Potravinová skříň nebo jen plnovýsuvy?

Ahoj, můžete mi někdo poradit s návrhem kuchyně, ve kterém mám technický blok v pořadí lednice, potravinová skříň a skříň s troubou vedle sebe. Nedávno jsem se doslechla, že potravinové skříně není třeba mít, že stačí plnovýsuvy. Co si o tom myslíte? Přemýšlím, že potravinovou skříň zruším a jako špajzku využiju zásuvky pod a nad troubou. Myslíte, že to bude stačit, když potraviny budu moc uskladnovat i pod schodami? Díky za případné reakce.
Odpovědět
1
2
nooo, pokud máš dost místa na tu potravinovku, tak já osobně bych se jí nevzdávala :-) může se tam posléze dát cokoliv (když na to přijde)...my teď máme jen provizovku starou kuchyň + spišku, ono pořád lítat pro něco z kuchyně moc příjemné není a už se těším, až bude kuchyň hotová a nebudu muset lítat sem a tam :-)
Odpovědět
@ferdinandaa Určitě si nechej potravinku, já mám spíž a stejně jsem si potravinku nechala vyrobit. Je to super věc na pečivo, různé luštěniny, uklidíš tam sáčky atd... opravdu paráda. Já sice mám malou potravinku tak mám plnovýsuv s pevným dnem a musím říct že super. Ale bacha na kování, musí být opravdu kvalitní aby se to neprohlo. Pokud mátě větší prostor tak bych šla raději do potravinky se šuplíky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja osobne kdyz jsem mela velkou kuchyn 3,5x2,5m (s porovnanim co mam ted) jsem potravinku nemela a vsechyn sypke suroviny (mouky, cukry, testoviny,...) jsem mela v jednom supliku š.900mm a stacilo mi to. Kdyz jsme se stehovali zjistila jsem ze ostatli ulozne prostory byli zaplneny vecma ktere jsem nepouzivala :-) takze za me staci vysuvy a kdyz potravinku tak s vnitrnima zasuvkama :-)
Odpovědět
@terde Díky za názor, kuchyně je hodně veliká a ta potravinka by byla (stejně jako celý ten technický blok) až do stropu s do výše očí s plnovýsuvy. Šířka 60 a hloubka dokonce 70, tak si právě říkám, jestli by nestačily ty výsuvy pod a nad troubou. Případně mám šuplíky výsuvné ještě vedle trouby pod linkou. Ale ta skříň by se možná využila. No, ještě to tedy promyslím.
Odpovědět
@maagda Díky, jak jsem psala, byla by to potravinka s plnovýsuvy, kování se zdá být kvalitní, stejný truhlář, co už dělal jinou kuchyni v rodině. Je to porod, všechno to rozhodování. :-)
Odpovědět
@verunky při stěhování asi člověk zjistí, co všechno doma má, že? Mně přijde, že taky zásoby jídla nemáme tak veliké, ale až se přestěhujeme z města na venkov, tak nevím, jestli nebudu nakupovat ve velkém, když máme dva kluky, jedlíky :-)
Odpovědět
@maagda A mohla bys se ještě zeptat na rozměry té tvé potravinky, přemýšlím, že bych si ji třeba nechala, ale upravila šířku.
Odpovědět
Profilova fotka
@ferdinandaa pokud budes mit vetsi kuchyn (ze je misto na 3 velke skrine, ktere neovlivnuji pracovni prostor) tak bych tu potravinku nechala.
Odpovědět
JJ, určitě potravinku nechej-já jí chtěla za každou cenu, ale nevešla by se nám tam-mohla jsem mít jen dvě vysoké skříně, tak jsem zvolila lednici a trouby nad sebou, ale potravinka mi bude asi chybět...ty často používané věci jako mouky, cukry dám do šuplíků, ale na luštěniny těstoviny, rýži,..by se hodila
Odpovědět
@ferdinandaa já mám uzoučkou jen nějakých 30 ale aspoň něco, jsem hrozně ráda, protože je to přehledné. Jak dojdu domů tak ti ji klidně vyfotím.
Odpovědět
@maagda Tak to bych byla moc ráda, děkuji.
Odpovědět
@kpslunicko A prosím tě, když pečeš, máš sousední skříňku, nebo ve skříňce pod troubou velké teplo? Přemýšlím, jestli se mi ty potraviny ve špajzu vedle trouby nebudou kazit.
Odpovědět
Článek se načítá
@verunky Ono místo na to je, akorát je to tak, že když vejdu do kuchyně (a je spojená s obývákem) tak mi po levé straně hned začne ten velký bok toho obrovského bloku. Tak mám jen strach, jestli to nebude vypadat až moc mohutně. Kdybych tu potravinku zrušila, tak se celý ten blok posune směrem dál od dveří.
Odpovědět
@ferdinandaa to neporadím-kuchyň máme jen vymyšlenou, teď čekáme na nacenění, ale myslím, že se toho vůbec být nemusíš-dneska se toto uspořádání dělá běžně;)
Odpovědět
@ferdinandaa taky mám celý blok hned od obýváku, a to tam mám dvě potravinové skříně. Určitě to nevypadá špatně.
Odpovědět
mám to úplně stejně, jak píšeš. Lednice, vedle potravinová skříň a vedle je trouba. Potravinka je otvíravá a v ní jsou šuplíky s plnovýsuvy. Spodní zásuvku, mám vyšší aby se vešli PET lahve, ostatní už normální výška. Mám tam všechno od mouky a pod, čaje, lahve,... jinde mám nenačnutá balení mouky a pod. Pod troubou mám plnovýsuv a v něm plechy. Jdu to vyfotit a budu to mít u sebe v albu.
Odpovědět
Moc děkuji za fotky, opravdu moc povedená kuchyně, asi si tu potravinku tedy taky nechám. Můžu se ještě zeptat, jsou praktické ty držáky na plechy a stavění na stojato? Mám zatím v návrhu jen nízký výsuv pod troubou na plechy na ležato, tak uvažuju, že bych to ještě taky změnila :-). A ještě dotaz ke dřezu, jaká je to značka? V tom dávkovači máte mýdlo, nebo saponát? Já bych chtěla dřez s dávkovačem saponátu a přemýšlím, jestli si tam nedat rovnou i na mýdlo? Je to praktická věc? A ještě jsem koukala na schody, taky nám je začnou obkládat vinylem, tak by mě zajímalo, jestli máte nahoře vinyl ve stejné barvě, jako na schodech.
Odpovědět
@anadie Dokonce dvě potravinové skříně, tak to si tam tu jednu asi taky tedy nechám... Díky za radu.
Odpovědět
@kpslunicko Taky to často vídám, jen jsem měla obavy, jestli to není jen módní záležitost, ale i praktické, nakonec truhlář slíbil, že mi aspoň mezi troubu a sousední potravinku dá nějakou izolaci, tak snad to bude ok, díky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 letech
@ferdinandaa Dobrý den, jaký plnovýsuv máte u vysoké potravinové skříně? Zrovna reším a je těžké se v tom vyznat. Děkuji
Odpovědět
@ferdinandaa
Odpovědět
Dobrý den, jaké pojezdy, máte v potravinové skříni? Plánuju 30cm také a nevím od koho mám koupit. Děkuju.
Odpovědět
@ferdinandaa já mám spajzku s jednotlivými výsuvnou,ať když potřebuji jednu věc,nemusím vytahovat všechny vysuvy najednou. Je to paráda,nemám pevná dna,ale drátěná,takže se v jednotlivých.policich nedrží binec,ten spadne až na dno a tak stačí uklizet vlastně jen jednu polici-jeji dno. Jinak hl.sklad potravin mám v tech.mistnosti,odkud si je dle potřeby doplňují do kuchyně.
Odpovědět
Řeším už několikátou kuchyni, jsem sám nadšeným "kuchařem", takže pár postřehů. Když je moc šuplíků nebo moc malých skříněk, tak se všechno strašně těžko hledá. Musím všechno jednotlivě otevřít a podívat se. Není nad klasickou velkou skříň s poličkami. Otevřu jedny velké dvířka a vidím všechno od spoda až nahoru. Aktuálně zrovna dělám kuchyň kde bude skříňka 200 cm vysoká a nad tím bude ještě další řada skříněk až ke stropu. To mi přijde jako úplně ideální, protože nad těch 200 cm už stejně člověk blbě dosáhne a do té horní řady skříněk se budou dávat spíš málo používané krámy, které nemusejí být pořád na očích.
Odpovědět
Profilova fotka
@m_i_r_e_k A to já zase vidím jako problém po zkušenosti s naší bytovkové kuchyni kde jsem takto řešil špajz před 10 lety, pro mě je to blbý a nepřehledný protože je vše zaházené a jediný kdo má asi přehled je žena, protože ví co kupuje ...ale pak se třeba po čase dozvím že tam máme schované brambůrky atd 😄 😄 .No takže nová kuchyň v domě je řešena bez špajzu a budou potraviny v legraboxech s plnovýsuvy se zátěží až 70kg na jeden legrabox. Takže za mě pokud bych měl řešit a doporučit potravinovou skříň tak s box systémem nebo vodícím systémem a to uzavřít dvířky na samostatných závěsech dle výšky skříně. Toť můj pohled. 😎
Odpovědět
@jarin1 Musí v tom být systém jako v regálech v obchodě. Když je vepředu rýže, musí být i za tím vzadu rýže. V šuplíkách se dá taky udělat bordel, pokud si tam naházíte tři vrstvy věcí, tak tam nic nenajdete a ještě musíte vysouvat a zasouvat každý šuplík a přehrabávat 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 u nas doma to bylo stejne, kolikrat jsem slysel, ze asi ani nebydlim doma, kdyz nevim, kde co mame. ale kdyz je neco neprakticke, neprehledne, tak jednoznacne se v tom ztracim.
Odpovědět
Profilova fotka
@matusska6 sem rád že v tom nejsem sám 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 jednoznacne ne. ja ted odjizdim na vikend pryc a manzelka se chysta uklidit kuchyn. takze uz se pripravuji na to, jake to bude, az se vratim. budu rad, kdyz najdu alespon sklenici. 😄
Odpovědět
@catle A nepada ten bordel nejen na samotne dno, ale taky na potraviny v nizsich patrech? Ja mam ted potravinove supliky a jsem spokojena. Ke stesti bych mohla mit leda o dva vic - uzavreny box-suplik na pecivo a neco podobneho na ovozel.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?