Parní trouba. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
máte někdo zkušenost s parní troubou, resp. kombinovanou parní troubou? přemýšlím o Bosch HBC 36D753 - kombinace horkovzduch+pára
Odpovědět
Poradíte, kde čerpate recepty na vaření v parní troube? Mám novou kuchyni, kombinovanou troubu ale neumim v tom vařit, chybi mi nějaká inspirace. Diky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@yasminn4 na stránkách http://www.pecemevpare.cz/ Zde najdete recepty a navíc je zde ke stažení i kuchařka. Je moc hezká a každý rok, možná i častěji aktualizována.
Odpovědět
@ivca69 Teda, tak to ji chci taky, šupnu tam mražené kuře, brambory a cibuli a za 2 hodky vytáhnu mňamku :-) . Umí si to i brambory oloupat :-D ......ale ne, já zas taková kuchařka nejsem, proto jsem na kuchyni málo náročná, ale jíme hodně zeleniny, ryby....a pára mi příjde na přípravu perfektní. Tak mi pak třeba poradíš nějaký skvělý recept ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak my je v rodině chceme kupovat dvě :-D Dcera kvůli prckovi a taky právě kvůli zelenině na páře, já o trochu starší generace i kvůli knedlím :-) A chtěli bychom se pustit i do toho vaření ve vacuu. Ona ale má opravdu tolik možností, že nemám vůbec strach, že by to byla zbytečná koupě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Mám kombinovanou parní trouba gorenje a zatím si s ní moc nevím rady... Jak třeba děláte ty knedlíky? Pekla (vařila?) jsem zeleninu na program horkovzduch a střední stupeň páry, no a připadalo mi, že se to tedy v páře moc nedělá... :-/ Nebo mám dát jen program pára a pak nakonci to nechat trochu opéct? Budu ráda za vaše postřehy a rady.
Odpovědět
co takhle si k produktu přečíst návod ? popířpadě kuchařku k danému produktu ? pokud dělate knedlíky musíte použít jen páru- to samé i se zeleninou, horkovzduch je klasicka trouba a jen to pridavá páru pro lepší výsledek @stejnov
Odpovědět
@spaly Návod jsem samozřejmě četla, ale moc se toho nedozvěděla...
Odpovědět
Profilova fotka
@stejnov Knedlíky musíte dělat jen ve 100% páře, teda pokud trouba tento program má. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Ráda bych se zeptala, na vaše zkušenosti s kombinovanou parní troubou (horkovzduch + 100 % pára). Dá se v ní dělat maso a přílohy najednou?
Odpovědět
@verunky prosim ta, ako je to s odvodom kondenzu z párnej rury? Robíme teraz v dome odpady a vodu.. netusim, ci sa kondenz z rúry zbiera do nejakej nádoby a potom vyleje alebo ci treba odvod do odpadovej rury. Zial s parnou rurou doteraz skusenosti nemam.
Odpovědět
Profilova fotka
@katelinn jenom parni trouba nepotrebuje zadny odpad ... cast kondenzatu se odpari a spolecne se studenym vzduchem jde do prostoru (podobne jako kdyz se chladi klasická trouba) a zbytek se vytre hadrem. u konvektomatu (Miele) je varianta s pripojenim na vodu a odpad a nebo bez ( potom je zasobnik jak na vodu tak i na kondenzat)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@verunky tak jsem procetla celou diskuzi, zarizuji v podstate prvni kuchyn, kde mam moznost volby, kamaradka me navedla na parni troubu.Chapu tedy dobre, ze kdyz si poridim vyssi tridu Miele, tak v ni muzu delat i "krupave" veci (v tom horkovzduchu, vypne se para) a nemusim mit ani normalni troubu nebo mikrovlnku? A trouba v podstate dela "vareni" v pare, ktere je zdravejsi. Takze pak se ryze, brambor a veci, co netreba michat, vari namisto na sporaku v pare....diky "kuchar amater" ;)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@darauk ano ale, to už potom neni parni trouba ale konvektomat - v nem muzes varit v páře, péct nebo péct s procentualní vlhkostí (od 99tis) - mitrovlnku na ohrev ti nahradí pára. Ano varení treba priloh, vývaru,... (ja v ni varim i treba gulas nebo jine omacky - zaklad si udelam klasicky na plotne a v momente kdy prileju vodu nebo vyvar to cele s hrncem dam do parni trouba, varim treba 3h a pak to vyndam, lehce provarim, zahustim a dochutim :-)
Odpovědět
Aha, tak 99tisic nemam ;), tim padem musim mit parni troubu a troubu zvlast, laka me na tom, ze nastavim cas a nemusim to hlidat,michat, samo se to vypne...predpokladam, ze se to v te parni troube nepripaluje, a treba kure lze nejdriv pect v parni troube, ze v nem zustane vice stavy a kurcicku bych ale musela udelat v normalni troube ? :( diky
Odpovědět
@darauk A není to podobný princip jako pomalý hrnec? mám totiž Crockpot s časovačem za 1500a zdá se, že udělá stejnou službu.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobry den. Muzu dotaz...jaky je tedy rozdil mezi konvektomatem a troubou s parou ,grilem i horkovzduchem?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, máte prosím někdo (nebo nevíte o někom, kdo má) tuto parní troubu: Gorenje BCS798S24X? Sháním na ni jakékoliv recenze/zkušenosti se značkou... Děkuji.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Dobrý den, píšete, že parní trouba nahradí mikrovlnku. Ale v kuchyňském studiu jsme byli upozorněni, že v parní troubě se nedá ohřát polévka. Jak to prosím je? Chtěla jsem klasickou troubu + mikrovlnku, teď jsem nahlodaná na tu parní, ale opravdu zastane funkci mikrovlnky? Děkuji!
Odpovědět
@majkakli polevku v ni opravdu budete ohrivat dlouho ale pokud mate indukci/plyn tak polevku normalne ohrejte na sporaku. Obecne parni troubu mame a mikrovlnka nam nechybi….
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?