blbá a že mám říct truhláři, když je víc než jisté, že kvalitě od truhláře se nic nevyrovná. Jinak holky - @alipo a @venouska, to abyste si nemyslely, když jsem se ptala na kuchyně ze studia - já proti truhlářům samozřejmě nic nemám, vím, že to jsou profíci 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@markeet7 Tak to je nemilá situace 😄 Já bych i přesto šla do truhláře. Ten Váš prostě přijde do hotového a co. My se vždy kvalitně vymlouváme já na manžela a manžel na mě, když se nám to hodí 😄 Asi bych toho využila 🙂 Ale třeba budete spokojeni i z Oresi nebo tak. Případně bys třeba byla překvapena a váš truhlář v důchodovém věku by sám řekl, ať si to dáte od truhláře nějakého a neee z kuchyňského studia, ale to je rozhodnutí každího z nás. Ať se vám dílo podaří 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@myfairlady Mohl bych Vás poprosit o informace, jak to pokračovalo s JN interier? Moc děkuji, taky je to jeden z mých´favoritů...
Odpovědět
@daviid dobrý den, zatím to pokračuje, spolu s Pavlis zustaly mezi dvěma našimi favority.... rozhodnutí je na manželovi 🙂
Odpovědět
zůstali.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@myfairlady @daviid můžu se zeptat zda již někdo má kuchyň od JN interier? 🙂
Odpovědět
@mterezkam nakonec Pavlis 🙂 prisli nam sympatictejsi 🙂 a jejich realuzace vic odpovidaj tomu co chcem
Odpovědět
My mame Oresi nejvyssi radu a za me maximalni spokojenost. Ale jak nekdo pise vyse, jednani na prodejne priserne, slecna spatne zakreslila okno( i kdyz veskere podklady od projektanta mela) tudíž pri montazi chybel zadovy panel, ptz mezi oknem a pracovni deskou bylo 30 cm. Reklamace otresna, i s vedoucim prodejny, chovani neprofesionalni. Nakonec vse dopadlo a kuchyn je opravdu skvela.
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady a jak jste spokojení s kuchyní a s montáží? 🙂
Odpovědět
@mterezkam zatím je to v procesu, jediné z čeho se nám mírně protočily panenky byla cena (300 tis bez spotřebičů), ale chtěli jsme tam mít Tristone, tak ho tam máme😄DD Máme co jsme chtěli. Montovat kuchyň nám budou až v létě. Nejsou příliš výmluvní, ale když jsme například navrhovali nějaký echt levný materiál, tak nám rovnou řekli, že s takovými materiály pracovat nebudou, pokud na nich budeme trvat máme se obrátit raději jinam, řekli to slušně - prostě je vidět, že jako firma si drží renomé a standard, pod který nepůjdou. Prasárny typu "líbila se mi deska z ikey, nešla by namontovat na tu vaší kuchyni", vám prostě řeknou, že to nedělají. Kování mají Blum a z jiného, levnějšího, vám tu kuchyni taky neudělají. Na mě to udělalo extrémně dobrý dojem, prostě nelezou vám do zadku, není jim jedno jaká bude kvalita a chceš, nechceš, nech být, mi vyhovuje. Tím nás přesvědčili, a přestože nám kuchyň ještě nenamontovali, tak jsem absolutně nezapochybovala že by to pozdější montování nebo cokoliv jiného mělo mít sebemenší chybku. U nich si to prostě neumím představit 😄 nejsou moc ukecaní, moc toho nenamluví, dají vám vybrat z materiálů, které mají, kalkulaci vám napočítají z materiálů "lepšího průměru", takže pak se dá jít v celkovém součtu se spoustou věcí finančně níž.... za mě dobré a nic, než že to bude precizní, ani neočekávám😄 Spíš já byla za blbku, že si chce nechat splácat levný šunt a tu ušetřit, tam ušetřit😄 Tak takhle to u nich není. Poměr cena a kvalita je fér, odpovídá asi a počítám, že tuhle kuchyň budeme mít na celý život, po letech třeba obměníme pracovní desku, i když mám dojem, že ten Tristone vydá v životnosti za tři laminátové desky. Takže asi nebude třeba měnit ani ten. Prostě počítáme s touhle kuchyní jako s první a poslední v mém životě 😄 (je mi 36) 🙂
Odpovědět
jo a ještě musím říct, že přestože si drží cenu a standardy, tak na mě rozhodně nepůsobili nijak hogo fogo, prostě normální rodinná firmička, příjemný pokec, věnovali se jen a jen nám, jak dlouho jsme chtěli. Super. Nevím jak je to v Oresi apod, ale dovedu si tu aroganci představit, tak tady to absolutně neexistovalo. Prostě týpek co poradí. mají za Prahou takový starý zrekonstruovaný statek, kde mají celou tu truhlárnu a přímo to tam vyrábí. Prostě žádný koncern, zároven ale asi vysoká úroven. Jestli máte čas do srpna, tak se pak ozvěte a já vám ji i nafotím a podám report😄
Odpovědět
@myfairlady já bych byla zvědavá na ten report, jestli si vzpomeneš 😉 A jak to vycházelo cenově v JN interiér, prosím?
Odpovědět
Z oresi jsem si objednavala kuchyň do bytu na pronájem. Menší, střední cena. Nikdo na mě arogantně nepusobil, spíš naopak. Dobre nápady, vizualizace i cena (zadavano v Brně v Campus centru před 3 lety). Řekla bych, že velmi záleží kdo vám tu kuchyň pak složí, mají na to nasmlouvane externí lidi, což v mém případě dopadlo na jedničku (udelal i práci na víc za menší poplatek). Doma máme kuchyň od kuchyně-vacula a po 10 letech porad bez problémů. Do nového domu plánujeme kuchyň od inteka design, tak pak můžu přidat recenzi.
Odpovědět
@luluci1 určitě napíšu. Jinak cenově by to vycházelo míň, kdybychom nechtěli nejdražší materiály😄DD takže na dvířkách máme černý mat se super -proti-otiskum-prstu úpravu (takže si myslím, že klasické lamino by bylo o polovinu levnější, a na desce i VZADU na stěne máme umělý kámen Tristone, což je 4 tisíce za metr. U desky z lamina nebo dřevotřísky bychom za metr platili 500 korun 😄 Takže my jsme na 300 tisících za korpus bez spotřebičů, ale určitě by to mohlo jít daleko níž, nebýt toho Tristone.
Odpovědět
@luluci1 jinak když sem do tématu napíšeš v srpnu a nezapomeneš, tak ti rovnou dodám fotky i video a report. Já na to asi zapomenu...ale střecha mi vyhodí upozornění a určitě ráda nafotím a povím
Odpovědět
@myfairlady taky nechci na kuchyni šetřit, protože v ní trávím dost času, tak abych věděla, kolik si máme připravit 😉 Taky bych chtěla nějaký super ultra mat 😄 Sice máme ještě čas, ale ráda věci plánuju dopředu 🙂 Moc děkuji, dám si upomínku a připomenu se 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady moc děkuji za zprávu, přesvědčilo mě to a asi firmu také oslovím. My děláme rekonstrukci a přístavbu, aktuálně máme vydané povolení a začínáme s demontáží střechy. Nevím jak rychle nám to půjde, ale kuchyň už asi začneme řešit ať máme alespoň přibližnou představu o ceně, jelikož rozpočet z minulého roku už nebude asi úplně aktuální 😄 řešili jsme rok povolení.. Můžu se ještě zeptat jak velkou kuchyň budete mít? 🙂
Odpovědět
@mterezkam budeme mít L ko, 220 x 300 cm. bez ledničky. pojezdy blum, skříňky vcelku jednoduché a ne až do stropu. ale ta cena opravdu závisí na tom, zda chcete Tristone nebo ne (to máte plus a nebo mínus sto tisíc jen za tu desku). My s tristone jsme na tři sta tisících bez spotřebičů, linka je průměrná, přikládám foto
Odpovědět
jinak prosímvás, ta vizualizac je moje amatérská, toho si nevšímejte 😄
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?