Připomínky k návrhu kuchyně

Dobrý den, delší dobu sleduji web bez registrace. A nyní přicházím s mojí prosbou o konzultaci. Naplánoval jsem si uspořádání kuchyně viz plánek. Delší stěna je fixní 298 cm, kratší může být trochu variabilní +-240 cm. Je to moje první kuchyně, tak bych byl rád kdyby mi někdo zkušenější mohl poradit, co by z praktického hlediska bylo lepší vymyslet jinak, aby se v kuchyni pohodlněji pracovalo. Další varianta byla umístit varné centrum na kratší stěnu, ale přijde mi, že je tam pak narušena kontinuita prací, kdy by uživatel z dřezu nemohl posouvat připravené suroviny dále na navazující pracovní desku, ale musel se přesunout na pracovní ostrůvek, který by byl hlavní pracovní plochou.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj rozmisteny to mas dobre (mycka - drez - varna deska)
Odpovědět
Já bych varnou desku dala určitě na tu kratší stranu ke zdi.... Když budete vařit, bude Vám vše prskat na druhou stranu na zem a nikdo tam z druhé strany nebude moci sedět...
Odpovědět
@denessa díky za připomínku, ale přinejhorším se to dá řešit skleněnou zástěnou viz foto.
Odpovědět
To bude lapač oleje :-) Na tom prvnim obrazku jak je mycka, tak tam mas supliky ;-) Na druhem obrazku to vypada, ze kiuchyn je vetsi jak zbytek mistnosti ale to je asi zamer Btw moje nejdrazsi kuchyne je z ikey, zaruka 20 let a navrhnou ti to. Nemuzu si stezovat, je to hitech jak od truhlare za 2x vyssi cenu co jsem videl...
Odpovědět
Profilova fotka
@denessa prskat to bude uplne stejne jako u zdi - tim ze by se dala varna deska na tu kradsi stenu se zmensi pracovni prostor :-) @misaknb urcite pro lepsi predstavu by bylo lepsi videt cely prostor (pudorys)
Odpovědět
Půdorys je přibližně viz obrázek. 1. dveře 80 cm vstup do místnosti 2. dveře 60 cm spíž 3. dveře 60 cm koupelna.
Odpovědět
Za me je to pracovni plocha jak pro bufet... kdyz je mycka tak ych nedaval tak velky odkapavac, no ale jestli to tak chces a travis tam 3 hodiny denne tak proc ne,.. @verunky ale o obklad zdi se alespon mastnota zastavi, tady to bude strikat 360° a pri trose pruvanu...
Odpovědět
Profilova fotka
@lala211 mam vyzkousene oboji každe ma svoje :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Tady je výsledek. Obavy z prskání oleje po celé místnosti se nevyplnily. Nejčastěji se beztak smaží na přední největší plotně, takže za kuchyňskou linkou směrem do pokoje snad ještě nikdy nebyl naprskaný olej. Deska je hluboká na ostrůvku 760 mm. Je to akorát, méně už by asi nebylo hezké a je dobré mít za varnou deskou prostor.
Odpovědět
@misaknb super. Můžu prosím vědět kolik máte místa mezi varnou deskou a dřezem? My máme úplně stejný návrh Chýně,jen jinak rozmístěné spotřebiče. Děkuji 😉
Odpovědět
@dominika8855 Jestli myslíte vzdálenost mezi pracovní deskou u dřezu a pracovní deskou ostrůvkovou, tak je to 1300 mm. Prostor je tam velkorysý a dovedu si představit, vzdálenost zmenšit při nedostatku místa.
Odpovědět
@misaknb ahoj, nemáš viac fotiek kuchyne ? z čoho máš dvierka ? odtieň je matný ?
Odpovědět
Článek se načítá
@tino2 Dvířka jsou Ikea Ringhult lesklá bílá. Nečistoty na nich nejsou nějak extrémně vidět. Údržba také snadná, nečistoty se nanich moc nedrží a lze je lehce setřít.
Odpovědět
@misaknb dik a to sú s ABS hranami, foliované alebo striekané ?
Odpovědět
@tino2 foliované
Odpovědět
@misaknb Děkuji, mě to vychází na 92cm 🙈 a bohužel s tím nic nezmuzu. Krásná kuchyň 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@dominika8855 92 cm myslíte pracovní plochy nebo ulička mezi linkou a ostrůvkem? Pokud ulička, tak to je opravdu hodně málo, to bych do ostrůvku nešla. Ideál je tak 110-120.
Odpovědět
@ptjj mezi linkou . Vyloženě ostrůvek to není, je to přesně jako na foto. Kuchyně do u , jinak nám to bohužel vůbec nejde udělat.
Odpovědět
@ptjj omlouváme se,za pozdní odpověď, nějak jsem prosvihla upozornění 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@dominika8855 jj, promyslete to, zkuste si dát dva kusy nábytku takto k sobě a vyzkoušejte se ohýbat k dolním šuplíkům apod. Já jsem plánovala 100 cm, ale v kuchyňském studiu nám to rozmlouvali, navýšili jsme to aspoň na těch 110.
Odpovědět
@ptjj Děkuji za názor 😊 s tím vyzkoušením je to dobrý nápad.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?